'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

door
'Standard transfermarkt op: twee prioriteiten in januari'

Voor Standard is het seizoen tot dusver behoorlijk tegenvallend. Na veertien speeldagen staan de Rouches op een povere negende plaats in het Jupiler Pro League-klassement. De sportieve leiding zal dan ook moeten bijsturen tijdens de komende transferperiode.

Na de wisselvallige prestaties van vorig seizoen en het vertrek van enkele sterkhouders, beleefden de Luikenaars in de zomer al een behoorlijk drukke mercato. Bij een gebrek aan financiële middelen was het echter niet gemakkelijk werken voor sportieve baas Fergal Harkin.

En dus moest er creatief te werk gegaan worden. Zo focuste Standard zich eerst op koopjes, transfervrije spelers en huurdeals. Pas na de verkoop van Aaron Donnum aan het Franse Toulouse, kon in het uiterste slot van de transferperiode nog een tandje bijgezet worden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Minstens twee winteraanwinsten

Zo haalden de Rouches vlak voor het sluiten van de transferperiode nog vier (potentiële) titularissen in huis met Kamal Sowah, Mousa Djenepo, Isaac Hayden en Steven Alzate. Maar ondanks deze late kwaliteitsinjectie, staat de kern van coach Carl Hoefkens niet op punt.

Op bepaalde posities zijn de alternatieven immers zeer beperkt en daar moet in januari verandering in komen. Volgens La Dernière Heure zijn er alvast twee prioriteiten. Zo heeft Standard nood aan een pure linksback én een rechterflankspeler.

Hopen op 777

Harkin en co zullen dus een geschikte oplossing moeten vinden voor beide posities. De vraag is evenwel hoe groot hun werkbudget dit keer zal zijn. Zo moeten de Luikenaars hopen dat de eigenaars van '777 Partners' dit keer wél de geldbuidel opentrekken. Anders wordt het voor Standard bijzonder lastig om spelers aan te trekken die voor voldoende meerwaarde kunnen zorgen.

Waar heeft Standard het meeste nood aan?

Meest recent

'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

31
31
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

6
6
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

75
75
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

149
149
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

265
265
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

45
45
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

115
115
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

257
257
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

110
110
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

56
56
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

350
350
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

107
107
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

460
460
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

682
682
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

296
296
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

300
300
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1034
1034
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

74
74
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

510
510
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

181
181
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

229
229
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

58
58
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

395
395

Meer sportnieuws