Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

door
Blunderende ref helpt Lierse, SK Beveren blinkt weer in CPL

SK Beveren en Lierse Kempenzonen leerden vorig weekend weer wat winnen is, vanavond kenden beide ploegen opnieuw glorie. De Pallieters boekten een duur bevochten zege op De Leunen tegen Jong Genk, het team van De Decker had dan weer weinig moeite met een promovendus.

In de Challenger Pro League nam Seraing eerder vandaag de maat van Club NXT. Met Jong Genk tegen Lierse en SK Beveren in een duel met Francs Borains, waren er wel wat ploegen onderin die eveneens een zege konden gebruiken. Zowel de Pallieters als de Waaslanders pakten vorig weekend na lang wachten nog eens de drie punten.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

SK Beveren tankt vertrouwen, Lierse recht de rug

Op de Leunen kwam Jong Genk op het kwartier tot een dubbele kans: onder meer Adedeji geraakte van dichtbij niet voorbij Teunckens, die even later ook een lage schuiver onschadelijk maakte. Pas op tien minuten van de rust was er een echte kans voor de teleurstellende Pallieters: Schouterden haalde uit met een harde loeier maar Penders zweefde de bal uit zijn doel. Het slotoffensief in de eerste helft leverde Lierse toch nog de gelijkmaker op. Na dom balverlies achterin zette Van Acker prima voor en Oulare maakte gelijk: 1-1 stond het bij de rust.

SK Beveren tankte vorig weekend stevig wat vertrouwen en begon vanavond ook uitstekend op de Freethiel. Na een klein kwartier spelen beloonde Koyalipou dat overwicht door de 1-0 voorbij Saussez te werken. De Waaslanders controleerden nadien en sloegen op slag van rust nog eens toe. Een hoekschop werd uitstekend terug voorgebracht door Limbombe en Filipovic devieerde in doel: 2-0 was meteen ook de stand halfweg.

Tien Pallieters feesten op De Leunen, Beveren kijkt naar boven

Meteen na de pauze sloeg het noodlot andermaal toe voor Lierse. Voor de zoveelste keer dit seizoen pakte het team van Christiaens een rode kaart toen Boone aan de noodrem trok en een tweede gele kaart onder de neus kreeg geduwd. De Limburgers zochten nu nog nadrukkelijker naar de winning-goal, een schot van Arabaci vloog in het zijnet en even later had Lierse alle geluk toen een doelpunt van Jong Genk werd afgekeurd vanwege buitenspel (waar bezoeker Van Acker de bal speelde). Een zure misser voor het team van Jelle Coen, even later ging de bal immers op de stip na handspel van thuisspeler Kongolo. Vanaf elf meter nam Van Acker zijn verantwoordelijkheid en hij bezorgde een tienkoppig Lierse zowaar een 1-2 voorsprong. In het absolute slot maakte Brebels het met een fraaie streep nog helemaal af: 1-3 tot groot jolijt van een aardig gevuld bezoekersvak.

Op de Freethiel maakte SK Beveren het zaakje na de pauze al snel af. Koyalipou kwam oog in oog te staan met Saussez en met een fraaie lob zette hij de 3-0 op het bord. Francs Borains kreeg tussendoor zeker ook zijn kansen maar toonde geen efficiëntie in de zone van de waarheid en zit in een dipje. In het slot troffen zowel Chevalier als Salech nog het doelhout. SK Beveren recht de rug na een zwakke periode en mag zo toch weer hopen om een rol van betekenis te spelen in de promotiestrijd.

Scoreverloop Jong Genk-Lierse Kempenzonen:

1-0 (25') Claes, 1-1 (43') Oulare, 1-2 (82') Van Acker (p), 1-3 (90+6') Brebels

Bijzonderheid:

Boone (Lierse) krijgt een tweede gele kaart (50').

Scoreverloop SK Beveren-Francs Borains:

1-0 (18') Koyalipou, 2-0 (43') Filipovic, 3-0 (55') Koyalipou

Moet er ook een VAR komen in de CPL?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

18
18
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

60
60
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

21
21
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

62
62
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

25
25
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

110
110
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

53
53
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

293
293
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

45
45
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

626
626
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

151
151
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

132
132
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

193
193
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

104
104

Meer sportnieuws