Degryse looft smaakmaker RSCA: "Doet wat denken aan Nilis"

door
Degryse looft smaakmaker RSCA:

Bij RSC Anderlecht kregen ze een maand geleden nog de volle laag en werd Brian Riemer zelfs bij momenten onder vuur genomen. De laatste weken valt daarover nog maar weinig te horen. RSCA speelt steeds beter.

In het voetbal regeert al te vaak de waan van de dag. Door de enorme wijzigingen bij Anderlecht was het duidelijk dat de Brusselaars tijden nodig zouden hebben om op toerental te raken. We spraken dan ook over het ‘overleven’ van Anderlecht tot het einde van de mercato. Vooral punten pakken om de rust te bewaren.

LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Kritiek op Dreyer is gaan liggen

Dat lukte met brio. Na het einde van de mercato is Anderlecht grote stappen voorwaarts aan het zetten inzake de manier van voetballen. Zoals verwacht. Plots is de kritiek op Riemer wat gaan liggen na enkele goede helften en tegen OHL ook eens een zeer goede match over 90 minuten.

Anders Dreyer is een speler die al veel kritiek kreeg. Hij begon inderdaad niet geweldig aan het seizoen. Toch is hij een speler die altijd in de basis hoort. Enkele weken geleden bestempelden we hem nog als een ‘onderschatte speler’. Hij is o zo bepalend voor dit Anderlecht. Op offensief én defensief vlak. Hij was al goed voor 6 goals en 1 assist in 10 matchen en eigenlijk waren het 7 goals. Op Standard werd zijn treffer onterecht afgekeurd.

Goede transfer van Anderlecht

Sinds Dreyer in januari naar het Lotto Park kwam, staat de teller op 11 goals en 5 assists en 30 wedstrijden. Dat zijn simpelweg goede cijfers voor een flankaanvaller. Marc Degryse was in de podcast vier-nul nu lovend.

"Hij heeft een geweldige trap. Op dat vlak doet hij mij wat denken aan Luc Nilis, die dat wel met beide voeten kon. Zij moeten niet in de match zitten om bepalend te zijn”, aldus Degryse.

Gaat Dreyer op 10-15 goals eindigen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

64
64
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

28
28
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

57
57
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

28
28
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

153
153
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

21
21
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

121
121
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

190
190
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

39
39
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

109
109
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

209
209
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

90
90
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

58
58
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

306
306
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

295
295
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

195
195
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

521
521
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

41
41
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

238
238
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

369
369
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

342
342

Meer sportnieuws