Rangers plukt nu ook belangrijke pion weg bij OHL

door
Rangers plukt nu ook belangrijke pion weg bij OHL

Glasgow kleurt dezer dagen behoorlijk Belgisch. Bij Rangers is er immers een heuse enclave aan landgenoten aan het ontstaan. Onlangs werd Philippe Clement er als nieuwe trainer aangesteld. Hij nam Stephan Van Der Heyden mee als assistent en in de spelersgroep lopen al Nicolas Raskin en Cyriel Dessers. Maar Rangers haalt nog meer Belgen binnen.

Zo maakten ze dinsdag bijvoorbeeld bekend dat ze nu ook een pion wegkapen bij OH Leuven. De club bevestigde dat Zurab Amirian vanaf 1 januari aan de slag gaat als Head of Academy Football, op voorwaarde dat hij een werkvergunning krijgt.

LEES OOK: ‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Rangers shopt bij OHL

Bij OHL was Amirian een belangrijke figuur in de jeugdopleiding, waar hij bij verschillende leeftijdsgroepen werkte. Hij was de voorbije weken ook assistent-trainer bij de A-kern tijdens de interimperiode van Eddy Vanhemel als hoofdcoach.

Dat Rangers nu bij hem uitkomt, is geen toeval. Ze hebben met Zeb Jacobs immers al een Belgische Academy Director. Jacobs werkte in het verleden al in de jeugdopleidingen van KV Mechelen en Antwerp en is ook werkzaam bij Double Pass, waar ook Amirian een functie uitoefent.

Al 6 Belgen bij Rangers

"Zurab zal een constante innovatie en energie meebrengen", weet Jacobs dan ook. "Hij biedt ons ook een schat aan kennis omtrent het ontwikkelen van spelers, nadat hij enorm veel ervaring kon opdoen als Head of Technical Development bij OH Leuven. We kijken ernaar uit dat hij onze staf en jonge spelers kan inspireren."

Daarmee staat de teller intussen dus al op zes Belgen die werkzaam zijn bij Rangers. Dat aantal zou weleens nog verder kunnen gaan oplopen als Clement de komende maanden zijn staf en/of spelersgroep nog meer naar zijn hand zal zetten.

Een aderlating voor OHL?

Meest recent

Garcia dropt hint over basiself: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

50
50
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

31
31
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

57
57
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

121
121
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

45
45
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

255
255
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

209
209
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

106
106
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

364
364
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

83
83
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

740
740
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

258
258
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

198
198
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

334
334
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

128
128
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

121
121
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

79
79
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

396
396
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

86
86
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

279
279
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

107
107
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

86
86
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

216
216

Meer sportnieuws