Anderlecht ontsnapt: "Rood was op zijn plaats geweest"

door
Anderlecht ontsnapt:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een gouden zaak gedaan. Terwijl enkele concurrenten met de punten smodderden, pakte RSCA wél de volle buit op het veld van Cercle Brugge. Al mochten de Brusselaars ook van geluk spreken.

De ploeg van coach Brian Riemer was op voorhand gewaarschuwd voor een lastige match tegen het verraderlijke Cercle. En in de aanvangsfase van had Paars-Wit het ook behoorlijk lastig met de typische pressing van de Bruggelingen.

Maar vlak voor rust kon Anderlecht uitlopen tot een dubbele voorsprong na doelpunten van Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Na de pauze deed Mario Stroeykens de boeken helemaal dicht. Al bij al een verdiende overwinning, al kwamen de bezoekers ook goed weg.

LEES OOK: "Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

Referee Department eist rood

Na een duel met Kevin Denkey, kwam Zeno Debast immers met de onderkant van zijn voet op de kuiten van zijn tegenstander terecht. Scheidsrechter Jan Boterberg besloot vervolgens om geel te trekken, maar werd door de VAR naar het scherm geroepen. De videoref vond het immers een rode kaart.

Desondanks bleef Boterberg bij zijn initiële beslissing, maar dat werd hem niet in dank afgenomen: het Referee Department verlangde immers wel rood. "De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus Frank De Bleeckere in de wekelijkse terugblik.

Analisten achter Boterberg

Maar Boterberg krijgt ook de nodige steun. Bij Extra Time lieten analisten Gert Verheyen en Wesley Sonck bijvoorbeeld verstaan dat zij de gele kaart wél een correcte beslissing vonden. "Geel was hier genoeg. Het is doordat Denkey valt, dat Debast erop stapt", aldus Sonck. "Debast stond er ook dicht tegen, het is niet dat hij van een afstand afkomt. Hij wou zijn voet ook meteen van die kuit afhalen", besluit Verheyen.

Debast had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

59
59
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

27
27
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

34
34
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

88
88
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

57
57
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

46
46
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

274
274
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

115
115
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

104
104
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

177
177
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

191
191
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

55
55
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

72
72
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

139
139
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

893
893
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

235
235
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

266
266
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

293
293
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

117
117
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

100
100
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

79
79
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

305
305
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

288
288
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

550
550

Meer sportnieuws