Rangers plukt nu ook belangrijke pion weg bij OHL

door
Rangers plukt nu ook belangrijke pion weg bij OHL

Glasgow kleurt dezer dagen behoorlijk Belgisch. Bij Rangers is er immers een heuse enclave aan landgenoten aan het ontstaan. Onlangs werd Philippe Clement er als nieuwe trainer aangesteld. Hij nam Stephan Van Der Heyden mee als assistent en in de spelersgroep lopen al Nicolas Raskin en Cyriel Dessers. Maar Rangers haalt nog meer Belgen binnen.

Zo maakten ze dinsdag bijvoorbeeld bekend dat ze nu ook een pion wegkapen bij OH Leuven. De club bevestigde dat Zurab Amirian vanaf 1 januari aan de slag gaat als Head of Academy Football, op voorwaarde dat hij een werkvergunning krijgt.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Rangers shopt bij OHL

Bij OHL was Amirian een belangrijke figuur in de jeugdopleiding, waar hij bij verschillende leeftijdsgroepen werkte. Hij was de voorbije weken ook assistent-trainer bij de A-kern tijdens de interimperiode van Eddy Vanhemel als hoofdcoach.

Dat Rangers nu bij hem uitkomt, is geen toeval. Ze hebben met Zeb Jacobs immers al een Belgische Academy Director. Jacobs werkte in het verleden al in de jeugdopleidingen van KV Mechelen en Antwerp en is ook werkzaam bij Double Pass, waar ook Amirian een functie uitoefent.

Al 6 Belgen bij Rangers

"Zurab zal een constante innovatie en energie meebrengen", weet Jacobs dan ook. "Hij biedt ons ook een schat aan kennis omtrent het ontwikkelen van spelers, nadat hij enorm veel ervaring kon opdoen als Head of Technical Development bij OH Leuven. We kijken ernaar uit dat hij onze staf en jonge spelers kan inspireren."

Daarmee staat de teller intussen dus al op zes Belgen die werkzaam zijn bij Rangers. Dat aantal zou weleens nog verder kunnen gaan oplopen als Clement de komende maanden zijn staf en/of spelersgroep nog meer naar zijn hand zal zetten.

Een aderlating voor OHL?

Meest recent

'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

36
36
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

36
36
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

207
207
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

219
219
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

115
115
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

420
420
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

131
131
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

161
161
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

123
123
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

206
206
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

243
243
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

111
111
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

399
399
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

96
96
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

713
713
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

137
137
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

258
258
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

307
307
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

172
172
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

459
459
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

367
367
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

318
318

Meer sportnieuws