'Anderlecht haalt alles uit de kast: drie transfers in pijplijn'

door
'Anderlecht haalt alles uit de kast: drie transfers in pijplijn'

Na jaren van sportieve teleurstellingen, lijkt RSC Anderlecht dit seizoen nog eens voor de prijzen te gaan spelen. De sportieve leiding wil in ieder geval niets aan het toeval overlaten. Zo volgt in januari nog meer gerichte versterking bij de Brusselaars.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. Sportieve chef Jesper Fredberg haalde alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. Daarbij lag de focus echter vooral op het middenveld en op de aanvalslinie.

Anderlecht haalde weliswaar ook twee nieuwe keepers en extra backs in huis, maar voor het centrum van de defensie werd geen nieuwkomer voorzien. Dat was een aanzienlijk risico. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt.

LEES OOK: 'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

Concurrent Vertonghen

Voorlopig pakte die gok nog goed uit, beide sterkhouders speelden bijna alles. Maar de sportieve leiding beseft maar al te goed dat de situatie snel kan keren. En dus zou men in januari willen bijsturen. Zo raakte inmiddels bekend dat RSCA de markt afspeurt naar een extra verdediger.

Volgens SudPresse zou men daarbij de voorkeur geven aan een linksvoetige speler, een directe concurrent voor Vertonghen dus. Het zal echter niet gemakkelijk worden om iemand te vinden met de juiste kwaliteiten, die al minstens voor enkele maanden vrede wil nemen met een rol als doublure.

Versterking voor toekomst

Daarnaast werkt Paars-Wit ook aan de lange termijn. Nu de structuur van de jeugdopleiding weer op punt staat, zou Anderlecht mikken op enkele veelbelovende buitenlanders. De Japanse spits Keisuke Goto lijkt alvast goed op weg. Hij lijkt in eerste instantie wel aan te sluiten bij RSCA Futures.

En bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook de naam van Hakon Valdimarsson steeds luider klinkt. De IJslandse doelman is momenteel nog aan de slag bij IF Elfsborg. Indien de 22-jarige international zijn kribbel zet, zou het wel eens snel einde verhaal kunne worden voor Maxime Dupé.

Last-minute verrassing Fredberg?

Het belooft dus opnieuw een drukke winter te worden bij Paars-Wit, dat ook nog eens bepaalde overbodige spelers van de hand wil doen. En wie weet houdt Fredberg opnieuw een last-minute verrassing achter de hand. Tijdens de voorbije mercato's pakte hij vlak voor de deadline alvast uit met de komst van respectievelijk Islam Slimani en Thorgan Hazard, wat telkens serieuze meevallers bleken te zijn ...

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

0
0
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

13
13
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

14
14
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

33
33
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

15
15
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

104
104
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

38
38
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

790
790
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

29
29
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

41
41
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

47
47
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

407
407
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

125
125
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

684
684
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

421
421
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

67
67
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

75
75
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

837
837
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

593
593
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

124
124
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

350
350
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

32
32
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

101
101
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35

Meer sportnieuws