"Witsel terug bij de Rode Duivels"

340

Er wordt zeer veel gesproken over een eventuele terugkeer van Toby Alderweireld. Bepaalde media duwen de verdediger van Royal Antwerp FC duidelijk naar voren. Achteraan wordt er mogelijk een andere international ‘vergeten’. Georges Leekens zou zijn terugkeer een goede zaak vinden.

Alderweireld liet verstaan dat hij wel wil meegaan naar het EK als België hem nodig heeft. De verdediger speelt zeer goed bij Royal Antwerp FC. Maar wat gezegd van Axel Witsel? Hij doet het fantastisch als centrale verdediger bij Atlético Madrid.

De 34-jarige Witsel kondigde zijn afscheid aan toen bleek dat Tedesco in hem geen optie meer zag op het middenveld. De bondscoach kiest daar voor andere types. Als verdediger zou Witsel met zijn uitvoetballend vermogen, leepheid, ervaring en positiespel de nationale ploeg nog zeer veel kunnen bij bijbrengen. Dat is ook de mening van Leekens.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Witsel terughalen als Rode Duivel?

"Heeft Witsel daadwerkelijk definitief afgehaakt als Rode Duivel? Dat is wel zeer jammer, want als je kijkt hoe hij speelt bij Atlético Madrid… Hij straalt wel iets uit achteraan, en dat missen we toch wel in onze defensie. Hij is ook iemand die die rust over zich heeft hangen. Met Witsel kan je bovendien ook met drie achteraan gaan spelen als dat nodig is."

"Maar wie weet. De meeste spelers laten nog wel een opening om eventueel terug te keren. Ik heb indertijd Franky Van der Elst teruggehaald, net als Timmy Simons. Als het niet nodig is, dan moet je het niet doen, maar het is wel altijd een optie. Als je eens goed praat en alles goed kadert, én er is nog motivatie bij de speler, dan is een terugkeer zeker bespreekbaar. Kijk bijvoorbeeld naar Didier Deschamps met Karim Benzema. Je ziet het wel vaker. Zeg nooit, nooit in het voetbal."

Witsel gaf na het WK nog aan dat het EK 2024 een doel was, nadien haakte hij af vanwege het feit dat Tedesco het duidelijk niet meer in hem zag zitten.

Wat met Thibaut Courtois?

Dan is er ook nog de situatie met Thibaut Courtois. Die vete tussen Tedesco en de doelman van Real Madrid is nog steeds niet opgelost. Dat is stilaan toch zorgwekkend. “Dat is een situatie die heel makkelijk is op te lossen. Kijk, ik heb toen die situatie gehad met Eden Hazard. Er is toen veel verschenen over dat hamburger-incident, maar dat was geen probleem. Na een wedstrijd haalde ik hem al terug. Ik wilde hem toen vooral prikkelen om bepalender te zijn voor de nationale ploeg." 

Een goed gesprek zou volgens Leekens al héél veel kunnen oplossen, maar dat kwam er dus nog steeds niet. Bizar. "We gaan toch niet om die aanvoerdersband de bruggen opblazen? We hebben wel veel goede keepers, maar hij is wel een keeper van wereldklasse. Je kan spelers van dat niveau wel eens een keer vervangen, maar om op een toernooi topresultaten te boeken heb je je spelers van wereldklasse (zoals ook het geval is met Lukaku en De Bruyne) nodig", besloot de voormalige bondscoach. 

Claudio Reulens

Lees ook: 

Moet Tedesco eens polsen bij Witsel?

Meest recent

Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

2
2
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

7
7
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

25
25
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

36
36
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

189
189
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

37
37
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

39
39
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

78
78
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

73
73
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

122
122
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

150
150
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

54
54
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

317
317
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

760
760
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

85
85
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

167
167
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

84
84
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

170
170
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

207
207
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

389
389
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

706
706
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

260
260
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

206
206

Meer sportnieuws