Standard-eigenaars zwaar onder vuur: "Massale fraude"

693 stemmen
Standard-eigenaars zwaar onder vuur:

De voorbije jaren kwam Standard in financieel zwaar weer terecht, nadat enkele beslissingen van eigenaar Bruno Venanzi helemaal verkeerd uitpakten. Uiteindelijk was hij in de zomer van 2022 genoodzaakt om de club te verkopen en zo kon het Amerikaanse 777 Partners zijn intrede maken op Sclessin.

Daarmee werd Standard lid van een uitgebreid netwerk, want 777 heeft ook nog het Italiaanse Genoa, het Franse Red Star FC, het Duitse Hertha BSC en het Braziliaanse Vasco da Gama in handen, terwijl ze ook minderheidsaandeelhouder zijn bij Sevilla FC en het Australische Melbourne Victory.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Weerstand tegen overname Everton

Daar zou binnenkort ook nog Everton bij moeten komen, want de Engelse club kondigde onlangs aan dat eigenaar Farhad Moshiri een akkoord bereikt heeft met 777 om diens aandelen in de club over te nemen. Sindsdien rees er echter heel wat weerstand tegen 777, want onbesproken is het bedrijf niet.

Het is vooral niet duidelijk waar 777 zijn centen haalt, want sterke mannen Josh Wander en Steve Pasko zijn geen miljardairs. Bovendien kenden ze al financiële problemen bij Genoa en Vasco, waar miljoenenverliezen genoteerd werden en er soms problemen waren met betalingen.

Zware beschuldigingen

Het onderzoeksmagazine Josimar onthult nu ook dat er eind september in de Verenigde Staten een explosieve klacht neergelegd werd tegen 777. In die zaak wordt het bedrijf ervan beschuldigd slechts een dekmantel te zijn om massale fraude te verbergen.

"Dat ze geen simpele boekhouding bijhouden en weigeren om documenten vrij te geven, kan alleen maar zijn om wanpraktijken te verbergen", staat er onder meer te lezen in de aanklacht. "Activa en zelfs hele bedrijven veranderen van eigenaar of verdwijnen zelfs zonder documentatie of verklaring. Hoge bestuursposities worden ingevuld of gewijzigd zonder goedkeuring van de raad van bestuur."

777 ligt dus zwaar onder vuur. In Engeland wordt er intussen serieus getwijfeld of hun overname van Everton wel goedgekeurd zal worden. Ongetwijfeld is het laatste woord over het Amerikaanse bedrijf nog niet gezegd. Afwachten welke gevolgen dat ook voor Standard zal hebben...

Denk je dat Standard vrij zal blijven van problemen?

Meest recent

Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

32
32
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

68
68
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

50
50
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

114
114
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

99
99
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

275
275
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

74
74
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

277
277
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

63
63
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

361
361
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

580
580
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

226
226
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

280
280
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

90
90
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

856
856
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

470
470
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

144
144
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

443
443
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

569
569
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

78
78
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

106
106
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

211
211
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

58
58
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

476
476
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

473
473

Meer sportnieuws