Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

952
Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

Inmiddels is hij profvoetballer af, maar woensdagavond trok Eden Hazard zijn kicksen toch nog een keertje af. Zo nam de ex-Rode Duivel deel aan een benefietwedstrijd in Frankrijk. En de aanvaller bewees dat hij nog steeds over het nodige talent beschikt.

Begin deze maand maakte Hazard officieel bekend wat al een tijdje in de lucht hing: op 32-jarige leeftijd zette hij definitief een punt achter zijn profcarrière. Na zijn moeizame jaren bij Real Madrid, waar hij geplaagd werd door een pak blessureleed, was hij het spelplezier immers volledig verloren.

Bovendien was Hazard financieel gezien al een tijdje binnen en geen enkele andere club slaagde erin om hem te overtuigen nog even door te gaan. Didier Deschamps deed dat echter wel. De Franse bondscoach wist de Belg namelijk te strikken voor een benefietwedstrijd die hij organiseerde in Calais.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Veel te vroeg gestopt

En tegen een weliswaar beperkte tegenstander, wist Hazard de show ook te stelen. Zo leidde hij zijn ploeg met zes assist en een doelpunt naar een 11-2-overwinning. Hoewel het tempo bijzonder laag lag, pakte hij af en toe ook uit met een flitsende actie. 

Achteraf was de conclusie dan ook duidelijk: Hazard is veel te vroeg gestopt. "Als je Hazard in Noord-Frankrijk bezig zag, kun je je haast niet voorstellen dat hij “het voetbal niet meer plezant vindt”, zoals hij het zelf omschreef. Waarom toch, Eden?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad. "Bij 2-11 gingen de lampjes in de tribune omhoog. Voor een veel te vroeg afscheid, en voor de verdienste over zijn hele carrière", aldus Het Laatste Nieuws.

Voetbal nog veel bij te brengen

Ook de andere oud-voetballers die op het veld stonden, vinden het jammer dat de carrière van Hazard er nu al opzit. "Hij heeft het voetbal nog veel bij te brengen en ik hoop dat hij in het wereldje actief blijft. Eden hoort bij de drie beste spelers met wie ik ooit speelde", stelde Mathieu Debuchy bij LDH. "Eden is een genie. Zijn afscheid? Ik was verrast, maar heb er respect voor. Iedereen heeft zijn redenen", besloot Daniel Van Buyten.

Hazard plezierde ook Kylian Mbappé met een assist op diens vader: 

En zelf deed hij ook de netten trillen:

Belgisch onderonsje met Big Dan:

Eden Hazard was voor elke Belgische club een meerwaarde geweest ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

7
7
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

29
29
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

85
85
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

21
21
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

24
24
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

38
38
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

56
56
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

92
92
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

112
112
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

277
277
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

585
585
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

145
145
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

149
149
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

181
181
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

332
332
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

642
642
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

195
195
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

580
580
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws