Standard-eigenaars zwaar onder vuur: "Massale fraude"

door
Standard-eigenaars zwaar onder vuur:

De voorbije jaren kwam Standard in financieel zwaar weer terecht, nadat enkele beslissingen van eigenaar Bruno Venanzi helemaal verkeerd uitpakten. Uiteindelijk was hij in de zomer van 2022 genoodzaakt om de club te verkopen en zo kon het Amerikaanse 777 Partners zijn intrede maken op Sclessin.

Daarmee werd Standard lid van een uitgebreid netwerk, want 777 heeft ook nog het Italiaanse Genoa, het Franse Red Star FC, het Duitse Hertha BSC en het Braziliaanse Vasco da Gama in handen, terwijl ze ook minderheidsaandeelhouder zijn bij Sevilla FC en het Australische Melbourne Victory.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Weerstand tegen overname Everton

Daar zou binnenkort ook nog Everton bij moeten komen, want de Engelse club kondigde onlangs aan dat eigenaar Farhad Moshiri een akkoord bereikt heeft met 777 om diens aandelen in de club over te nemen. Sindsdien rees er echter heel wat weerstand tegen 777, want onbesproken is het bedrijf niet.

Het is vooral niet duidelijk waar 777 zijn centen haalt, want sterke mannen Josh Wander en Steve Pasko zijn geen miljardairs. Bovendien kenden ze al financiële problemen bij Genoa en Vasco, waar miljoenenverliezen genoteerd werden en er soms problemen waren met betalingen.

Zware beschuldigingen

Het onderzoeksmagazine Josimar onthult nu ook dat er eind september in de Verenigde Staten een explosieve klacht neergelegd werd tegen 777. In die zaak wordt het bedrijf ervan beschuldigd slechts een dekmantel te zijn om massale fraude te verbergen.

"Dat ze geen simpele boekhouding bijhouden en weigeren om documenten vrij te geven, kan alleen maar zijn om wanpraktijken te verbergen", staat er onder meer te lezen in de aanklacht. "Activa en zelfs hele bedrijven veranderen van eigenaar of verdwijnen zelfs zonder documentatie of verklaring. Hoge bestuursposities worden ingevuld of gewijzigd zonder goedkeuring van de raad van bestuur."

777 ligt dus zwaar onder vuur. In Engeland wordt er intussen serieus getwijfeld of hun overname van Everton wel goedgekeurd zal worden. Ongetwijfeld is het laatste woord over het Amerikaanse bedrijf nog niet gezegd. Afwachten welke gevolgen dat ook voor Standard zal hebben...

Denk je dat Standard vrij zal blijven van problemen?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

32
32
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

91
91
'Overmars aan zet: miljoenentransfer voor Antwerp?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

47
47
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

235
235
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

228
228
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

198
198
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

373
373
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

469
469
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

232
232
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

199
199
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

262
262
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

137
137
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

277
277
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

72
72
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

202
202
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

284
284
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

308
308
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

305
305
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

398
398
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

359
359
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

62
62
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

299
299
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

605
605

Meer sportnieuws