'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

468
'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

Bij Standard kunnen ze alweer wat optimistischer zijn na enkele moeilijke maanden en jaren, want in de laatste weken voor de interlandbreak gingen de resultaten de goede kant op. Ook de overname door 777 Partners in de zomer van 2022 lijkt beterschap gebracht te hebben ten opzichte van de laatste jaren onder Bruno Venanzi.

Nochtans is de Amerikaanse groep niet vrij van controverse. In de zomer werd er bijvoorbeeld in Luik wel wat gemord over het lange uitblijven van broodnodige versterkingen, terwijl bij zusterclub Genoa het geld wel uitgebreid mocht rollen. In de zomer doken ook berichten op als zou 777 helemaal niet zoveel geld hebben en er lopen in de Verenigde Staten ook rechtszaken tegen hen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Overname Everton op de tocht

Desondanks pakte de groep midden september groots uit met de aankondiging dat ze Everton zouden overnemen. 777 Partners zou een slordige 550 miljoen pond neertellen om alle aandelen van huidige eigenaar Farhad Moshiri over te nemen. De overname moet wel nog goedgekeurd worden door de Britse autoriteiten.

Maar daar dreigt het schoentje nu te knellen. Volgens talkSPORT staat de overname op de tocht nadat 777 de deadline gemist heeft om de nodige documenten in te dienen omtrent hun financiële situatie. De grote onduidelijkheid over waar het bedrijf zijn centen vandaan haalt, zorgt ervoor dat de kans alsmaar kleiner wordt dat de overname goedgekeurd zal worden.

Ramp voor Everton

Voor Everton zou dat een heuse ramp zijn, want de club kan amper het hoofd boven water houden. Ze moesten nu al tientallen miljoenen lenen van 777 om aan hun financiële verplichtingen te voldoen, onder meer voor de bouw van hun nieuwe stadion.

Bij 777 zullen ze wellicht minder malen als de overname afspringt, want het heeft al heel wat clubs in zijn portefeuille. Naast Standard zijn ze ook eigenaar van Genoa, Hertha BSC, Vasco da Gama, Red Star Paris en Melbourne Victory. Daarnaast is 777 ook nog minderheidsaandeelhouder bij Sevilla FC.

Denk je dat de overname nog in orde komt?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

4
4
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

54
54
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

66
66
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

674
674
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

182
182
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

187
187
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

63
63
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

165
165
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

187
187
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

109
109
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

278
278
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

185
185
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

255
255
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

337
337
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws