Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

door
Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

Voor Antwerp FC zit de Champions League-campagne er al na vier wedstrijden op. De Belgische kampioen verloor dinsdag ook op het veld van FC Porto en is met 0 op 12 mathematisch uitgeschakeld voor de volgende ronde. In de Europese pers zijn de reacties dan ook behoorlijk hard.

Toegegeven, er had voor Antwerp meer ingezeten tot dusver. In de thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en Porto werd in de tweede helft telkens een mooie voorsprong uit handen gegeven. Bovendien liet Toby Alderweireld tegen de Oekraïners een strafschop voor de gelijkmaker liggen in de slotseconden.

Ook dinsdag in Porto had de wereld er anders kunnen uitzien voor de Great Old. Arbnor Muja liet bijvoorbeeld een mooie kans op de late gelijkmaker liggen, waarna de Portugezen er vervolgens toch 2-0 van maakten. Ook ontsnapte de thuisploeg aan enkele potentiële rode kaarten.

Maar de trieste realiteit is dat Antwerp na vier speeldagen nog steeds puntenloos laatste staat. De volgende ronde halen is nu al onmogelijk, zelfs Europese overwintering lijkt zeer onwaarschijnlijk. In de Europese media wordt dan ook behoorlijk streng gereageerd na de nederlaag in Portugal. 

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Pijnlijke cijfers

Het Franse L'Equipe heeft weliswaar nog lof voor de vechtlust van het verjongde Antwerp, maar laat de cijfers voor zich spreken. "De Belgen verliezen opnieuw in een CL-campagne die ze nu gegarandeerd verlaten met nul punten uit vier matchen en veertien tegengoals", klinkt het. Bij Marca vond men Antwerp dan weer iets beter in de tweed helft. "Maar de rode kaart van Ekkelenkamp compliceerde alles."

Het Nederlandse VI trekt dan weer een streep onder het CL-debuut van de Great Old. "De Belgen lijken door de nederlaag genoegen te moeten nemen met de vierde plek in Groep H. Alleen als Antwerp met minimaal twee doelpunten verschil wint van Shakhtar, vervolgens Barcelona verslaat en de Oekraïners ziet verliezen van Porto kan de derde plek nog bereikt worden." Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport is niet blind voor de naakte cijfers: "De Belgen van Van Bommel blijven met nul punten laatste."

Belgische chocolade

In de Portugese pers doet men er nog een schepje bovenop. "Zou een gelijkspel fair zijn geweest? Totaal niet. Zelfs zonder te schitteren en met een gebrek aan vertrouwen en snelheid, was Porto veel beter dan de Belgen. Zij zijn de chocolade van de groep en gaan met nul punten verder", aldus A Bola. "Porto laat Antwerp achter met nul punten en heeft zo dus al minstens een Europa League-ticket", concludeert O Jogo.

Antwerp eindigt zijn campagne met 0 punten ...

Meest recent

Kompany naar City? Guardioa én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

1
1
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

43
43
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

30
30
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

37
37
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

25
25
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

71
71
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

114
114
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

40
40
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

306
306
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

56
56
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

197
197
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

78
78
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

106
106
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

88
88
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

63
63
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

344
344
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

314
314
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

277
277
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

62
62
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

309
309
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

507
507

Meer sportnieuws