Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

276 stemmen
Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

Voor een aantal clubs uit de Jupiler Pro League is het seizoen tot dusver een behoorlijke tegenvaller. Dat is onder meer het geval bij OH Leuven. De Vlaams-Brabanders gingen dan ook over tot het ontslag van coach Marc Brys en nu moeten ook enkele van zijn vertrouwelingen vertrekken.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er in de eerste weken echter niet in. Momenteel staan de Leuvenaars slechts 13de, waardoor ze virtueel zelfs veroordeeld zijn tot de degradatie Play-Offs. Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolg.

LEES OOK: OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

Spaanse entente

Eind vorige maand werd immers afscheid genomen van Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Inmiddels stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan. En de sportieve omkadering onderding nog meer veranderingen, zo maakte de club woensdagavond bekend.

Met Manel Exposito krijgt Garcia er immers een landgenoot bij als assistent-coach. De oud-speler/trainer van KAS Eupen komt over van het Italiaanse Udinese. Exposito tekende in Leuven een contract tot medio 2026 en stond woensdag al op het trainingsveld.

Mununga en co vertrekken

Daar tegenover laat OHL ook enkele namen vertrekken. De meest opvallende is die van Joachim Mununga. Die was sinds 2017 al bij de club actief en groeide er van jeugdtrainer uit tot assistent-coach bij de A-ploeg. Nu moet hij dus elders op zoek naar een nieuwe uitdaging. 

Ook performance coach Roel Tambeur zoekt andere oorden en kiest voor een overgang naar Shakhtar Donetsk. Tot slot bevestigde OHL het vertrek van Zurab Amirian. Hij gaat zoals eerder aangekondigd aan de slag bij het Rangers FC van hoofdcoach Philippe Clement.

OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

18
18
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

121
121
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

188
188
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

29
29
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

486
486
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

411
411
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

967
967
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

516
516
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

130
130
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

421
421
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

86
86
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

223
223
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

359
359
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

490
490
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

488
488
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

330
330
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

227
227
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

160
160
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

105
105
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

310
310
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

154
154
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

905
905
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

187
187
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

255
255
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

73
73

Meer sportnieuws