Waarom Anderlecht momenteel enkel aan overleven moet denken

584 stemmen
Waarom Anderlecht momenteel enkel aan overleven moet denken

Brian Riemer krijgt de nodige kritiek. Het spel van RSC Anderlecht is inderdaad niet goed, maar dat is ergens de logica zelve. De eerste drie speeldagen kon de Deen nog geen beter elftal opstellen dan waarmee het dramatische vorige seizoen is geëindigd. De komende weken en maanden moet het voetbal beter, nu tellen voorlopig enkel de punten.

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Anderlecht teert even enkel op mentaliteit

Riemer was na de match tegen STVV terecht tevreden over de tweede helft. Anderlecht begon niet onaardig aan die tweede helft en zorgde voor meer gevaar. Het scoorde uit een van die twee kansen, maar na een kwartier in de tweede helft kreeg Anders Dreyer rood. Nadien was het ongeveer 40 minuten overleven, maar Anderlecht gaf buiten een aantal afstandsschoten geen grote kansen weg. Defensief staat het sinds die dramatische eerste helft op Union SG goed.

Paars-Wit moet nu nog overleven. Voorlopig kon Riemer enkel aanwinsten Dupé, Patris en Dolberg opstellen. Daarmee is RSCA na het vertrek van Verbruggen, Slimani en de blessure van Murillo nog niet versterkt. Lonwijk is nog niet fit genoeg, Vazquez is gehaald als doublure van Dolberg. Anderlecht, vorig jaar een team dat elfde eindigde, moet nu vooral punten pakken. De 6 op 9 was het hoogst haalbare met de kwaliteit die de kern na drie speeldagen had.

Vijftal spelers nog inpassen

De komende weken mogen en moeten we echter meer verwachten en eisen. Tegen STVV ontbrak ook nog eens Debast en inzake uitvoetballen is hij onmisbaar. Hij kan met zijn passing linies doorbreken en brengt vaart in het spel. Ook Murillo wordt gemist. Hij is vaak de pineut bij media en fans, maar de Panamees is aanvallend ook heel belangrijk. Murillo geeft ook die strakke passes tussen die linies en met zijn aanvallende rushes was hij enorm belangrijk voor het rendement van Dreyer. Die loopt nu wat verloren. De Deen speelt zeer goed tussen de linies (niemand bedient hem daar nu) en verdedigers moeten vaak kiezen tussen hem en Murillo. Daardoor is er nu amper dreiging vanaf de rechterflank van RSCA. Dreyer is niet gehaald om als buitenspeler pur sang te spelen, daarvoor mist hij explosiviteit.

Anderlecht wil een systeem spelen waarbij de backs hoog opkomen en waar de flankaanvallers voor meer aanwezigheid in de box moeten zorgen. Anderlecht heeft nood aan extra voetballend vermogen. Debast en Murillo brengen dat, maar op het middenveld moet dat er ook bij. Mats Rits zorgt daar onder meer voor, net als Alexis Flips. Zij zullen volgende week mogen aantreden tegen Westerlo. Thomas Delaney zou ook nog ook komen, maar het zou heel erg zonde zijn dat hij spelers als Marco Kana (die mogelijk nog vertrekt) en Theo Leoni minuten zou afpakken.



Op de linkerflank komt er met Ludgwig Augustinsson ook nog een kwaliteitsinjectie. Een aanvallend ingestelde linksachter met wellicht iets meer constante in zijn prestaties dan Moussa N’Diaye. Als Anderlecht Murillo, Augustinsson, Rits en Flips nog in het team kan invoegen, zal het wellicht een pak sterker voor de dag komen. Ervaren jongens met het nodige voetballend vermogen. Fredberg gaat dan nog een creatieve flankaanvaller of twee aan de kern moeten toevoegen. Anderlecht mist nog altijd een blikopener die via een dribbel of snelle actie, genre Wilhelmsson of Suarez, een match kan openbreken.

Anderlecht moét de komende maanden zeer zeker beter gaan voetballen. Het kan niet op deze werkkracht punten blijven sprokkelen. Momenteel is er echter te weinig kwaliteit om beter te verwachten. Pas als de nieuwe spelers in het team staan mogen we op dat vlak de lat een stuk hoger leggen. Conclusies over (alle) teams moeten overigens pas getrokken worden na de mercato. Pas dan kan er stilaan een balans worden opgemaakt. Maar na de transferperiode zullen de excuses echt wel opgebruikt zijn ...

CR

Gaat RSCA de komende weken beter voor de dag komen met de aanwinsten?

Meest recent

Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

14
14
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

8
8
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

20
20
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

55
55
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

16
16
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

58
58
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

146
146
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

296
296
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

178
178
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

575
575
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

48
48
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

414
414
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

828
828
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

232
232
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

179
179
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

338
338
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

84
84
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

45
45
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

600
600
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

279
279
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

59
59
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

262
262

Meer sportnieuws