Jonge Duivels maken dure slipper na blunder Vandevoordt

803 stemmen
Jonge Duivels maken dure slipper na blunder Vandevoordt

De nationale beloften-selectie heeft vrijdag een erg slechte zaak gedaan in hun EK-kwalificatiecampagne. Zo verloor de ploeg van bondscoach Gill Swerts met 0-2 van directe concurrent Schotland. De bezoekers kwamen al snel op voorsprong en legden de match in een beslissende plooi na een slipper van Maarten Vandevoordt.

Na het teleurstellende EK van afgelopen zomer, werden de nodige wijzigingen doorgevoerd bij de nationale beloften. Zo werd Jacky Mathijssen bedankt als bondscoach. Met Swerts werd vervolgens een opvolger aangeduid en die zorgde op zijn beurt voor een frisse wind in de selectie.

Dramatische wedstrijdstart

De aanpak van de nieuwe bondscoach wierp ook zijn vruchten af. Zo wisten de Jonge Duivels hun eerste drie kwalificatiematchen al winnend af te sluiten. Er werd daarin zelfs geen enkele tegentreffer geslikt. Maar vrijdagavond werden de Belgen stevig met de voeten op de grond gezet.

In Roeselare kruisten ze degens met de leeftijdsgenoten van Schotland. Swerts deed daarvoor beroep op een mooie ploeg met verschillende spelers die inmiddels behoorlijk wat ervaring opdeden bij de grote jongens. Desondanks kwamen de Schotten al na 13 minuten op voorsprong via Jeremiah Mullen.

Uitschuiver Vandevoordt

België probeerde vervolgens het tij te keren en kreeg ook enkele kansen, maar na een halfuur liep het opnieuw mis. Vandevoordt trapte een bal recht in de voeten van een Schot, waarna de tegenstander in een mum van tijd voor zijn doel stond. Het Genkse sluitstuk had geen antwoord op de poging van Lyall Cameron.

De Jonge Duivels hadden wel nog een uurtje tijd om die scheve situatie recht te zetten en kregen kansen via onder meer Mario Stroeykens, maar scoren lukte niet meer. De 0-2 bleek dus meteen de eindstand. Daarmee komen de Schotten weer op gelijke hoogte in de kwalificatiepoule. Leider Spanje, dat zelf won van Hongarije, kon op zijn beurt drie punten uitlopen.

Vandevoordt wordt op termijn eerste keeper bij de Duivels ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

20
20
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

34
34
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

90
90
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

278
278
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

297
297
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

383
383
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1039
1039
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

110
110
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

410
410
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

154
154
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws