Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

943
Lachtertje van Europa: internationale pers spaart Antwerp niet

Voor Antwerp FC zit de Champions League-campagne er al na vier wedstrijden op. De Belgische kampioen verloor dinsdag ook op het veld van FC Porto en is met 0 op 12 mathematisch uitgeschakeld voor de volgende ronde. In de Europese pers zijn de reacties dan ook behoorlijk hard.

Toegegeven, er had voor Antwerp meer ingezeten tot dusver. In de thuismatchen tegen Shakhtar Donetsk en Porto werd in de tweede helft telkens een mooie voorsprong uit handen gegeven. Bovendien liet Toby Alderweireld tegen de Oekraïners een strafschop voor de gelijkmaker liggen in de slotseconden.

Ook dinsdag in Porto had de wereld er anders kunnen uitzien voor de Great Old. Arbnor Muja liet bijvoorbeeld een mooie kans op de late gelijkmaker liggen, waarna de Portugezen er vervolgens toch 2-0 van maakten. Ook ontsnapte de thuisploeg aan enkele potentiële rode kaarten.

Maar de trieste realiteit is dat Antwerp na vier speeldagen nog steeds puntenloos laatste staat. De volgende ronde halen is nu al onmogelijk, zelfs Europese overwintering lijkt zeer onwaarschijnlijk. In de Europese media wordt dan ook behoorlijk streng gereageerd na de nederlaag in Portugal. 

LEES OOK: Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Pijnlijke cijfers

Het Franse L'Equipe heeft weliswaar nog lof voor de vechtlust van het verjongde Antwerp, maar laat de cijfers voor zich spreken. "De Belgen verliezen opnieuw in een CL-campagne die ze nu gegarandeerd verlaten met nul punten uit vier matchen en veertien tegengoals", klinkt het. Bij Marca vond men Antwerp dan weer iets beter in de tweed helft. "Maar de rode kaart van Ekkelenkamp compliceerde alles."

Het Nederlandse VI trekt dan weer een streep onder het CL-debuut van de Great Old. "De Belgen lijken door de nederlaag genoegen te moeten nemen met de vierde plek in Groep H. Alleen als Antwerp met minimaal twee doelpunten verschil wint van Shakhtar, vervolgens Barcelona verslaat en de Oekraïners ziet verliezen van Porto kan de derde plek nog bereikt worden." Ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport is niet blind voor de naakte cijfers: "De Belgen van Van Bommel blijven met nul punten laatste."

Belgische chocolade

In de Portugese pers doet men er nog een schepje bovenop. "Zou een gelijkspel fair zijn geweest? Totaal niet. Zelfs zonder te schitteren en met een gebrek aan vertrouwen en snelheid, was Porto veel beter dan de Belgen. Zij zijn de chocolade van de groep en gaan met nul punten verder", aldus A Bola. "Porto laat Antwerp achter met nul punten en heeft zo dus al minstens een Europa League-ticket", concludeert O Jogo.

🚀

Antwerp eindigt zijn campagne met 0 punten ...

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

84
84
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

265
265
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

168
168
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

163
163
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

231
231
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

520
520
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

75
75
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

267
267
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

556
556
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

183
183
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

459
459
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

121
121
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

421
421
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

352
352
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

91
91
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

423
423
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

389
389
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

530
530
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

99
99
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

357
357
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

249
249
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

172
172
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

229
229
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

216
216

Meer sportnieuws