Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

door
Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

Inmiddels is hij profvoetballer af, maar woensdagavond trok Eden Hazard zijn kicksen toch nog een keertje af. Zo nam de ex-Rode Duivel deel aan een benefietwedstrijd in Frankrijk. En de aanvaller bewees dat hij nog steeds over het nodige talent beschikt.

Begin deze maand maakte Hazard officieel bekend wat al een tijdje in de lucht hing: op 32-jarige leeftijd zette hij definitief een punt achter zijn profcarrière. Na zijn moeizame jaren bij Real Madrid, waar hij geplaagd werd door een pak blessureleed, was hij het spelplezier immers volledig verloren.

Bovendien was Hazard financieel gezien al een tijdje binnen en geen enkele andere club slaagde erin om hem te overtuigen nog even door te gaan. Didier Deschamps deed dat echter wel. De Franse bondscoach wist de Belg namelijk te strikken voor een benefietwedstrijd die hij organiseerde in Calais.

LEES OOK: UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Veel te vroeg gestopt

En tegen een weliswaar beperkte tegenstander, wist Hazard de show ook te stelen. Zo leidde hij zijn ploeg met zes assist en een doelpunt naar een 11-2-overwinning. Hoewel het tempo bijzonder laag lag, pakte hij af en toe ook uit met een flitsende actie. 

Achteraf was de conclusie dan ook duidelijk: Hazard is veel te vroeg gestopt. "Als je Hazard in Noord-Frankrijk bezig zag, kun je je haast niet voorstellen dat hij “het voetbal niet meer plezant vindt”, zoals hij het zelf omschreef. Waarom toch, Eden?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad. "Bij 2-11 gingen de lampjes in de tribune omhoog. Voor een veel te vroeg afscheid, en voor de verdienste over zijn hele carrière", aldus Het Laatste Nieuws.

Voetbal nog veel bij te brengen

Ook de andere oud-voetballers die op het veld stonden, vinden het jammer dat de carrière van Hazard er nu al opzit. "Hij heeft het voetbal nog veel bij te brengen en ik hoop dat hij in het wereldje actief blijft. Eden hoort bij de drie beste spelers met wie ik ooit speelde", stelde Mathieu Debuchy bij LDH. "Eden is een genie. Zijn afscheid? Ik was verrast, maar heb er respect voor. Iedereen heeft zijn redenen", besloot Daniel Van Buyten.

Hazard plezierde ook Kylian Mbappé met een assist op diens vader: 

En zelf deed hij ook de netten trillen:

Belgisch onderonsje met Big Dan:

Eden Hazard was voor elke Belgische club een meerwaarde geweest ...

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

13
13
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

13
13
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

176
176
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

25
25
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

83
83
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

92
92
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

161
161
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

348
348
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

40
40
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

392
392
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

242
242
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

72
72
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

89
89
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

183
183
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

172
172
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

126
126
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

496
496
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

196
196
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

339
339
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

57
57
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

318
318
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

337
337

Meer sportnieuws