'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

394 stemmen
'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

Voor Standard is het seizoen tot dusver behoorlijk tegenvallend. Na veertien speeldagen staan de Rouches op een povere negende plaats in het Jupiler Pro League-klassement. De sportieve leiding zal dan ook moeten bijsturen tijdens de komende transferperiode.

Na de wisselvallige prestaties van vorig seizoen en het vertrek van enkele sterkhouders, beleefden de Luikenaars in de zomer al een behoorlijk drukke mercato. Bij een gebrek aan financiële middelen was het echter niet gemakkelijk werken voor sportieve baas Fergal Harkin.

En dus moest er creatief te werk gegaan worden. Zo focuste Standard zich eerst op koopjes, transfervrije spelers en huurdeals. Pas na de verkoop van Aaron Donnum aan het Franse Toulouse, kon in het uiterste slot van de transferperiode nog een tandje bijgezet worden.

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Minstens twee winteraanwinsten

Zo haalden de Rouches vlak voor het sluiten van de transferperiode nog vier (potentiële) titularissen in huis met Kamal Sowah, Mousa Djenepo, Isaac Hayden en Steven Alzate. Maar ondanks deze late kwaliteitsinjectie, staat de kern van coach Carl Hoefkens niet op punt.

Op bepaalde posities zijn de alternatieven immers zeer beperkt en daar moet in januari verandering in komen. Volgens La Dernière Heure zijn er alvast twee prioriteiten. Zo heeft Standard nood aan een pure linksback én een rechterflankspeler.

Hopen op 777

Harkin en co zullen dus een geschikte oplossing moeten vinden voor beide posities. De vraag is evenwel hoe groot hun werkbudget dit keer zal zijn. Zo moeten de Luikenaars hopen dat de eigenaars van '777 Partners' dit keer wél de geldbuidel opentrekken. Anders wordt het voor Standard bijzonder lastig om spelers aan te trekken die voor voldoende meerwaarde kunnen zorgen.

Waar heeft Standard het meeste nood aan?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

23
23
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

64
64
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

500
500
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

451
451
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

858
858
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

365
365
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws