Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

268 stemmen
Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

SK Beveren en Lierse Kempenzonen leerden vorig weekend weer wat winnen is, vanavond kenden beide ploegen opnieuw glorie. De Pallieters boekten een duur bevochten zege op De Leunen tegen Jong Genk, het team van De Decker had dan weer weinig moeite met een promovendus.

In de Challenger Pro League nam Seraing eerder vandaag de maat van Club NXT. Met Jong Genk tegen Lierse en SK Beveren in een duel met Francs Borains, waren er wel wat ploegen onderin die eveneens een zege konden gebruiken. Zowel de Pallieters als de Waaslanders pakten vorig weekend na lang wachten nog eens de drie punten.

LEES OOK: KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

SK Beveren tankt vertrouwen, Lierse recht de rug

Op de Leunen kwam Jong Genk op het kwartier tot een dubbele kans: onder meer Adedeji geraakte van dichtbij niet voorbij Teunckens, die even later ook een lage schuiver onschadelijk maakte. Pas op tien minuten van de rust was er een echte kans voor de teleurstellende Pallieters: Schouterden haalde uit met een harde loeier maar Penders zweefde de bal uit zijn doel. Het slotoffensief in de eerste helft leverde Lierse toch nog de gelijkmaker op. Na dom balverlies achterin zette Van Acker prima voor en Oulare maakte gelijk: 1-1 stond het bij de rust.

SK Beveren tankte vorig weekend stevig wat vertrouwen en begon vanavond ook uitstekend op de Freethiel. Na een klein kwartier spelen beloonde Koyalipou dat overwicht door de 1-0 voorbij Saussez te werken. De Waaslanders controleerden nadien en sloegen op slag van rust nog eens toe. Een hoekschop werd uitstekend terug voorgebracht door Limbombe en Filipovic devieerde in doel: 2-0 was meteen ook de stand halfweg.

Tien Pallieters feesten op De Leunen, Beveren kijkt naar boven

Meteen na de pauze sloeg het noodlot andermaal toe voor Lierse. Voor de zoveelste keer dit seizoen pakte het team van Christiaens een rode kaart toen Boone aan de noodrem trok en een tweede gele kaart onder de neus kreeg geduwd. De Limburgers zochten nu nog nadrukkelijker naar de winning-goal, een schot van Arabaci vloog in het zijnet en even later had Lierse alle geluk toen een doelpunt van Jong Genk werd afgekeurd vanwege buitenspel (waar bezoeker Van Acker de bal speelde). Een zure misser voor het team van Jelle Coen, even later ging de bal immers op de stip na handspel van thuisspeler Kongolo. Vanaf elf meter nam Van Acker zijn verantwoordelijkheid en hij bezorgde een tienkoppig Lierse zowaar een 1-2 voorsprong. In het absolute slot maakte Brebels het met een fraaie streep nog helemaal af: 1-3 tot groot jolijt van een aardig gevuld bezoekersvak.

Op de Freethiel maakte SK Beveren het zaakje na de pauze al snel af. Koyalipou kwam oog in oog te staan met Saussez en met een fraaie lob zette hij de 3-0 op het bord. Francs Borains kreeg tussendoor zeker ook zijn kansen maar toonde geen efficiëntie in de zone van de waarheid en zit in een dipje. In het slot troffen zowel Chevalier als Salech nog het doelhout. SK Beveren recht de rug na een zwakke periode en mag zo toch weer hopen om een rol van betekenis te spelen in de promotiestrijd.

Scoreverloop Jong Genk-Lierse Kempenzonen:

1-0 (25') Claes, 1-1 (43') Oulare, 1-2 (82') Van Acker (p), 1-3 (90+6') Brebels

Bijzonderheid:

Boone (Lierse) krijgt een tweede gele kaart (50').

Scoreverloop SK Beveren-Francs Borains:

1-0 (18') Koyalipou, 2-0 (43') Filipovic, 3-0 (55') Koyalipou

Moet er ook een VAR komen in de CPL?

Meest recent

Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

17
17
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

12
12
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

21
21
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

33
33
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

112
112
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

149
149
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

204
204
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

224
224
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

169
169
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

148
148
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

65
65
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

518
518
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

115
115
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

346
346
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

398
398
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1000
1000
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

139
139
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

735
735
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

217
217
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

209
209
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

367
367
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

103
103
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

547
547
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

221
221
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

308
308

Meer sportnieuws