Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

door
Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

SK Beveren en Lierse Kempenzonen leerden vorig weekend weer wat winnen is, vanavond kenden beide ploegen opnieuw glorie. De Pallieters boekten een duur bevochten zege op De Leunen tegen Jong Genk, het team van De Decker had dan weer weinig moeite met een promovendus.

In de Challenger Pro League nam Seraing eerder vandaag de maat van Club NXT. Met Jong Genk tegen Lierse en SK Beveren in een duel met Francs Borains, waren er wel wat ploegen onderin die eveneens een zege konden gebruiken. Zowel de Pallieters als de Waaslanders pakten vorig weekend na lang wachten nog eens de drie punten.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

SK Beveren tankt vertrouwen, Lierse recht de rug

Op de Leunen kwam Jong Genk op het kwartier tot een dubbele kans: onder meer Adedeji geraakte van dichtbij niet voorbij Teunckens, die even later ook een lage schuiver onschadelijk maakte. Pas op tien minuten van de rust was er een echte kans voor de teleurstellende Pallieters: Schouterden haalde uit met een harde loeier maar Penders zweefde de bal uit zijn doel. Het slotoffensief in de eerste helft leverde Lierse toch nog de gelijkmaker op. Na dom balverlies achterin zette Van Acker prima voor en Oulare maakte gelijk: 1-1 stond het bij de rust.

SK Beveren tankte vorig weekend stevig wat vertrouwen en begon vanavond ook uitstekend op de Freethiel. Na een klein kwartier spelen beloonde Koyalipou dat overwicht door de 1-0 voorbij Saussez te werken. De Waaslanders controleerden nadien en sloegen op slag van rust nog eens toe. Een hoekschop werd uitstekend terug voorgebracht door Limbombe en Filipovic devieerde in doel: 2-0 was meteen ook de stand halfweg.

Tien Pallieters feesten op De Leunen, Beveren kijkt naar boven

Meteen na de pauze sloeg het noodlot andermaal toe voor Lierse. Voor de zoveelste keer dit seizoen pakte het team van Christiaens een rode kaart toen Boone aan de noodrem trok en een tweede gele kaart onder de neus kreeg geduwd. De Limburgers zochten nu nog nadrukkelijker naar de winning-goal, een schot van Arabaci vloog in het zijnet en even later had Lierse alle geluk toen een doelpunt van Jong Genk werd afgekeurd vanwege buitenspel (waar bezoeker Van Acker de bal speelde). Een zure misser voor het team van Jelle Coen, even later ging de bal immers op de stip na handspel van thuisspeler Kongolo. Vanaf elf meter nam Van Acker zijn verantwoordelijkheid en hij bezorgde een tienkoppig Lierse zowaar een 1-2 voorsprong. In het absolute slot maakte Brebels het met een fraaie streep nog helemaal af: 1-3 tot groot jolijt van een aardig gevuld bezoekersvak.

Op de Freethiel maakte SK Beveren het zaakje na de pauze al snel af. Koyalipou kwam oog in oog te staan met Saussez en met een fraaie lob zette hij de 3-0 op het bord. Francs Borains kreeg tussendoor zeker ook zijn kansen maar toonde geen efficiëntie in de zone van de waarheid en zit in een dipje. In het slot troffen zowel Chevalier als Salech nog het doelhout. SK Beveren recht de rug na een zwakke periode en mag zo toch weer hopen om een rol van betekenis te spelen in de promotiestrijd.

Scoreverloop Jong Genk-Lierse Kempenzonen:

1-0 (25') Claes, 1-1 (43') Oulare, 1-2 (82') Van Acker (p), 1-3 (90+6') Brebels

Bijzonderheid:

Boone (Lierse) krijgt een tweede gele kaart (50').

Scoreverloop SK Beveren-Francs Borains:

1-0 (18') Koyalipou, 2-0 (43') Filipovic, 3-0 (55') Koyalipou

Moet er ook een VAR komen in de CPL?

Meest recent

Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

5
5
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

109
109
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

47
47
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

122
122
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

36
36
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

151
151
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

78
78
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

23
23
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

114
114
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

76
76
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

310
310
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

211
211
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

299
299
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

289
289
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

410
410
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

204
204
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

348
348
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

66
66
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

255
255
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

274
274
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

206
206

Meer sportnieuws