Krachtpatser rijdt zichzelf in de vernieling bij KRC Genk

door
Krachtpatser rijdt zichzelf in de vernieling bij KRC Genk

Aziz Ouattara arriveerde in januari 2022 van Hammarby als één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders uit Scandinavië, maar in een periode van bijna twee jaar tijd heeft hij amper goede prestaties geleverd bij KRC Genk.

De 22-jarige en fysiek impressionante Ivoriaan kende strubbelingen met Wouter Vrancken, hij leek zich vorig seizoen te herpakken, maar uiteindelijk voldoet hij als ‘atypische Genk-speler’ niet aan de standaarden van de club.

Op technisch, positioneel en voetballend vlak blijft hij achter, en zijn algemene inbreng op het Genkse spel is veel te beperkt, vooral wanneer je hem vergelijkt met zijn concurrenten zoals Bryan Heynen, Patrik Hrosovsky en Matias Galarza, die allen van een groter kaliber zijn dan hem.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Ouattara: krachtpatser een atypische Genk-speler

In januari 2022 werd Aziz Ouattara door KRC Genk aangetrokken en werd hij door de club voorgesteld als “één van de meest veelbelovende defensieve middenvelders uit Scandinavië.”

Tijdens zijn tijd bij het Zweedse Hammarby waren er vergelijkingen getrokken tussen Ouattara en zijn landgenoot Odilon Kossounou, terwijl sommige analisten zelfs gelijkenissen zagen met Yaya Touré.

Hoewel hij met hoge verwachtingen werd verwelkomd, slaagt de Ivoriaanse speler er helemaal niet in om aan deze expectaties te voldoen bij KRC Genk. In bijna twee jaar tijd wist hij bijvoorbeeld slechts 16 keer een basisplaats te bemachtigen.

Er zijn verschillende redenen waarom Wouter Vrancken zelden een beroep doet op Ouattara's diensten. Een belangrijke factor is dat de speelstijl van Ouattara niet helemaal past bij het gebruikelijke profiel van een speler in de ploeg van KRC Genk.

Hij wordt vooral gekenmerkt door zijn fysieke kracht en defensieve kwaliteiten, waardoor hij in feite een atypische Genk-speler is. “Een krachtpatser met vooral defensieve kwaliteiten, meer breker dan bouwer”, omschreef Het Belang van Limburg dat perfect.

Ouattara in conflict met Vrancken

Bovendien heeft het ook al eens stevig gebotst tussen Aziz Ouattara en Wouter Vrancken. Aan het begin van het vorige seizoen werd de Ivoriaan naar Jong Genk gestuurd omdat hij weigerde deel te nemen aan een wedstrijd van Jong Genk tegen Lommel.

“Aziz moet inzien dat niemand boven de groep staat”, zei Vrancken toen. Hoewel Ouattara zelf destijds aanstuurde op een vertrek, was een transfer van de verdedigende middenvelder toen absoluut geen optie voor Dimitri de Condé, en hij benadrukte dat Ivoriaan geduld moest hebben.

Ouattara voelde naar eigen zeggen dat hij te weinig speelkansen kreeg en hij was van mening dat hij aanspraak maakte op een basisplaats. Zijn weigering om voor Jong Genk te spelen, was een duidelijk signaal van zijn ontevredenheid en de overtuiging dat er iets moest veranderen.

Ouattara heeft toch nog een toekomst bij KRC Genk?

Begin dit jaar slaagde Aziz Ouattara er eindelijk in om de knop om te draaien en leerde hij geduld op te brengen. Met deze positieve instelling wist hij zich weer in de gunst van de coach te spelen, en door de blessure van Bryan Heynen kreeg hij onverwacht veel speeltijd in het vorige seizoen.

Ouattara bewees zich als een waardige vervanger voor Heynen, zij het met een geheel eigen speelstijl. De jonge Ivoriaan houdt van een potje bikkelen en hij liet zich vooral opmerken door zijn intensieve speelstijl en onstuimige tussenkomsten.

Dankzij zijn enorme volume, waarmee hij grote afstanden kan afleggen, was Wouter Vrancken ervan overtuigd dat hij de rol van Heynen zou aankunnen. Ouattara is fysiek sterk en imposant, ze hebben hem al enkele keren moeten intomen bij Genk, hij is sterk met het hoofd en hij heeft een grote actieradius.

“Voor ons is het duidelijk dat we een toekomst zien voor Aziz hier in Genk”, zei Vrancken.

Genk krijgt kop noch staart van ‘impressionante’ Ouattara

Aziz Ouattara heeft vorig seizoen enkele uitstekende wedstrijden gespeeld, en Joseph Paintsil noemde hem zelfs een Genk-speler die schromelijk onderschat wordt. “Impressionante verschijning, gooide gewicht in de schaal op middenveld, goede voeten”, zo luidde het oordeel van Het Nieuwsblad toen.

Dit seizoen kreeg Ouattara opnieuw de kans bij KRC Genk toen Bryan Heynen geblesseerd raakte, maar zijn prestatieniveau ligt aanzienlijk en zorgwekkend lager in vergelijking met het voorgaande jaar.

Tijdens de wedstrijd tegen KAS Eupen liet Ouattara zich - samen met Mujaid Sadick - binnen 1 minuut en 25 seconden gemakkelijk uitspelen door Charles-Cook, die de bal in het doel kopte. “Aziz is positioneel onbeholpen, zijn voetbal-gps heeft een update nodig”, beoordeelde Het Belang van Limburg.

In de wedstrijd tegen Cercle Brugge daarentegen speelde de Ivoriaan een beresterke wedstrijd als defensieve middenvelder net voor de defensie, waarbij hij vooral uitblonk in het neutraliseren van lange ballen, een rol waarin zijn kwaliteiten duidelijk het best tot uiting komen.

Het Nieuwsblad omschreef hem als een “rots in de branding” en Het Belang van Limburg merkte op dat “Krijger Ouattara een uitstekende wedstrijd speelde.”

Ouattara zet zichzelf buitenspel bij KRC Genk

In andere wedstrijden waarin hij heeft gespeeld dit seizoen, heeft Aziz Ouattara zeker bijgedragen met een extra dosis duel- en werkkracht, maar daar lijkt zijn bijdrage grotendeels op te houden.

Op technisch, positioneel en voetballend vlak blijft hij achter, en zijn algemene inbreng op het Genkse spel is veel te beperkt, vooral wanneer je hem vergelijkt met zijn concurrenten zoals Bryan Heynen, Patrik Hrosovsky en Matias Galarza, die allen van een groter kaliber zijn dan hem.

Tijdens de wedstrijd tegen Club Brugge leverde hij zelfs een ronduit teleurstellende prestatie af, waarna hij de afgelopen drie competitiewedstrijden steeds volledig op de bank heeft doorgebracht. Het lijkt erop dat Ouattara dit seizoen geen noemenswaardige vooruitgang heeft geboekt in vergelijking met het vorige seizoen.

Hierdoor klinkt de roep van de supporters om hem in januari van de hand te doen steeds luider, en bovendien lijkt het erop dat Vrancken niet meer op hem rekent. Maar met een doorlopend contract tot en met 2026, rijst de vraag of Dimitri de Condé nu wel bereid is om Ouattara op de transfermarkt te verpatsen.

Moet Genk Ouattara proberen te verpatsen?

Meest recent

Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

20
20
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

37
37
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

27
27
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

30
30
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

224
224
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

93
93
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

183
183
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

201
201
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

562
562
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

57
57
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

415
415
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

150
150
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

113
113
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

234
234
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

331
331
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

352
352
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

401
401
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

335
335
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

90
90
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

464
464
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

97
97
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

138
138
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

107
107
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

323
323
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

85
85

Meer sportnieuws