Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

276 stemmen
Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

Voor een aantal clubs uit de Jupiler Pro League is het seizoen tot dusver een behoorlijke tegenvaller. Dat is onder meer het geval bij OH Leuven. De Vlaams-Brabanders gingen dan ook over tot het ontslag van coach Marc Brys en nu moeten ook enkele van zijn vertrouwelingen vertrekken.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er in de eerste weken echter niet in. Momenteel staan de Leuvenaars slechts 13de, waardoor ze virtueel zelfs veroordeeld zijn tot de degradatie Play-Offs. Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolg.

LEES OOK: OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Spaanse entente

Eind vorige maand werd immers afscheid genomen van Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Inmiddels stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan. En de sportieve omkadering onderding nog meer veranderingen, zo maakte de club woensdagavond bekend.

Met Manel Exposito krijgt Garcia er immers een landgenoot bij als assistent-coach. De oud-speler/trainer van KAS Eupen komt over van het Italiaanse Udinese. Exposito tekende in Leuven een contract tot medio 2026 en stond woensdag al op het trainingsveld.

Mununga en co vertrekken

Daar tegenover laat OHL ook enkele namen vertrekken. De meest opvallende is die van Joachim Mununga. Die was sinds 2017 al bij de club actief en groeide er van jeugdtrainer uit tot assistent-coach bij de A-ploeg. Nu moet hij dus elders op zoek naar een nieuwe uitdaging. 

Ook performance coach Roel Tambeur zoekt andere oorden en kiest voor een overgang naar Shakhtar Donetsk. Tot slot bevestigde OHL het vertrek van Zurab Amirian. Hij gaat zoals eerder aangekondigd aan de slag bij het Rangers FC van hoofdcoach Philippe Clement.

OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

1
1
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

116
116
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

30
30
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

34
34
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

340
340
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

302
302
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

112
112
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

827
827
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

212
212
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

100
100
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

373
373
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

166
166
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

85
85
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

98
98
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

49
49
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

201
201
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

648
648
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

374
374
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

332
332
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

282
282
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

152
152
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

116
116
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

46
46
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

75
75
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

1062
1062

Meer sportnieuws