'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

door
'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

Bij Standard kunnen ze alweer wat optimistischer zijn na enkele moeilijke maanden en jaren, want in de laatste weken voor de interlandbreak gingen de resultaten de goede kant op. Ook de overname door 777 Partners in de zomer van 2022 lijkt beterschap gebracht te hebben ten opzichte van de laatste jaren onder Bruno Venanzi.

Nochtans is de Amerikaanse groep niet vrij van controverse. In de zomer werd er bijvoorbeeld in Luik wel wat gemord over het lange uitblijven van broodnodige versterkingen, terwijl bij zusterclub Genoa het geld wel uitgebreid mocht rollen. In de zomer doken ook berichten op als zou 777 helemaal niet zoveel geld hebben en er lopen in de Verenigde Staten ook rechtszaken tegen hen.

LEES OOK: Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Overname Everton op de tocht

Desondanks pakte de groep midden september groots uit met de aankondiging dat ze Everton zouden overnemen. 777 Partners zou een slordige 550 miljoen pond neertellen om alle aandelen van huidige eigenaar Farhad Moshiri over te nemen. De overname moet wel nog goedgekeurd worden door de Britse autoriteiten.

Maar daar dreigt het schoentje nu te knellen. Volgens talkSPORT staat de overname op de tocht nadat 777 de deadline gemist heeft om de nodige documenten in te dienen omtrent hun financiële situatie. De grote onduidelijkheid over waar het bedrijf zijn centen vandaan haalt, zorgt ervoor dat de kans alsmaar kleiner wordt dat de overname goedgekeurd zal worden.

Ramp voor Everton

Voor Everton zou dat een heuse ramp zijn, want de club kan amper het hoofd boven water houden. Ze moesten nu al tientallen miljoenen lenen van 777 om aan hun financiële verplichtingen te voldoen, onder meer voor de bouw van hun nieuwe stadion.

Bij 777 zullen ze wellicht minder malen als de overname afspringt, want het heeft al heel wat clubs in zijn portefeuille. Naast Standard zijn ze ook eigenaar van Genoa, Hertha BSC, Vasco da Gama, Red Star Paris en Melbourne Victory. Daarnaast is 777 ook nog minderheidsaandeelhouder bij Sevilla FC.

Denk je dat de overname nog in orde komt?

Meest recent

'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

10
10
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

49
49
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

63
63
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

43
43
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

251
251
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

41
41
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

164
164
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

91
91
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

50
50
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

174
174
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

36
36
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

218
218
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

185
185
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

33
33
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

357
357
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

120
120
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

56
56
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

89
89
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

57
57
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

289
289
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

414
414
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

91
91
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

505
505
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

143
143
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

723
723

Meer sportnieuws