'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

door
'Standard-eigenaars in vieze papieren: giga-overname op de tocht'

Bij Standard kunnen ze alweer wat optimistischer zijn na enkele moeilijke maanden en jaren, want in de laatste weken voor de interlandbreak gingen de resultaten de goede kant op. Ook de overname door 777 Partners in de zomer van 2022 lijkt beterschap gebracht te hebben ten opzichte van de laatste jaren onder Bruno Venanzi.

Nochtans is de Amerikaanse groep niet vrij van controverse. In de zomer werd er bijvoorbeeld in Luik wel wat gemord over het lange uitblijven van broodnodige versterkingen, terwijl bij zusterclub Genoa het geld wel uitgebreid mocht rollen. In de zomer doken ook berichten op als zou 777 helemaal niet zoveel geld hebben en er lopen in de Verenigde Staten ook rechtszaken tegen hen.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Overname Everton op de tocht

Desondanks pakte de groep midden september groots uit met de aankondiging dat ze Everton zouden overnemen. 777 Partners zou een slordige 550 miljoen pond neertellen om alle aandelen van huidige eigenaar Farhad Moshiri over te nemen. De overname moet wel nog goedgekeurd worden door de Britse autoriteiten.

Maar daar dreigt het schoentje nu te knellen. Volgens talkSPORT staat de overname op de tocht nadat 777 de deadline gemist heeft om de nodige documenten in te dienen omtrent hun financiële situatie. De grote onduidelijkheid over waar het bedrijf zijn centen vandaan haalt, zorgt ervoor dat de kans alsmaar kleiner wordt dat de overname goedgekeurd zal worden.

Ramp voor Everton

Voor Everton zou dat een heuse ramp zijn, want de club kan amper het hoofd boven water houden. Ze moesten nu al tientallen miljoenen lenen van 777 om aan hun financiële verplichtingen te voldoen, onder meer voor de bouw van hun nieuwe stadion.

Bij 777 zullen ze wellicht minder malen als de overname afspringt, want het heeft al heel wat clubs in zijn portefeuille. Naast Standard zijn ze ook eigenaar van Genoa, Hertha BSC, Vasco da Gama, Red Star Paris en Melbourne Victory. Daarnaast is 777 ook nog minderheidsaandeelhouder bij Sevilla FC.

Denk je dat de overname nog in orde komt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

7
7
Club Brugge in topvorm: "Niet naar Union kijken"

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

31
31
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

40
40
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

63
63
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

190
190
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

42
42
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

122
122
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

243
243
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

240
240
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

120
120
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

193
193
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

108
108
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

139
139
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

69
69
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

158
158
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

70
70
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

231
231
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1358
1358
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

74
74
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

216
216
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

446
446
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

85
85
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

159
159

Meer sportnieuws