Jonge Duivels met sterke selectie voor belangrijk tweeluik

door
Jonge Duivels met sterke selectie voor belangrijk tweeluik

Voor de Rode Duivels staat er volgende week weinig op het spel met een oefeninterland tegen Servië en een overbodige EK-kwalificatiematch tegen Azerbeidzjan. Dan is dat voor de Jonge Duivels helemaal anders. Zij staan voor een zeer belangrijk tweeluik in hun zoektocht naar een ticket voor het EK U21 in 2025.

Op vrijdag 17 september nemen ze het in Roeselare op tegen Schotland, een te duchten concurrent voor de kwalificatie. Vier dagen later krijgen ze dan weer in Leuven het bezoek van Spanje, de absolute topfavoriet in de poule. Gill Swerts kan voor die twee lastige wedstrijden wel op een sterke selectie rekenen.

Ngoy en Sandra als nieuwkomers

Zo krijgt hij opnieuw de beschikking over spelers als Vandevoordt, Siquet en De Winter. Daarnaast recupereert hij ook Romeo Vermant, die in oktober nog door een blessure moest passen. Swerts haalt ook enkele nieuwe namen bij de selectie.

Verdediger Nathan Ngoy is er na zijn sterke prestaties bij Standard voor de eerste keer bij. Dat geldt ook voor Cisse Sandra. De 19-jarige middenvelder wordt dit seizoen door Club Brugge verhuurd aan Excelsior en is daar in geen tijd een vaste waarde geworden. Hij liet zich onlangs nog opmerken door zijn ploeg een punt te bezorgen tegen AZ.

Eerste grote test

In vergelijking met oktober zijn wel Jarne Steuckers en Ignace Van der Brempt weggevallen uit de selectie. Die laatste staat bij Hamburg al een paar weken geblesseerd aan de kant. Tenslotte moet Swerts ook nog Arthur Vermeeren en Aster Vranckx missen omdat zij bij de A-ploeg gehaald werden.

De Jonge Duivels pronken na drie wedstrijden nog altijd met een foutloos rapport in hun kwalificatiegroep na zeges tegen Kazachstan, Malta en Hongarije. Ze hadden wel telkens weinig overschot. Nu wacht de eerste echte test, want Spanje pakte ook negen op negen en de Schotten volgen op slechts drie punten.

POLL: De Jonge Duivels pakken tegen Schotland en Spanje...

Meest recent

Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

54
54
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

636
636
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

59
59
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

273
273
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

149
149
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

244
244
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

82
82
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

90
90
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

368
368
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

387
387
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

104
104
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

591
591
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

145
145
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1170
1170
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

487
487
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

409
409
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

229
229
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

919
919
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

146
146
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

239
239

Meer sportnieuws