Gelijk van Riemer: bepalende speler zonder op te vallen

149 stemmen
Gelijk van Riemer: bepalende speler zonder op te vallen

Anders Dreyer kwam in januari voor 4,2 miljoen euro van FC Midtjylland naar RSC Anderlecht. De Deen kreeg de afgelopen weken de nodige kritiek. Maar is die terecht? Dreyer blijkt immers toch wel best belangrijk voor de Brusselaars.

Anders Dreyer is zeker geen verfijnde speler en ligt daardoor bij bepaalde fans van RSCA niet op de bovenste plank. Hij mist die ‘touch of genius’ die men in het Lotto Park zo graag ziet. In het verleden zagen ze op de flanken jongens als Christian Wilhelmsson, Jérémy Doku, Matias Suarez, Mbark Boussoufa en andere artiesten rondlopen. Het Park kickt op dat soort profielen, dan is het logisch dat iemand als Dreyer niet begeestert.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Type à la Goor

Toch doet Dreyer ons denken aan Bart Goor. Een fysiek ijzersterke speler die met zijn loopacties én goede statistieken belangrijk is voor zijn team. Goor was ook een ‘draver’, die bijzonder belangrijk was voor zijn ploeg. Hij was jaarlijks ook goed voor 7 à 10 goals, en 5 à 8 assists. Goor ging op zijn linkerflank nog iets meer buitenom dan Dreyer op rechts, wat ook het gevolg is van een linkspoot op rechts te zetten.

Dreyer heeft een goed schot en toch wel een neus voor goals. In 27 wedstrijden wist hij sinds zijn komst naar Anderlecht 7 keer te scoren 5 assists uit te delen. De Deen is goed voor een beslissende actie om de 183 minuten. Dat is zeker niet onaardig voor een flankaanvaller.

Toch mag het nog meer zijn. Hij is soms nog te afwezig. Dat komt omdat RSCA dit seizoen de eerste weken van het seizoen vaak terugzakte en op de omschakeling speelde. Eerst de organisatie, dan het aanvallende compartiment aanpakken was het devies van Riemer.

Dreyer is dan iemand die zijn werk doet, maar niet de snelheid heeft om zoals Amuzu aanvallend nog het verschil te maken. Hij rendeert beter als de ploeg hoger op het veld speelt, wat het geval was tegen Eupen. Dan kan hij met zijn doelgerichtheid voor veel gevaar zorgen. 

Zeer bepalend

Dreyer zijn beslissende fases zijn ook bepalend. Hij scoort niet de 3-0 of 4-0. Tegen Villarreal en AZ was hij bepalend in de thuismatchen met een goal en assist. In de competitie waren zijn goals en assists tegen Seraing, KV Kortrijk (twee keer), STVV resultaatbepalend. Tegen OHL (assist bij de 0-1) en Cercle Brugge (assist bij de 1-0) brak hij de match open, net zoals afgelopen weekend tegen Eupen. Hij gaf dit seizoen ook al 7 key passes.

Dreyer is een passeur en iemand die niet twijfelt als hij een kans ziet om te schieten. Hij schoot zo in zeven duels tien keer naar doel. De flankaanvaller is géén dribbelaar (slechts 7 dribbels waarvan 4 geslaagd) en net daarom krijgt hij een bepaalde kritiek.

Hij is niet die flankspeler pur sang, maar Anderlecht wil met opkomende backs spelen. Vorig jaar was het duo Dreyer/Murillo héél bepalend voor de ploeg. Dit seizoen zoekt hij die connectie nog met Patris of Sardella. Dreyer is geen speler die de fans van Anderlecht doet dromen. Maar toch heeft hij zeker zijn waarde voor de Brusselaars.

Claudio Reulens

Is Dreyer een onderschatte speler?

Meest recent

'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

6
6
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

57
57
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

137
137
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

299
299
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

225
225
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

317
317
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

99
99
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1453
1453
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

138
138
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

210
210
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

184
184
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

64
64
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

318
318
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

311
311
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

141
141
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

152
152
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

53
53
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

420
420
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

46
46
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

389
389
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

129
129
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

372
372
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

154
154

Meer sportnieuws