Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

276 stemmen
Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

Voor een aantal clubs uit de Jupiler Pro League is het seizoen tot dusver een behoorlijke tegenvaller. Dat is onder meer het geval bij OH Leuven. De Vlaams-Brabanders gingen dan ook over tot het ontslag van coach Marc Brys en nu moeten ook enkele van zijn vertrouwelingen vertrekken.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er in de eerste weken echter niet in. Momenteel staan de Leuvenaars slechts 13de, waardoor ze virtueel zelfs veroordeeld zijn tot de degradatie Play-Offs. Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolg.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Spaanse entente

Eind vorige maand werd immers afscheid genomen van Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Inmiddels stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan. En de sportieve omkadering onderding nog meer veranderingen, zo maakte de club woensdagavond bekend.

Met Manel Exposito krijgt Garcia er immers een landgenoot bij als assistent-coach. De oud-speler/trainer van KAS Eupen komt over van het Italiaanse Udinese. Exposito tekende in Leuven een contract tot medio 2026 en stond woensdag al op het trainingsveld.

Mununga en co vertrekken

Daar tegenover laat OHL ook enkele namen vertrekken. De meest opvallende is die van Joachim Mununga. Die was sinds 2017 al bij de club actief en groeide er van jeugdtrainer uit tot assistent-coach bij de A-ploeg. Nu moet hij dus elders op zoek naar een nieuwe uitdaging. 

Ook performance coach Roel Tambeur zoekt andere oorden en kiest voor een overgang naar Shakhtar Donetsk. Tot slot bevestigde OHL het vertrek van Zurab Amirian. Hij gaat zoals eerder aangekondigd aan de slag bij het Rangers FC van hoofdcoach Philippe Clement.

OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

25
25
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

48
48
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

30
30
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

87
87
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

280
280
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

29
29
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

284
284
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

259
259
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

149
149
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

318
318
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

435
435
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

100
100
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

518
518
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

177
177
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

630
630
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

313
313
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

517
517
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

115
115

Meer sportnieuws