Anderlecht ontsnapt: "Rood was op zijn plaats geweest"

door
Anderlecht ontsnapt:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een gouden zaak gedaan. Terwijl enkele concurrenten met de punten smodderden, pakte RSCA wél de volle buit op het veld van Cercle Brugge. Al mochten de Brusselaars ook van geluk spreken.

De ploeg van coach Brian Riemer was op voorhand gewaarschuwd voor een lastige match tegen het verraderlijke Cercle. En in de aanvangsfase van had Paars-Wit het ook behoorlijk lastig met de typische pressing van de Bruggelingen.

Maar vlak voor rust kon Anderlecht uitlopen tot een dubbele voorsprong na doelpunten van Kasper Dolberg en Anders Dreyer. Na de pauze deed Mario Stroeykens de boeken helemaal dicht. Al bij al een verdiende overwinning, al kwamen de bezoekers ook goed weg.

LEES OOK: Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

Referee Department eist rood

Na een duel met Kevin Denkey, kwam Zeno Debast immers met de onderkant van zijn voet op de kuiten van zijn tegenstander terecht. Scheidsrechter Jan Boterberg besloot vervolgens om geel te trekken, maar werd door de VAR naar het scherm geroepen. De videoref vond het immers een rode kaart.

Desondanks bleef Boterberg bij zijn initiële beslissing, maar dat werd hem niet in dank afgenomen: het Referee Department verlangde immers wel rood. "De integriteit van de speler wordt hier in acht genomen. Het is een gevaarlijke tackle met de studs op de kuit, waarbij de bal niet bespeelbaar is. De intensiteit is gelukkig niet heel hoog, maar rood is toch op zijn plaats", aldus Frank De Bleeckere in de wekelijkse terugblik.

Analisten achter Boterberg

Maar Boterberg krijgt ook de nodige steun. Bij Extra Time lieten analisten Gert Verheyen en Wesley Sonck bijvoorbeeld verstaan dat zij de gele kaart wél een correcte beslissing vonden. "Geel was hier genoeg. Het is doordat Denkey valt, dat Debast erop stapt", aldus Sonck. "Debast stond er ook dicht tegen, het is niet dat hij van een afstand afkomt. Hij wou zijn voet ook meteen van die kuit afhalen", besluit Verheyen.

Debast had een rode kaart moeten krijgen ...

Meest recent

Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

7
7
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

60
60
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

1
1
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

60
60
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

33
33
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

30
30
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

97
97
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

111
111
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

82
82
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

59
59
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

246
246
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

86
86
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

133
133
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

213
213
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

236
236
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

213
213
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

365
365
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

366
366
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

532
532

Meer sportnieuws