'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

468 stemmen
'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

Bij Standard kunnen ze alweer wat optimistischer zijn na enkele moeilijke maanden en jaren, want in de laatste weken voor de interlandbreak gingen de resultaten de goede kant op. Ook de overname door 777 Partners in de zomer van 2022 lijkt beterschap gebracht te hebben ten opzichte van de laatste jaren onder Bruno Venanzi.

Nochtans is de Amerikaanse groep niet vrij van controverse. In de zomer werd er bijvoorbeeld in Luik wel wat gemord over het lange uitblijven van broodnodige versterkingen, terwijl bij zusterclub Genoa het geld wel uitgebreid mocht rollen. In de zomer doken ook berichten op als zou 777 helemaal niet zoveel geld hebben en er lopen in de Verenigde Staten ook rechtszaken tegen hen.

LEES OOK: ‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Overname Everton op de tocht

Desondanks pakte de groep midden september groots uit met de aankondiging dat ze Everton zouden overnemen. 777 Partners zou een slordige 550 miljoen pond neertellen om alle aandelen van huidige eigenaar Farhad Moshiri over te nemen. De overname moet wel nog goedgekeurd worden door de Britse autoriteiten.

Maar daar dreigt het schoentje nu te knellen. Volgens talkSPORT staat de overname op de tocht nadat 777 de deadline gemist heeft om de nodige documenten in te dienen omtrent hun financiële situatie. De grote onduidelijkheid over waar het bedrijf zijn centen vandaan haalt, zorgt ervoor dat de kans alsmaar kleiner wordt dat de overname goedgekeurd zal worden.

Ramp voor Everton

Voor Everton zou dat een heuse ramp zijn, want de club kan amper het hoofd boven water houden. Ze moesten nu al tientallen miljoenen lenen van 777 om aan hun financiële verplichtingen te voldoen, onder meer voor de bouw van hun nieuwe stadion.

Bij 777 zullen ze wellicht minder malen als de overname afspringt, want het heeft al heel wat clubs in zijn portefeuille. Naast Standard zijn ze ook eigenaar van Genoa, Hertha BSC, Vasco da Gama, Red Star Paris en Melbourne Victory. Daarnaast is 777 ook nog minderheidsaandeelhouder bij Sevilla FC.

Denk je dat de overname nog in orde komt?

Meest recent

'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

137
137
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

95
95
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

88
88
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

95
95
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

125
125
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

96
96
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

294
294
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

317
317
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

191
191
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

169
169
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

299
299
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

337
337
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1071
1071
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

298
298
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

574
574
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

445
445
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

95
95
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

53
53
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

61
61
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

269
269
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

79
79
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

355
355
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

53
53
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

118
118

Meer sportnieuws