Genk pakt uit met bijzonder opvallende transfer

443 stemmen
Genk pakt uit met bijzonder opvallende transfer

KRC Genk heeft vandaag bekend gemaakt dat het Japanse toptalent Yumeki Yoshinaga de overstap maakt naar Limburg. De linksachter, die in februari 18 wordt, zal eerst uitkomen voor Jong Genk en tekende een contract voor 4,5 seizoenen in België. 

Yoshinaga (17) genoot zijn opleiding in de Kamimura Gakuen High School waar hij uitkwam voor de U18. De linksachter maakte furore door met de U17 de Asian Cup te winnen. Op het tornooi was hij goed voor drie assists in vijf wedstrijden en werd hij vaak uitgespeeld als flankspeler. 

“Ik ben heel vereerd om mijn professionele voetbalcarrière in Genk te starten. Het is een club die internationaal gekend staat voor het opleiden van jonge talenten", aldus de nieuwe aanwinst in een persbericht van Genk.

"Ik geloof dat Genk de ideale stap is mijn carrière. Ik heb de doelstelling om ooit het eerste team te halen. Daarvoor wil ik mij in eerste instantie bewijzen bij Jong Genk. Als professioneel voetballer wil ik iets teruggeven aan de mensen die mij tot nu toe altijd hebben gesteund."

LEES OOK: Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

LASTIGE POSITIE

Bij Genk zijn ze alvast razend enthousiast met hun nieuwe aanwinst. De positie linksachter is namelijk geen gemakkelijk op te vullen plek. "Hij combineert een enorme fysieke presence met een grote technische bagage en een enorme drang naar voor. Daarmee sluit hij mooi aan in het rijtje ‘backs’ dat vandaag al in Genk rondloopt", aldus Technisch Coördinator bij Jong Genk Stijn Haeldermans.

Yoshinaga maakte ook dit seizoen heel wat indruk in z'n thuisland. Met zes assists in elf wedstrijden genoot hij de interesse van heel wat topclubs, maar zijn keuze viel uiteindelijk op Genk. Vanaf februari, als hij 18 wordt, is hij inzetbaar door trainer Jelle Coens. 

Een goeie zet van KRC Genk?

Meest recent

'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

23
23
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

30
30
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

70
70
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

30
30
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

652
652
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

125
125
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

74
74
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

48
48
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

215
215
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

191
191
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

292
292
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

89
89
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

168
168
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

259
259
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

614
614
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

615
615
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

288
288

Meer sportnieuws