Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

door
Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

Voor Antwerp FC zit de Champions League-campagne er al na vier wedstrijden op. De Belgische kampioen verloor dinsdag ook op het veld van FC Porto en is met 0 op 12 mathematisch uitgeschakeld voor de volgende ronde. In de Europese pers zijn de reacties dan ook behoorlijk hard.

Toegegeven, er had voor Antwerp meer ingezeten tot dusver. In de thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en Porto werd in de tweede helft telkens een mooie voorsprong uit handen gegeven. Bovendien liet Toby Alderweireld tegen de Oekraïners een strafschop voor de gelijkmaker liggen in de slotseconden.

Ook dinsdag in Porto had de wereld er anders kunnen uitzien voor de Great Old. Arbnor Muja liet bijvoorbeeld een mooie kans op de late gelijkmaker liggen, waarna de Portugezen er vervolgens toch 2-0 van maakten. Ook ontsnapte de thuisploeg aan enkele potentiële rode kaarten.

Maar de trieste realiteit is dat Antwerp na vier speeldagen nog steeds puntenloos laatste staat. De volgende ronde halen is nu al onmogelijk, zelfs Europese overwintering lijkt zeer onwaarschijnlijk. In de Europese media wordt dan ook behoorlijk streng gereageerd na de nederlaag in Portugal. 

LEES OOK: 'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Pijnlijke cijfers

Het Franse L'Equipe heeft weliswaar nog lof voor de vechtlust van het verjongde Antwerp, maar laat de cijfers voor zich spreken. "De Belgen verliezen opnieuw in een CL-campagne die ze nu gegarandeerd verlaten met nul punten uit vier matchen en veertien tegengoals", klinkt het. Bij Marca vond men Antwerp dan weer iets beter in de tweed helft. "Maar de rode kaart van Ekkelenkamp compliceerde alles."

Het Nederlandse VI trekt dan weer een streep onder het CL-debuut van de Great Old. "De Belgen lijken door de nederlaag genoegen te moeten nemen met de vierde plek in Groep H. Alleen als Antwerp met minimaal twee doelpunten verschil wint van Shakhtar, vervolgens Barcelona verslaat en de Oekraïners ziet verliezen van Porto kan de derde plek nog bereikt worden." Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport is niet blind voor de naakte cijfers: "De Belgen van Van Bommel blijven met nul punten laatste."

Belgische chocolade

In de Portugese pers doet men er nog een schepje bovenop. "Zou een gelijkspel fair zijn geweest? Totaal niet. Zelfs zonder te schitteren en met een gebrek aan vertrouwen en snelheid, was Porto veel beter dan de Belgen. Zij zijn de chocolade van de groep en gaan met nul punten verder", aldus A Bola. "Porto laat Antwerp achter met nul punten en heeft zo dus al minstens een Europa League-ticket", concludeert O Jogo.

Antwerp eindigt zijn campagne met 0 punten ...

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

22
22
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

19
19
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

35
35
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

176
176
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

79
79
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

113
113
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

194
194
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

122
122
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

82
82
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

273
273
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

904
904
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

98
98
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

349
349
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

486
486
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

398
398
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

728
728
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

212
212
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

270
270
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

544
544
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

289
289

Meer sportnieuws