Anderlecht ontsnapt: "Rood was op zijn plaats geweest"

door
Anderlecht ontsnapt:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een gouden zaak gedaan. Terwijl enkele concurrenten met de punten smodderden, pakte RSCA wél de volle buit op het veld van Cercle Brugge. Al mochten de Brusselaars ook van geluk spreken.

De ploeg van coach Brian Riemer was op voorhand gewaarschuwd voor een lastige match tegen het verraderlijke Cercle. En in de aanvangsfase van had Paars-Wit het ook behoorlijk lastig met de typische pressing van de Bruggelingen.

Maar vlak voor rust kon Anderlecht uitlopen tot een dubbele voorsprong na doelpunten van Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Na de pauze deed Mario Stroeykens de boeken helemaal dicht. Al bij al een verdiende overwinning, al kwamen de bezoekers ook goed weg.

LEES OOK: 'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Referee Department eist rood

Na een duel met Kevin Denkey, kwam Zeno Debast immers met de onderkant van zijn voet op de kuiten van zijn tegenstander terecht. Scheidsrechter Jan Boterberg besloot vervolgens om geel te trekken, maar werd door de VAR naar het scherm geroepen. De videoref vond het immers een rode kaart.

Desondanks bleef Boterberg bij zijn initiële beslissing, maar dat werd hem niet in dank afgenomen: het Referee Department verlangde immers wel rood. "De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus Frank De Bleeckere in de wekelijkse terugblik.

Analisten achter Boterberg

Maar Boterberg krijgt ook de nodige steun. Bij Extra Time lieten analisten Gert Verheyen en Wesley Sonck bijvoorbeeld verstaan dat zij de gele kaart wél een correcte beslissing vonden. "Geel was hier genoeg. Het is doordat Denkey valt, dat Debast erop stapt", aldus Sonck. "Debast stond er ook dicht tegen, het is niet dat hij van een afstand afkomt. Hij wou zijn voet ook meteen van die kuit afhalen", besluit Verheyen.

Debast had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

111
111
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

130
130
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

179
179
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

283
283
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

465
465
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

202
202
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

260
260
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

306
306
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

148
148
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

373
373
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

240
240
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

335
335
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

622
622
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

433
433
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

145
145
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

873
873
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

373
373
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

81
81
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

620
620
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws