'Anderlecht haalt alles uit de kast: drie transfers in pijplijn'

688
'Anderlecht haalt alles uit de kast: drie transfers in pijplijn'

Na jaren van sportieve teleurstellingen, lijkt RSC Anderlecht dit seizoen nog eens voor de prijzen te gaan spelen. De sportieve leiding wil in ieder geval niets aan het toeval overlaten. Zo volgt in januari nog meer gerichte versterking bij de Brusselaars.

Paars-Wit toonde zich nochtans al bijzonder slagkrachtig tijdens de voorbije zomermercato. Sportieve chef Jesper Fredberg haalde alles uit de kast en voorzag zijn landgenoot Brian Riemer van een aanzienlijk versterkte selectie. Daarbij lag de focus echter vooral op het middenveld en op de aanvalslinie.

Anderlecht haalde weliswaar ook twee nieuwe keepers en extra backs in huis, maar voor het centrum van de defensie werd geen nieuwkomer voorzien. Dat was een aanzienlijk risico. Achter het duo Jan Vertonghen en Zeno Debast zijn de opties erg beperkt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Concurrent Vertonghen

Voorlopig pakte die gok nog goed uit, beide sterkhouders speelden bijna alles. Maar de sportieve leiding beseft maar al te goed dat de situatie snel kan keren. En dus zou men in januari willen bijsturen. Zo raakte inmiddels bekend dat RSCA de markt afspeurt naar een extra verdediger.

Volgens SudPresse zou men daarbij de voorkeur geven aan een linksvoetige speler, een directe concurrent voor Vertonghen dus. Het zal echter niet gemakkelijk worden om iemand te vinden met de juiste kwaliteiten, die al minstens voor enkele maanden vrede wil nemen met een rol als doublure.

Versterking voor toekomst

Daarnaast werkt Paars-Wit ook aan de lange termijn. Nu de structuur van de jeugdopleiding weer op punt staat, zou Anderlecht mikken op enkele veelbelovende buitenlanders. De Japanse spits Keisuke Goto lijkt alvast goed op weg. Hij lijkt in eerste instantie wel aan te sluiten bij RSCA Futures.

En bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook de naam van Hakon Valdimarsson steeds luider klinkt. De IJslandse doelman is momenteel nog aan de slag bij IF Elfsborg. Indien de 22-jarige international zijn kribbel zet, zou het wel eens snel einde verhaal kunne worden voor Maxime Dupé.

Last-minute verrassing Fredberg?

Het belooft dus opnieuw een drukke winter te worden bij Paars-Wit, dat ook nog eens bepaalde overbodige spelers van de hand wil doen. En wie weet houdt Fredberg opnieuw een last-minute verrassing achter de hand. Tijdens de voorbije mercato's pakte hij vlak voor de deadline alvast uit met de komst van respectievelijk Islam Slimani en Thorgan Hazard, wat telkens serieuze meevallers bleken te zijn ...

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

11
11
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

5
5
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

15
15
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

8
8
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

96
96
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

42
42
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

12
12
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

51
51
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

98
98
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

237
237
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

25
25
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

163
163
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

86
86
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

300
300
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

180
180
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

132
132
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

307
307
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

48
48
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

243
243
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

417
417
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

126
126

Meer sportnieuws