Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

door
Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

Voor Antwerp FC zit de Champions League-campagne er al na vier wedstrijden op. De Belgische kampioen verloor dinsdag ook op het veld van FC Porto en is met 0 op 12 mathematisch uitgeschakeld voor de volgende ronde. In de Europese pers zijn de reacties dan ook behoorlijk hard.

Toegegeven, er had voor Antwerp meer ingezeten tot dusver. In de thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en Porto werd in de tweede helft telkens een mooie voorsprong uit handen gegeven. Bovendien liet Toby Alderweireld tegen de Oekraïners een strafschop voor de gelijkmaker liggen in de slotseconden.

Ook dinsdag in Porto had de wereld er anders kunnen uitzien voor de Great Old. Arbnor Muja liet bijvoorbeeld een mooie kans op de late gelijkmaker liggen, waarna de Portugezen er vervolgens toch 2-0 van maakten. Ook ontsnapte de thuisploeg aan enkele potentiële rode kaarten.

Maar de trieste realiteit is dat Antwerp na vier speeldagen nog steeds puntenloos laatste staat. De volgende ronde halen is nu al onmogelijk, zelfs Europese overwintering lijkt zeer onwaarschijnlijk. In de Europese media wordt dan ook behoorlijk streng gereageerd na de nederlaag in Portugal. 

LEES OOK: 'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

Pijnlijke cijfers

Het Franse L'Equipe heeft weliswaar nog lof voor de vechtlust van het verjongde Antwerp, maar laat de cijfers voor zich spreken. "De Belgen verliezen opnieuw in een CL-campagne die ze nu gegarandeerd verlaten met nul punten uit vier matchen en veertien tegengoals", klinkt het. Bij Marca vond men Antwerp dan weer iets beter in de tweed helft. "Maar de rode kaart van Ekkelenkamp compliceerde alles."

Het Nederlandse VI trekt dan weer een streep onder het CL-debuut van de Great Old. "De Belgen lijken door de nederlaag genoegen te moeten nemen met de vierde plek in Groep H. Alleen als Antwerp met minimaal twee doelpunten verschil wint van Shakhtar, vervolgens Barcelona verslaat en de Oekraïners ziet verliezen van Porto kan de derde plek nog bereikt worden." Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport is niet blind voor de naakte cijfers: "De Belgen van Van Bommel blijven met nul punten laatste."

Belgische chocolade

In de Portugese pers doet men er nog een schepje bovenop. "Zou een gelijkspel fair zijn geweest? Totaal niet. Zelfs zonder te schitteren en met een gebrek aan vertrouwen en snelheid, was Porto veel beter dan de Belgen. Zij zijn de chocolade van de groep en gaan met nul punten verder", aldus A Bola. "Porto laat Antwerp achter met nul punten en heeft zo dus al minstens een Europa League-ticket", concludeert O Jogo.

Antwerp eindigt zijn campagne met 0 punten ...

Meest recent

België met twijfels: twee ‘verrassingen’ in WK-defensie?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

7
7
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

19
19
Vannieuwkerke grijpt naar keel met hartverscheurend nieuws

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

17
17
Eindelijk doorbraak van Rode Duivel? "Hoop op grotere rol"

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

30
30
'Mokio doet Ajax daveren: knaltransfer op komst'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

26
26
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

11
11
Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

67
67
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

151
151
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

92
92
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

247
247
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

31
31
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

153
153
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

54
54
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

231
231
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

68
68
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

366
366
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

196
196
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

438
438
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

264
264
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

68
68
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

120
120
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

224
224
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

147
147
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

117
117
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

106
106

Meer sportnieuws