'Fredberg pakt uit: Anderlecht troeft topclubs af voor spits'

door
'Fredberg pakt uit: Anderlecht troeft topclubs af voor spits'

Met 28 op 42 staat RSC Anderlecht momenteel op de tweede plaats te pronken in de Jupiler Pro League. De recordkampioen lijkt dus opnieuw te gaan meestrijden voor de landstitel. Desondanks wordt op Neerpede al volop aan extra versterking gewerkt.

Paars-Wit heeft enkele bijzonder moeizame jaren achter de rug, met de elfde plaats van vorig seizoen als triest dieptepunt. Maar inmiddels lijkt de ommekeer in het Lotto Park dus ingezet. En dat is niet in het minst te danken aan het spectaculaire transferoffensief van afgelopen zomer.

Anderlecht wist de selectie van coach Brian Riemer immers te voorzien van een flinke kwaliteitsinjectie en haalde bijna een volledige ploeg aan verse krachten in huis. RSCA lijkt dan ook voldoende gewapend om weer voor de prijzen te gaan. Toch lijkt er in januari nog meer versterking te volgen.

LEES OOK: 'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Veelbelovende targetspits

Zo zou Paars-Wit speuren naar nog een extra defensieve aanwinst, een alternatief voor het vaste duo Jan Vertonghen/Zeno Debast. Daarnaast wordt ook al aan de langere termijn gedacht. De Brusselaars zouden doordrukken voor de komst van een jonge en veelbelovende spits.

Japanse bronnen meldden namelijk dat Keisuke Goto goed op weg is naar de Belgische recordkampioen. Deze 18-jarige targetspits is momenteel nog in eigen land actief bij tweedeklasser Jubilo Itawa. Afgelopen zomer deed zijn naam ook al de ronde, nu zou Paars-Wit dicht bij zijn komst staan.

Interesse Europese topclubs

Inmiddels werd zijn nakende transfer ook bij Het Laatste Nieuws bevestigd. De krant meldt dat Anderlecht op punt staat om andere Europese ploegen als Ajax, Chelsea en PSV af te troeven voor de Japanner. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt dat de nodige administratie, zoals zijn visum, in orde gemaakt moet worden. Men zou het akkoord zo snel mogelijk willen aftikken, zodat de papiermolen kan afgerond worden voor januari. Goto zou wel eerst aansluiten bij de RSCA Futures, waar hij verder kan rijpen in de Challenger Pro League.

Riemer moet opnieuw nog meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

88
88
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

85
85
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

337
337
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

256
256
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

423
423
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

198
198
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

335
335
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

305
305
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

75
75
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

483
483
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

304
304
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

89
89
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

184
184
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

549
549
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

287
287
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

68
68
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

104
104
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

74
74
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

42
42
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

459
459
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

403
403
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

144
144
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

222
222
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

141
141

Meer sportnieuws