'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

door
'Club Brugge bibbert: winters vertrek sterkhouder'

De derde interland-break van het seizoen vormt voor verschillende ploegen een ideaal moment om hun plannen voor de winterse transferperiode te ontrollen. Dat is ook bij Club Brugge het geval. Zowel inkomend als uitgaand is er beweging op komst bij Blauw-Zwart.

Club is in de eigen Jupiler Pro League bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen. Zo blijven de West-Vlamingen momenteel achter met 20 op 42, goed voor een povere zevende plaats in het klassement. De achterstand op leider Union SG bedraagt inmiddels al 14 punten. Nochtans is het wel degelijk de ambitie om een gooi naar de titel te doen.

Daarvoor deed het bestuur afgelopen zomer ook de nodige inspanningen op de transfermarkt. Nadat de selectie werd opgefrist door de verkoop van enkele vaste waarden, werden de nodige miljoenen neergeteld om versterking aan te trekken. Nieuwe coach Ronny Deila mocht verse krachten als Hugo Vetlesen, Igor Thiago, Michal Skoras en Philip Zinckernagel verwelkomen.

LEES OOK: Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Versterking voor- en achterin

Die zomerse aankopen blijken voorlopig echter geen succes en slagen er niet in om de ploeg naar een hoger niveau te tillen. Bovendien hamerde Deila erop om de selectie vrij smal te houden, waardoor de opties op bepaalde posities relatief beperkt zijn. Centraal achterin bijvoorbeeld. De verwachting is dan ook dat Club in januari voor extra defensieve versterking zal zorgen.

Deze week raakte dan weer bekend dat de Bruggelingen eveneens aan het speuren zijn naar een nieuwe spits. De doelpuntenproductie van Ferran Jutgla en Igor Thiago is immers ondermaats. Daarvoor wil men een oplossing voorzien, al dan niet in de vorm van een huurdeal.

Inter drukt door

Maar ook aan uitgaande zijde volgt er mogelijk beweging. Afgelopen weekend nog werd Tajon Buchanan wederom gelinkt aan Internazionale. En volgens CalcioMercato zou de leider uit de Serie A het dossier wel eens in een stroomversnelling kunnen brengen.

Afgelopen zomer werd Juan Cuadrado immers verkozen als rechtervleugelback, maar de ervaren Colombiaan blijft met blessures sukkelen. Daarom zou Inter in januari een alternatief willen aantrekken en Buchanan zou gelden als het topdoelwit. De vraag is evenwel of Club bereid zal zijn om mee te werken aan een winters vertrek. De alternatieven voor de Canadees zijn immers beperkt in de huidige selectie.

Bij een goed bod moet Club hem laten gaan ...

Meest recent

'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

30
30
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

42
42
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

17
17
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

362
362
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

224
224
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

94
94
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

278
278
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

813
813
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

120
120
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

307
307
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

115
115
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

217
217
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

304
304
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

32
32
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

224
224
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

317
317
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

120
120
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

187
187
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

159
159
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

326
326
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

197
197
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

217
217
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

232
232
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97

Meer sportnieuws