Tienkoppige Buffalo's zorgen voor negatieve primeur

door
Tienkoppige Buffalo's zorgen voor negatieve primeur

Na elf speeldagen heeft AA Gent voor een eerste keer verloren in deze competitie. De Buffalo's begonnen goed op Jan Breydel maar liepen vlak na de pauze in het mes. Met een man minder kon het in de slotfase de scheve situatie niet meer rechtzetten.

Met Cercle Brugge en AA Gent stonden twee coaches tegenover mekaar die het prima met elkaar kunnen vinden. Beide ploegen deden het dan ook nog eens uitstekend in deze competitie. Vorig seizoen pakte de Vereniging in de reguliere competitie nog zes op zes tegen de Buffalo's.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Warleson houdt Buffalo's van vroege voorsprong

Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de bezoekers met pogingen van Brown en Cuypers die allebei prima werden verwerkt door Warleson. Halfweg de eerste helft was er ook een harde uithaal van Hjulsager die andermaal door de thuisdoelman onschadelijk werd gemaakt.

Nadien kwam Cercle Brugge beter in de wedstrijd en nog voor het halfuur kreeg ook Da Silva Lopes een prima schietkans, hij schoof de bal een dikke meter naast de kooi van Nardi. Het slotkwartier van de eerste helft was in evenwicht, al kwamen er weinig doelrijpe kansen uit voort. Halfweg stond het nog 0-0.

Slaapdronken Buffalo's lopen in val

Na de pauze was het Cercle dat een kanonstart nam. Binnen de minuut verscheen Da Silva Lopes alleen voor Nardi en hij maakte er meteen 1-0 van. Op het uur sloeg Vanhaezebrouck aan het wisselen dat had bijna meteen effect: Tissoudali maakte nog iets mooi van een verloren bal maar Watanabe kon van dichtbij niet in doel verwerken.

De Vereniging hield al bij al lange tijd gemakkelijk stand tegen een AA Gent dat nooit zijn wil kon opleggen. Op een kwartier van het einde werd de opdracht voor de Buffalo's nog wat zwaarder toen Gandelman na een stevige fout op Daland volledig terecht van het veld werd gestuurd. Luttele minuten later leek Olaigbe de wedstrijd te beslissen maar het doelpunt werd na een VAR-check afgekeurd vanwege voorafgaand buitenspel. AA Gent knokte nog voor een punt maar kwam finaal tekort en incasseerde het slot nog de 2-0 van Denkey. Cercle blijft zo prima presteren, Vanhaezebrouck en co verliezen voor de eerste keer dit seizoen.

Scoreverloop:

1-0 (46') Da Silva Lopes, 2-0 (90+8') Denkey

Bijzonderheid:

Gandelman (AA Gent) krijgt een rode kaart (76').

Vond u de rode kaart terecht?

Meest recent

'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

21
21
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

17
17
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

167
167
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

177
177
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

98
98
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

55
55
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

104
104
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

263
263
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

135
135
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

376
376
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

304
304
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

166
166
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

265
265
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

78
78
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

53
53
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

84
84
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

791
791
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

158
158
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

478
478
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

331
331
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

166
166
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

276
276

Meer sportnieuws