Club Brugge heeft meerdere problemen, en één daarvan bevindt zich in de aanval. Daar is Ferran Jutglà nog niet de oude en verkeert Igor Thiago in een vormcrisis, al waren beide spelers wel beslissend zondag tegen Antwerp FC.
LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'
Jutglà en Thiago zijn op de terugwegJutglà startte in de basis tegen Antwerp FC en hij speelde een bevredigende wedstrijd. Het Nieuwsblad merkt wel op dat de Spanjaard - na een gebrekkige voorbereiding - nog steeds een schim blijft van de speler die vorig seizoen van het WK met Spanje mocht dromen.
Igor Thiago viel na een uur in voor Jutglà, maar de Braziliaan zit in een serieuze dip. Jutglà kon scoren, terwijl Thiago in de slotfase van de wedstrijd een assist gaf aan Hans Vanaken voor de 2-1. “Ze zijn op de terugweg”, sprak Deila over het duo.
Thiago kostte Club Brugge 8 miljoen euro
“Ferran heeft een goede prestatie geleverd. Igor kende ups-and-downs, zo gaat dat met nieuwe jonge spelers, zeker als je van een ander niveau (de Bulgaarse competitie, red.) komt. Hij is leergierig, dat is positief", zei Deila na de match tegen Antwerp.
Met een transfersom van bijna 8 miljoen euro was Igor Thiago de duurste zomeraankoop van Club Brugge, maar voorlopig kan de Braziliaan de verwachtingen niet inlossen. Hij moest de voorbije weken al heel wat kritiek slikken. Sinds hij in de zomer overkwam van Ludogorets kreeg Thiago veel vertrouwen, maar dat betaalde hij nog niet echt uit.
Thiago denkt te veel na volgens Deila
Hij scoorde tot dusver slechts zes keer in 21 wedstrijden, waarvan bovendien ook twee strafschoppen. "Ik heb het gevoel dat hij soms te veel nadenkt in de acties die hij doet", analyseerde de trainer vorige week al op de website van Club.
"Dat vind ik ook niet onlogisch, want hij heeft nog nooit eerder in een team als Club Brugge gespeeld. Hij moet dus nog leren, maar hij maakte wel een goede start van dit seizoen”, zei Deila.
Olivier Plancke