Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

943 stemmen
Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

Voor Antwerp FC zit de Champions League-campagne er al na vier wedstrijden op. De Belgische kampioen verloor dinsdag ook op het veld van FC Porto en is met 0 op 12 mathematisch uitgeschakeld voor de volgende ronde. In de Europese pers zijn de reacties dan ook behoorlijk hard.

Toegegeven, er had voor Antwerp meer ingezeten tot dusver. In de thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en Porto werd in de tweede helft telkens een mooie voorsprong uit handen gegeven. Bovendien liet Toby Alderweireld tegen de Oekraïners een strafschop voor de gelijkmaker liggen in de slotseconden.

Ook dinsdag in Porto had de wereld er anders kunnen uitzien voor de Great Old. Arbnor Muja liet bijvoorbeeld een mooie kans op de late gelijkmaker liggen, waarna de Portugezen er vervolgens toch 2-0 van maakten. Ook ontsnapte de thuisploeg aan enkele potentiële rode kaarten.

Maar de trieste realiteit is dat Antwerp na vier speeldagen nog steeds puntenloos laatste staat. De volgende ronde halen is nu al onmogelijk, zelfs Europese overwintering lijkt zeer onwaarschijnlijk. In de Europese media wordt dan ook behoorlijk streng gereageerd na de nederlaag in Portugal. 

LEES OOK: 'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

Pijnlijke cijfers

Het Franse L'Equipe heeft weliswaar nog lof voor de vechtlust van het verjongde Antwerp, maar laat de cijfers voor zich spreken. "De Belgen verliezen opnieuw in een CL-campagne die ze nu gegarandeerd verlaten met nul punten uit vier matchen en veertien tegengoals", klinkt het. Bij Marca vond men Antwerp dan weer iets beter in de tweed helft. "Maar de rode kaart van Ekkelenkamp compliceerde alles."

Het Nederlandse VI trekt dan weer een streep onder het CL-debuut van de Great Old. "De Belgen lijken door de nederlaag genoegen te moeten nemen met de vierde plek in Groep H. Alleen als Antwerp met minimaal twee doelpunten verschil wint van Shakhtar, vervolgens Barcelona verslaat en de Oekraïners ziet verliezen van Porto kan de derde plek nog bereikt worden." Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport is niet blind voor de naakte cijfers: "De Belgen van Van Bommel blijven met nul punten laatste."

Belgische chocolade

In de Portugese pers doet men er nog een schepje bovenop. "Zou een gelijkspel fair zijn geweest? Totaal niet. Zelfs zonder te schitteren en met een gebrek aan vertrouwen en snelheid, was Porto veel beter dan de Belgen. Zij zijn de chocolade van de groep en gaan met nul punten verder", aldus A Bola. "Porto laat Antwerp achter met nul punten en heeft zo dus al minstens een Europa League-ticket", concludeert O Jogo.

Antwerp eindigt zijn campagne met 0 punten ...

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

15
15
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

19
19
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

106
106
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

221
221
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

255
255
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

187
187
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

326
326
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

537
537
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

409
409
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

36
36
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

246
246
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

700
700
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

297
297
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

367
367
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

256
256
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

224
224
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

257
257
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

653
653
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

295
295
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

344
344
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

377
377
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

449
449

Meer sportnieuws