Genk pakt uit met bijzonder opvallende transfer

443
Genk pakt uit met bijzonder opvallende transfer

KRC Genk heeft vandaag bekend gemaakt dat het Japanse toptalent Yumeki Yoshinaga de overstap maakt naar Limburg. De linksachter, die in februari 18 wordt, zal eerst uitkomen voor Jong Genk en tekende een contract voor 4,5 seizoenen in België. 

Yoshinaga (17) genoot zijn opleiding in de Kamimura Gakuen High School waar hij uitkwam voor de U18. De linksachter maakte furore door met de U17 de Asian Cup te winnen. Op het tornooi was hij goed voor drie assists in vijf wedstrijden en werd hij vaak uitgespeeld als flankspeler. 

“Ik ben heel vereerd om mijn professionele voetbalcarrière in Genk te starten. Het is een club die internationaal gekend staat voor het opleiden van jonge talenten", aldus de nieuwe aanwinst in een persbericht van Genk.

"Ik geloof dat Genk de ideale stap is mijn carrière. Ik heb de doelstelling om ooit het eerste team te halen. Daarvoor wil ik mij in eerste instantie bewijzen bij Jong Genk. Als professioneel voetballer wil ik iets teruggeven aan de mensen die mij tot nu toe altijd hebben gesteund."

LEES OOK: Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

LASTIGE POSITIE

Bij Genk zijn ze alvast razend enthousiast met hun nieuwe aanwinst. De positie linksachter is namelijk geen gemakkelijk op te vullen plek. "Hij combineert een enorme fysieke presence met een grote technische bagage en een enorme drang naar voor. Daarmee sluit hij mooi aan in het rijtje ‘backs’ dat vandaag al in Genk rondloopt", aldus Technisch Coördinator bij Jong Genk Stijn Haeldermans.

Yoshinaga maakte ook dit seizoen heel wat indruk in z'n thuisland. Met zes assists in elf wedstrijden genoot hij de interesse van heel wat topclubs, maar zijn keuze viel uiteindelijk op Genk. Vanaf februari, als hij 18 wordt, is hij inzetbaar door trainer Jelle Coens. 

Een goeie zet van KRC Genk?

Meest recent

'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

76
76
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

15
15
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

10
10
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

90
90
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

376
376
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

118
118
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

149
149
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

56
56
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

86
86
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

398
398
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

364
364
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

78
78
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

104
104
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

82
82
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

31
31
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

256
256
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

135
135
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

48
48
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

68
68
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

124
124
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

162
162
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

172
172
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

21
21
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

53
53

Meer sportnieuws