Vandevoordt geeft verklaring voor pijnlijke blunder

153
Vandevoordt geeft verklaring voor pijnlijke blunder

KRC Genk blijft voorlopig in de running om zich te verzekeren van een Europees voorjaar. De Belgische vicekampioen speelde donderdagavond immers 1-1-gelijk op het veld van Ferencvaros. Doelman Maarten Vandevoordt mocht opgelucht ademhalen met die puntendeling.

Genk had net als Ferencvaros vijf punten overgehouden aan zijn eerste drie groepswedstrijden. Om in de running te blijven voor overwintering in de Conference League, konden de Limburgers zich dus geen nederlaag permitteren op bezoek bij de Hongaren.

In de eerste periode ging de match net zoals in de heenwedstrijd gelijk op. Via Andi Zeqiri en Joseph Paintsil kregen de bezoekers enkele goede kansen. Maar ook de thuisploeg kon dreigen. Zo moest Vandevoordt vlak voor rust uitpakken met een puike redding.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Dure inschattingsfout

Vlak na de pauze ging het licht echter uit bij het Genkse sluitstuk. Zo schatte hij een hobbelend afstandsschot verkeerd in, waarna hij de bal in de voeten van Ferencvaros-aanvaller Aleksandar Pesic werkte. Die zette de 1-0 vervolgens op het bord.

Achteraf kwam Vandevoordt bij Sporza met een reactie op die blunder. "Die goal? Klote hé ... De bal botste heel slecht, ik raak de bal nog met mijn borst maar er stond iemand klaar om binnen te duwen. Dat is zuur, ik had graag de nul gehouden", aldus de doelman.

Degelijk resulaat

Uiteindelijk bleef de schade na deze fout beperkt. Via Daniel Muñoz kwam Genk immers langszij en de 1-1 bleek ook meteen de eindstand. Dankzij deze puntendeling blijft Racing ook meestrijden om een ticket voor de volgende ronde. "We kwamen om te winnen maar een punt is nog oké. We wilden in ieder geval niet verliezen. We gaan tegen Fiorentina en Cukaricki vechten voor de overwinning", blijft Vandevoordt strijdvaardig.

Van Crombrugge moet vaker minuten krijgen bij Genk ...

Meest recent

Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

0
0
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

13
13
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

58
58
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

49
49
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

65
65
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

133
133
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

123
123
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

152
152
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

195
195
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

200
200
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

100
100
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

176
176
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

193
193
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

423
423
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

277
277
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

245
245
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1028
1028
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

422
422

Meer sportnieuws