Met een degelijk rapport van zeven op 15 sinds zijn aanstelling lijkt Glen De Boeck goed op weg om KV Kortrijk langzaam uit de gevarenzone te begeleiden. Helaas is voetbal ineens echter weer een bijzaak in het Guldensporenstadion.
Terwijl hun coach zich drukmaakte om de kritiek op zijn vestimentaire keuzes werden de Kerels zopas opgeschrikt door een onverwacht overlijden. Woensdag werd huiskok Stefaan Vanloocke namelijk plots getroffen door een hartinfarct. Nieuws dat uiteraard niemand in Kortrijk, waar de chef een bijzonder graag gezien figuur was, onberoerd laat.
LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch
De Boeck van slagDe Boeck zelf was zo onder de indruk dat hij niet in staat was om de training te leiden. "Ik had hem een uur voor zijn dood nog aan de lijn. Hij voelde zich schuldig omdat hij thuis zat met een longontsteking", doet de geëmotioneerde trainer zijn relaas. "Ik zei hem nog dat dat nergens voor nodig was en adviseerde hem om naar het ziekenhuis te gaan."
Advies dat de 65-jarige kok ook opvolgde, maar kort nadien begaf zijn hart het toch. De verslagenheid in de Kortrijkse kleedkamer is dan ook groot. "Dit komt echt hard aan", vertelt De Boeck nog aan Het Nieuwsblad. "Ik kende Stefaan pas een zestal weken maar het klikte meteen. Om dan zo opeens te worden weggerukt doet verdomd veel pijn."
Eerbetoon tegen Union?
Dat de voorbereiding op de verplaatsing naar Union van zondag op die manier werd verstoord is momenteel vanzelfsprekend niet belangrijk. Wellicht zal de rode lantaarn dan wel nog een eerbetoon voorzien voor de overleden chef, liefst gekoppeld aan een zege. VoetbalNieuws betuigt haar medeleven aan de nabestaanden.
Arne Decraene