Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

door
Complete metamorfose: OHL kondigt drie extra vertrekkers aan

Voor een aantal clubs uit de Jupiler Pro League is het seizoen tot dusver een behoorlijke tegenvaller. Dat is onder meer het geval bij OH Leuven. De Vlaams-Brabanders gingen dan ook over tot het ontslag van coach Marc Brys en nu moeten ook enkele van zijn vertrouwelingen vertrekken.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat zat er in de eerste weken echter niet in. Momenteel staan de Leuvenaars slechts 13de, waardoor ze virtueel zelfs veroordeeld zijn tot de degradatie Play-Offs. Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolg.

LEES OOK: Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Spaanse entente

Eind vorige maand werd immers afscheid genomen van Brys, die sinds de zomer van 2020 aan de slag was als hoofdcoach. Inmiddels stelde OHL met Oscar Garcia een nieuwe T1 aan. En de sportieve omkadering onderding nog meer veranderingen, zo maakte de club woensdagavond bekend.

Met Manel Exposito krijgt Garcia er immers een landgenoot bij als assistent-coach. De oud-speler/trainer van KAS Eupen komt over van het Italiaanse Udinese. Exposito tekende in Leuven een contract tot medio 2026 en stond woensdag al op het trainingsveld.

Mununga en co vertrekken

Daar tegenover laat OHL ook enkele namen vertrekken. De meest opvallende is die van Joachim Mununga. Die was sinds 2017 al bij de club actief en groeide er van jeugdtrainer uit tot assistent-coach bij de A-ploeg. Nu moet hij dus elders op zoek naar een nieuwe uitdaging. 

Ook performance coach Roel Tambeur zoekt andere oorden en kiest voor een overgang naar Shakhtar Donetsk. Tot slot bevestigde OHL het vertrek van Zurab Amirian. Hij gaat zoals eerder aangekondigd aan de slag bij het Rangers FC van hoofdcoach Philippe Clement.

OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

38
38
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

38
38
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

58
58
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

95
95
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

135
135
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

42
42
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

161
161
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

59
59
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

76
76
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

399
399
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

364
364
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

804
804
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

271
271
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

436
436
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

251
251
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

990
990
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

331
331
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

390
390
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

218
218
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

106
106
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

659
659
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

272
272
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

126
126
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

582
582

Meer sportnieuws