Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

952 stemmen
Duidelijke conclusie na wederoptreden 'genie' Hazard

Inmiddels is hij profvoetballer af, maar woensdagavond trok Eden Hazard zijn kicksen toch nog een keertje af. Zo nam de ex-Rode Duivel deel aan een benefietwedstrijd in Frankrijk. En de aanvaller bewees dat hij nog steeds over het nodige talent beschikt.

Begin deze maand maakte Hazard officieel bekend wat al een tijdje in de lucht hing: op 32-jarige leeftijd zette hij definitief een punt achter zijn profcarrière. Na zijn moeizame jaren bij Real Madrid, waar hij geplaagd werd door een pak blessureleed, was hij het spelplezier immers volledig verloren.

Bovendien was Hazard financieel gezien al een tijdje binnen en geen enkele andere club slaagde erin om hem te overtuigen nog even door te gaan. Didier Deschamps deed dat echter wel. De Franse bondscoach wist de Belg namelijk te strikken voor een benefietwedstrijd die hij organiseerde in Calais.

LEES OOK: 'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Veel te vroeg gestopt

En tegen een weliswaar beperkte tegenstander, wist Hazard de show ook te stelen. Zo leidde hij zijn ploeg met zes assist en een doelpunt naar een 11-2-overwinning. Hoewel het tempo bijzonder laag lag, pakte hij af en toe ook uit met een flitsende actie. 

Achteraf was de conclusie dan ook duidelijk: Hazard is veel te vroeg gestopt. "Als je Hazard in Noord-Frankrijk bezig zag, kun je je haast niet voorstellen dat hij “het voetbal niet meer plezant vindt”, zoals hij het zelf omschreef. Waarom toch, Eden?", vraagt men zich af bij Het Nieuwsblad. "Bij 2-11 gingen de lampjes in de tribune omhoog. Voor een veel te vroeg afscheid, en voor de verdienste over zijn hele carrière", aldus Het Laatste Nieuws.

Voetbal nog veel bij te brengen

Ook de andere oud-voetballers die op het veld stonden, vinden het jammer dat de carrière van Hazard er nu al opzit. "Hij heeft het voetbal nog veel bij te brengen en ik hoop dat hij in het wereldje actief blijft. Eden hoort bij de drie beste spelers met wie ik ooit speelde", stelde Mathieu Debuchy bij LDH. "Eden is een genie. Zijn afscheid? Ik was verrast, maar heb er respect voor. Iedereen heeft zijn redenen", besloot Daniel Van Buyten.

Hazard plezierde ook Kylian Mbappé met een assist op diens vader: 

En zelf deed hij ook de netten trillen:

Belgisch onderonsje met Big Dan:

Eden Hazard was voor elke Belgische club een meerwaarde geweest ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

37
37
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

20
20
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

67
67
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

353
353
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

53
53
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

166
166
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

205
205
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

158
158
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

456
456
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

155
155
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

309
309
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

122
122
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

251
251
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

165
165
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

441
441
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

550
550
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws