'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

door
'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

Voor Standard is het seizoen tot dusver behoorlijk tegenvallend. Na veertien speeldagen staan de Rouches op een povere negende plaats in het Jupiler Pro League-klassement. De sportieve leiding zal dan ook moeten bijsturen tijdens de komende transferperiode.

Na de wisselvallige prestaties van vorig seizoen en het vertrek van enkele sterkhouders, beleefden de Luikenaars in de zomer al een behoorlijk drukke mercato. Bij een gebrek aan financiële middelen was het echter niet gemakkelijk werken voor sportieve baas Fergal Harkin.

En dus moest er creatief te werk gegaan worden. Zo focuste Standard zich eerst op koopjes, transfervrije spelers en huurdeals. Pas na de verkoop van Aaron Donnum aan het Franse Toulouse, kon in het uiterste slot van de transferperiode nog een tandje bijgezet worden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Minstens twee winteraanwinsten

Zo haalden de Rouches vlak voor het sluiten van de transferperiode nog vier (potentiële) titularissen in huis met Kamal Sowah, Mousa Djenepo, Isaac Hayden en Steven Alzate. Maar ondanks deze late kwaliteitsinjectie, staat de kern van coach Carl Hoefkens niet op punt.

Op bepaalde posities zijn de alternatieven immers zeer beperkt en daar moet in januari verandering in komen. Volgens La Dernière Heure zijn er alvast twee prioriteiten. Zo heeft Standard nood aan een pure linksback én een rechterflankspeler.

Hopen op 777

Harkin en co zullen dus een geschikte oplossing moeten vinden voor beide posities. De vraag is evenwel hoe groot hun werkbudget dit keer zal zijn. Zo moeten de Luikenaars hopen dat de eigenaars van '777 Partners' dit keer wél de geldbuidel opentrekken. Anders wordt het voor Standard bijzonder lastig om spelers aan te trekken die voor voldoende meerwaarde kunnen zorgen.

Waar heeft Standard het meeste nood aan?

Meest recent

Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

10
10
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

10
10
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

54
54
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

179
179
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

156
156
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

173
173
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

17
17
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

407
407
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

329
329
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

243
243
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

369
369
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

93
93
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

78
78
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

50
50
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

150
150
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

52
52
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

95
95
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

72
72
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

79
79
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

111
111
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

47
47
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

317
317
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

164
164

Meer sportnieuws