Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

952
Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

Inmiddels is hij profvoetballer af, maar woensdagavond trok Eden Hazard zijn kicksen toch nog een keertje af. Zo nam de ex-Rode Duivel deel aan een benefietwedstrijd in Frankrijk. En de aanvaller bewees dat hij nog steeds over het nodige talent beschikt.

Begin deze maand maakte Hazard officieel bekend wat al een tijdje in de lucht hing: op 32-jarige leeftijd zette hij definitief een punt achter zijn profcarrière. Na zijn moeizame jaren bij Real Madrid, waar hij geplaagd werd door een pak blessureleed, was hij het spelplezier immers volledig verloren.

Bovendien was Hazard financieel gezien al een tijdje binnen en geen enkele andere club slaagde erin om hem te overtuigen nog even door te gaan. Didier Deschamps deed dat echter wel. De Franse bondscoach wist de Belg namelijk te strikken voor een benefietwedstrijd die hij organiseerde in Calais.

LEES OOK: 'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Veel te vroeg gestopt

En tegen een weliswaar beperkte tegenstander, wist Hazard de show ook te stelen. Zo leidde hij zijn ploeg met zes assist en een doelpunt naar een 11-2-overwinning. Hoewel het tempo bijzonder laag lag, pakte hij af en toe ook uit met een flitsende actie. 

Achteraf was de conclusie dan ook duidelijk: Hazard is veel te vroeg gestopt. "Als je Hazard in Noord-Frankrijk bezig zag, kun je je haast niet voorstellen dat hij “het voetbal niet meer plezant vindt”, zoals hij het zelf omschreef. Waarom toch, Eden?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad. "Bij 2-11 gingen de lampjes in de tribune omhoog. Voor een veel te vroeg afscheid, en voor de verdienste over zijn hele carrière", aldus Het Laatste Nieuws.

Voetbal nog veel bij te brengen

Ook de andere oud-voetballers die op het veld stonden, vinden het jammer dat de carrière van Hazard er nu al opzit. "Hij heeft het voetbal nog veel bij te brengen en ik hoop dat hij in het wereldje actief blijft. Eden hoort bij de drie beste spelers met wie ik ooit speelde", stelde Mathieu Debuchy bij LDH. "Eden is een genie. Zijn afscheid? Ik was verrast, maar heb er respect voor. Iedereen heeft zijn redenen", besloot Daniel Van Buyten.

Hazard plezierde ook Kylian Mbappé met een assist op diens vader: 

En zelf deed hij ook de netten trillen:

Belgisch onderonsje met Big Dan:

Eden Hazard was voor elke Belgische club een meerwaarde geweest ...

Meest recent

Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

10
10
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

28
28
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

52
52
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

6
6
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

185
185
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

141
141
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

11
11
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

96
96
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

72
72
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

193
193
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

209
209
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

270
270
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

188
188
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

298
298
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

250
250
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

195
195
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

43
43
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

68
68
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

145
145
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

292
292
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

49
49
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

141
141
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

400
400
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

274
274
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

302
302

Meer sportnieuws