"Witsel terug bij de Rode Duivels"

340

Er wordt zeer veel gesproken over een eventuele terugkeer van Toby Alderweireld. Bepaalde media duwen de verdediger van Royal Antwerp FC duidelijk naar voren. Achteraan wordt er mogelijk een andere international ‘vergeten’. Georges Leekens zou zijn terugkeer een goede zaak vinden.

Alderweireld liet verstaan dat hij wel wil meegaan naar het EK als België hem nodig heeft. De verdediger speelt zeer goed bij Royal Antwerp FC. Maar wat gezegd van Axel Witsel? Hij doet het fantastisch als centrale verdediger bij Atlético Madrid.

De 34-jarige Witsel kondigde zijn afscheid aan toen bleek dat Tedesco in hem geen optie meer zag op het middenveld. De bondscoach kiest daar voor andere types. Als verdediger zou Witsel met zijn uitvoetballend vermogen, leepheid, ervaring en positiespel de nationale ploeg nog zeer veel kunnen bij bijbrengen. Dat is ook de mening van Leekens.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Witsel terughalen als Rode Duivel?

"Heeft Witsel daadwerkelijk definitief afgehaakt als Rode Duivel? Dat is wel zeer jammer, want als je kijkt hoe hij speelt bij Atlético Madrid… Hij straalt wel iets uit achteraan, en dat missen we toch wel in onze defensie. Hij is ook iemand die die rust over zich heeft hangen. Met Witsel kan je bovendien ook met drie achteraan gaan spelen als dat nodig is."

"Maar wie weet. De meeste spelers laten nog wel een opening om eventueel terug te keren. Ik heb indertijd Franky Van der Elst teruggehaald, net als Timmy Simons. Als het niet nodig is, dan moet je het niet doen, maar het is wel altijd een optie. Als je eens goed praat en alles goed kadert, én er is nog motivatie bij de speler, dan is een terugkeer zeker bespreekbaar. Kijk bijvoorbeeld naar Didier Deschamps met Karim Benzema. Je ziet het wel vaker. Zeg nooit, nooit in het voetbal."

Witsel gaf na het WK nog aan dat het EK 2024 een doel was, nadien haakte hij af vanwege het feit dat Tedesco het duidelijk niet meer in hem zag zitten.

Wat met Thibaut Courtois?

Dan is er ook nog de situatie met Thibaut Courtois. Die vete tussen Tedesco en de doelman van Real Madrid is nog steeds niet opgelost. Dat is stilaan toch zorgwekkend. “Dat is een situatie die heel makkelijk is op te lossen. Kijk, ik heb toen die situatie gehad met Eden Hazard. Er is toen veel verschenen over dat hamburger-incident, maar dat was geen probleem. Na een wedstrijd haalde ik hem al terug. Ik wilde hem toen vooral prikkelen om bepalender te zijn voor de nationale ploeg." 

Een goed gesprek zou volgens Leekens al héél veel kunnen oplossen, maar dat kwam er dus nog steeds niet. Bizar. "We gaan toch niet om die aanvoerdersband de bruggen opblazen? We hebben wel veel goede keepers, maar hij is wel een keeper van wereldklasse. Je kan spelers van dat niveau wel eens een keer vervangen, maar om op een toernooi topresultaten te boeken heb je je spelers van wereldklasse (zoals ook het geval is met Lukaku en De Bruyne) nodig", besloot de voormalige bondscoach. 

Claudio Reulens

Lees ook: 

Moet Tedesco eens polsen bij Witsel?

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

3
3
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

13
13
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

137
137
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

68
68
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

116
116
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

210
210
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

110
110
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

99
99
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

449
449
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

136
136
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

89
89
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

109
109
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

78
78
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

298
298
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

41
41
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

122
122
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

228
228
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

230
230
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws