'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

door
'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

De derde interland-break van het seizoen vormt voor verschillende ploegen een ideaal moment om hun plannen voor de winterse transferperiode te ontrollen. Dat is ook bij Club Brugge het geval. Zowel inkomend als uitgaand is er beweging op komst bij Blauw-Zwart.

Club is in de eigen Jupiler Pro League bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen. Zo blijven de West-Vlamingen momenteel achter met 20 op 42, goed voor een povere zevende plaats in het klassement. De achterstand op leider Union SG bedraagt inmiddels al 14 punten. Nochtans is het wel degelijk de ambitie om een gooi naar de titel te doen.

Daarvoor deed het bestuur afgelopen zomer ook de nodige inspanningen op de transfermarkt. Nadat de selectie werd opgefrist door de verkoop van enkele vaste waarden, werden de nodige miljoenen neergeteld om versterking aan te trekken. Nieuwe coach Ronny Deila mocht verse krachten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago, Michal Skoras en Philip Zinckernagel verwelkomen.

LEES OOK: Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Versterking voor- en achterin

Die zomerse aankopen blijken voorlopig echter geen succes en slagen er niet in om de ploeg naar een hoger niveau te tillen. Bovendien hamerde Deila erop om de selectie vrij smal te houden, waardoor de opties op bepaalde posities relatief beperkt zijn. Centraal achterin bijvoorbeeld. De verwachting is dan ook dat Club in januari voor extra defensieve versterking zal zorgen.

Deze week raakte dan weer bekend dat de Bruggelingen eveneens aan het speuren zijn naar een nieuwe spits. De doelpuntenproductie van Ferran Jutgla en Igor Thiago is immers ondermaats. Daarvoor wil men een oplossing voorzien, al dan niet in de vorm van een huurdeal.

Inter drukt door

Maar ook aan uitgaande zijde volgt er mogelijk beweging. Afgelopen weekend nog werd Tajon Buchanan wederom gelinkt aan Internazionale. En volgens CalcioMercato zou de leider uit de Serie A het dossier wel eens in een stroomversnelling kunnen brengen.

Afgelopen zomer werd Juan Cuadrado immers verkozen als rechtervleugelback, maar de ervaren Colombiaan blijft met blessures sukkelen. Daarom zou Inter in januari een alternatief willen aantrekken en Buchanan zou gelden als het topdoelwit. De vraag is evenwel of Club bereid zal zijn om mee te werken aan een winters vertrek. De alternatieven voor de Canadees zijn immers beperkt in de huidige selectie.

Bij een goed bod moet Club hem laten gaan ...

Meest recent

Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

5
5
Nainggolan kiest voor absolute openheid: "Ik doe het elke dag"

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

9
9
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

58
58
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

533
533
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

137
137
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

55
55
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

80
80
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

114
114
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

35
35
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

98
98
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

868
868
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

54
54
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

678
678
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

82
82
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

165
165
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

838
838
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

103
103
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

58
58
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

620
620
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

405
405
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1425
1425
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

387
387
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

46
46
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

234
234

Meer sportnieuws