Brazilië beloont 17-jarige 'nieuwe Ronaldo' met eerste selectie

134 stemmen
Brazilië beloont 17-jarige 'nieuwe Ronaldo' met eerste selectie

Vanaf volgende week maakt het clubvoetbal weer even plaats voor interlandvoetbal. In Europa worden er weer heel wat kwalificatiewedstrijden voor het aankomende EK afgewerkt. In Zuid-Amerika is men dan weer al volop bezig met de kwalificatiewedstrijden voor het WK in 2026.

Brazilië heeft in die kwalificatiewedstrijden al heel wat onnodige punten laten liggen. De Selecao pakte een magere 7 op 12 in zijn eerste vier wedstrijden. Met een verliesbeurt tegen Uruguay en een gelijkspel tegen Venezuela in het achterhoofd zullen de troepen van Fernando Diniz tegen Colombia en Argentinië uit een ander vaatje moeten gaan tappen indien ze hun favorietenrol voor het aankomende WK willen aanhouden. 

Ondertussen gaf Fernando Diniz aan dat hij Endrick een eerste keer zal oproepen voor het nationale elftal. De 17-jarige aanvaller speelt momenteel bij Palmeiras en wordt in zijn thuisland gezien als hét nieuwe aanstormende talent. De aanvaller neemt de plaats in de van de verguisde Antony. Voor hem is er na de recente beschuldigingen rond geweldpleging tegenover zijn vriendin nog steeds geen plaats in de kern. 

LEES OOK: Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Binnenkort naar Real Madrid

Endrick zal binnenkort ook met zekerheid in Europa te zien zijn. Het toptalent zette namelijk al enige tijd geleden zijn handtekening onder een meerjarig contract bij Real Madrid. Daar mag hij wel pas vanaf zijn 18de aansluiten, wat concreet wil zeggen dat hij na dit seizoen richting de Spaanse hoofdstad trekt. Naar verluidt betaalde de Koninklijke overigens 37,5 miljoen euro voor Endrick. 

Als Endrick tegen Colombia of Brazilië zijn debuut zou maken voor de Selecao, zou dat hem de op drie na jongste debutant aller tijden maken bij Brazilië. Enkel Pélé, Edu en Coutinho waren nog jonger dan Endrick wanneer zij debuteerden. Hij zou dus ook jonger zijn dan de speler waarmee hij in Brazilië vergeleken wordt: Ronaldo. 

🚀

Maakte Endrick de juiste keuze door voor Real Madrid te kiezen?

Meest recent

"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

8
8
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

50
50
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

314
314
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

262
262
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

99
99
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

564
564
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

191
191
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

141
141
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

190
190
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

136
136
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

52
52
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

47
47
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

71
71
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

152
152
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

126
126
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

532
532
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

101
101
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

186
186
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

365
365
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

68
68
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1075
1075
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

512
512
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

36
36
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

13
13
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188

Meer sportnieuws