Anderlecht ontsnapt: "Rood was op zijn plaats geweest"

429 stemmen
Anderlecht ontsnapt:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een gouden zaak gedaan. Terwijl enkele concurrenten met de punten smodderden, pakte RSCA wél de volle buit op het veld van Cercle Brugge. Al mochten de Brusselaars ook van geluk spreken.

De ploeg van coach Brian Riemer was op voorhand gewaarschuwd voor een lastige match tegen het verraderlijke Cercle. En in de aanvangsfase van had Paars-Wit het ook behoorlijk lastig met de typische pressing van de Bruggelingen.

Maar vlak voor rust kon Anderlecht uitlopen tot een dubbele voorsprong na doelpunten van Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Na de pauze deed Mario Stroeykens de boeken helemaal dicht. Al bij al een verdiende overwinning, al kwamen de bezoekers ook goed weg.

LEES OOK: Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Referee Department eist rood

Na een duel met Kevin Denkey, kwam Zeno Debast immers met de onderkant van zijn voet op de kuiten van zijn tegenstander terecht. Scheidsrechter Jan Boterberg besloot vervolgens om geel te trekken, maar werd door de VAR naar het scherm geroepen. De videoref vond het immers een rode kaart.

Desondanks bleef Boterberg bij zijn initiële beslissing, maar dat werd hem niet in dank afgenomen: het Referee Department verlangde immers wel rood. "De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus Frank De Bleeckere in de wekelijkse terugblik.

Analisten achter Boterberg

Maar Boterberg krijgt ook de nodige steun. Bij Extra Time lieten analisten Gert Verheyen en Wesley Sonck bijvoorbeeld verstaan dat zij de gele kaart wél een correcte beslissing vonden. "Geel was hier genoeg. Het is doordat Denkey valt, dat Debast erop stapt", aldus Sonck. "Debast stond er ook dicht tegen, het is niet dat hij van een afstand afkomt. Hij wou zijn voet ook meteen van die kuit afhalen", besluit Verheyen.

Debast had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

29
29
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

55
55
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

131
131
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

95
95
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

53
53
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

141
141
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

573
573
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

123
123
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

386
386
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

482
482
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

327
327
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

232
232
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

206
206
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

60
60
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

75
75
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

255
255
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

60
60
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

279
279
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

104
104
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

438
438
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

432
432
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

187
187
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

246
246
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

430
430
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

61
61

Meer sportnieuws