'Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard'

door
'Slecht nieuws voor Vanaken en Thorgan Hazard'

Bondscoach Domenico Tedesco lijkt stilaan een vaste kern beet te hebben. Wie nu niet bij de selectie zit, lijkt niet mee te gaan naar het EK. Twee ervaren Belgische middenvelders lijken nog weinig kans te maken. Wat is het oordeel van ex-bondscoach Georges Leekens?

Kevin De Bruyne ontbreekt al maanden wegens blessures, maar toch liet Tedesco Hans Vanaken keer op keer links liggen. De 31-jarige aanvallende middenvelder doet het nochtans uitstekend bij Club Brugge met 8 goals en 6 assists in 24 duels. Zijn laatste speelminuten bij de Rode Duivels dateren van 18 november 2022 in de oefenpot tegen Egypte.

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Geen Vanaken en Hazard

Leekens geeft aan dat Vanaken nog niet moet wanhopen. "Vanaken is inderdaad een speler die als nummer tien kan scoren en assists uitdeelt. Hij is een heel ander type dan De Bruyne, maar het is ook een jongen die niet voor problemen zorgt in een selectie. Hij doet altijd zijn job. Er zijn echter de nodige alternatieven en ik reken Vanaken daar ook nog wel bij. Hij moet echter nog niet wanhopen, want een ploeg is nooit definitief."

De laatste weken profileert ook Thorgan Hazard zich. Domenico Tedesco selecteerde hem niet en gaf al aan dat hij veel concurrentie heeft. De speler van Anderlecht moet ook vrezen, al denkt Leekens dat Hazard nog op de deur gaat kloppen.

Tedesco kiest voor ander type middenvelder

"Een speler als Thorgan Hazard zal nog terugkeren, maar het is logisch dat hij er nu nog niet bij is. Hij komt wel stilaan weer in de flow. Tegen Standard had hij nog krampen na een uur, dan vind ik het logisch dat je als bondscoach hem nu nog niet bij de selectie haalt. Tedesco zal uiteraard blij zijn met het niveau dat Hazard haalt. Dat is iemand die aan de deur gaat kloppen."

Het is wel geen toeval dat spelers als Vanaken en eerder ook al Witsel geen kansen kregen. Tedesco kiest voor heel dynamisch voetbal met vooral lopende mensen. Dat iemand als Yannick Carrasco al regelmatig op de tien werd gezet, een speler met veel diepgang maar absoluut geen centrale speler, zegt alles. Hij verwacht andere zaken.

"Dat spelers als Vanaken en eerder Witsel minder in de visie passen van Tedesco? Inderdaad, dat klopt. Hij kiest liever voor dynamischere spelers op dat middenveld. Kracht, loopvermogen, diepgang, spelen zonder bal… Alleen kan een Vanaken dat ook wel op offensief vlak, alleen is dat inzake defensief denken misschien iets minder aanwezig bij hem."

Claudio Reulens

Lees ook: 

Is het over voor Vanaken en Hazard bij de Duivels?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

3
3
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

50
50
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

28
28
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

144
144
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

391
391
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

331
331
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

38
38
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

318
318
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

115
115
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

103
103
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

336
336
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

228
228
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

237
237
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

124
124
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

299
299
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

333
333
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

934
934
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws