'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

door
'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

De derde interland-break van het seizoen vormt voor verschillende ploegen een ideaal moment om hun plannen voor de winterse transferperiode te ontrollen. Dat is ook bij Club Brugge het geval. Zowel inkomend als uitgaand is er beweging op komst bij Blauw-Zwart.

Club is in de eigen Jupiler Pro League bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen. Zo blijven de West-Vlamingen momenteel achter met 20 op 42, goed voor een povere zevende plaats in het klassement. De achterstand op leider Union SG bedraagt inmiddels al 14 punten. Nochtans is het wel degelijk de ambitie om een gooi naar de titel te doen.

Daarvoor deed het bestuur afgelopen zomer ook de nodige inspanningen op de transfermarkt. Nadat de selectie werd opgefrist door de verkoop van enkele vaste waarden, werden de nodige miljoenen neergeteld om versterking aan te trekken. Nieuwe coach Ronny Deila mocht verse krachten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago, Michal Skoras en Philip Zinckernagel verwelkomen.

LEES OOK: Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Versterking voor- en achterin

Die zomerse aankopen blijken voorlopig echter geen succes en slagen er niet in om de ploeg naar een hoger niveau te tillen. Bovendien hamerde Deila erop om de selectie vrij smal te houden, waardoor de opties op bepaalde posities relatief beperkt zijn. Centraal achterin bijvoorbeeld. De verwachting is dan ook dat Club in januari voor extra defensieve versterking zal zorgen.

Deze week raakte dan weer bekend dat de Bruggelingen eveneens aan het speuren zijn naar een nieuwe spits. De doelpuntenproductie van Ferran Jutgla en Igor Thiago is immers ondermaats. Daarvoor wil men een oplossing voorzien, al dan niet in de vorm van een huurdeal.

Inter drukt door

Maar ook aan uitgaande zijde volgt er mogelijk beweging. Afgelopen weekend nog werd Tajon Buchanan wederom gelinkt aan Internazionale. En volgens CalcioMercato zou de leider uit de Serie A het dossier wel eens in een stroomversnelling kunnen brengen.

Afgelopen zomer werd Juan Cuadrado immers verkozen als rechtervleugelback, maar de ervaren Colombiaan blijft met blessures sukkelen. Daarom zou Inter in januari een alternatief willen aantrekken en Buchanan zou gelden als het topdoelwit. De vraag is evenwel of Club bereid zal zijn om mee te werken aan een winters vertrek. De alternatieven voor de Canadees zijn immers beperkt in de huidige selectie.

Bij een goed bod moet Club hem laten gaan ...

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

26
26
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

188
188
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

205
205
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

200
200
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

92
92
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

73
73
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

78
78
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

58
58
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

52
52
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

187
187
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

201
201
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

241
241
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

203
203
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

178
178
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

189
189

Meer sportnieuws