Heerlijk spektakelstuk op Lisp, youngsters Standard balen in CPL

door
Heerlijk spektakelstuk op Lisp, youngsters Standard balen in CPL

Na een spektakelstuk hebben Lierse en SK Beveren billijk de punten gedeeld op het Lisp. De bezoekers kwamen tot twee maal toe op voorsprong maar een veerkrachtig Lierse klom in de slotfase toch weer langszij.

Met SK Beveren en Lierse stonden twee traditieclubs tegenover mekaar in de Challenger Pro League. Beide ploegen kenden een wat zelfde verhaal: een zwakke start werd gevolgd door een zes op zes. Midweeks stuntten de Waaslanders ook in de beker tegen Westerlo, de Pallieters gingen onderuit tegen landskampioen Antwerp.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Lierse veert recht met prachtdoelpunt

De wedstrijd op het Lisp ging aan een rotvaart van start. Na een paar minuten spelen werd centraal Ismaheel gevonden en die poeierde de 0-1 in het dak van het doel. Lierse van zijn kant was nauwelijks aangeslagen en sloeg al op het kwartier staalhard terug. Een scherpe hoekschop werd opgepikt door Stan Van Dessel die de bal heerlijk in de winkelhaak schoot: 1-1.

Ook nadien bleven beide ploegen de neus regelmatig aan het venster steken. Na dom balverlies bij de thuisploeg schoof Koyalipou nipt naast. Aan de overzijde haalde Reus een lage schuiver van Schouterden uit de hoek.

Spektakelstuk kent finaal geen winnaar

Na de pauze moest thuisdoelman Teunckens meteen alles uit de kast halen om te vermijden dat een hoekschop van Geusens rechtstreeks in doel verdween. Aan de overzijde had Reus dan weer weinig moeite met een lage schuiver van Van Acker. De Pallieters bleven bij momenten goed combineren, na een vlotte aanval dwong Van Acker doelman Reus andermaal tot een uitstekende redding.

Het doelpunt zou op twintig minuten van het einde toch weer aan de andere kant vallen: een voorzet vanop rechts werd slecht verwerkt door Teunckens en Libert verwerkte de bal ongelukkig in eigen doel: 1-2. Het dubbeltje leek de kant van Beveren op te vallen maar dat was buiten een veerkrachtig Lierse gerekend. Tien minuten later kopte invaller Cools na een hoekschop de 2-2 tegen de touwen. De Waaslanders joegen nadien nog op de winning-goal maar kregen die niet. Zo bleef het na een heerlijk kijkstuk bij een billijk gelijkspel.

In het andere degradatieduel klopte Francs Borains de youngsters van Standard. Twee eigen doelpunten nekten de hekkensluiter, zo blijft het razend spannend onderin.

Scoreverloop:

0-1 (7') Ismaheel, 1-1 (15') Van Dessel, 1-2 (72') ed Libert, 2-2 (82') Cools

Francs Borains-SL16 FC: 2-1
1-0 (31') ed Lawrence, 2-0 (57') ed Hautekiet, 2-1 (90+3') Makembo-Netmo

Verdiende de wedstrijd op het Lisp een winnaar?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

38
38
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

19
19
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

368
368
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

37
37
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

44
44
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

257
257
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

311
311
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

137
137
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

232
232
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

299
299
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

709
709
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws