Standard-eigenaars zwaar onder vuur: "Massale fraude"

693 stemmen
Standard-eigenaars zwaar onder vuur:

De voorbije jaren kwam Standard in financieel zwaar weer terecht, nadat enkele beslissingen van eigenaar Bruno Venanzi helemaal verkeerd uitpakten. Uiteindelijk was hij in de zomer van 2022 genoodzaakt om de club te verkopen en zo kon het Amerikaanse 777 Partners zijn intrede maken op Sclessin.

Daarmee werd Standard lid van een uitgebreid netwerk, want 777 heeft ook nog het Italiaanse Genoa, het Franse Red Star FC, het Duitse Hertha BSC en het Braziliaanse Vasco da Gama in handen, terwijl ze ook minderheidsaandeelhouder zijn bij Sevilla FC en het Australische Melbourne Victory.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Weerstand tegen overname Everton

Daar zou binnenkort ook nog Everton bij moeten komen, want de Engelse club kondigde onlangs aan dat eigenaar Farhad Moshiri een akkoord bereikt heeft met 777 om diens aandelen in de club over te nemen. Sindsdien rees er echter heel wat weerstand tegen 777, want onbesproken is het bedrijf niet.

Het is vooral niet duidelijk waar 777 zijn centen haalt, want sterke mannen Josh Wander en Steve Pasko zijn geen miljardairs. Bovendien kenden ze al financiële problemen bij Genoa en Vasco, waar miljoenenverliezen genoteerd werden en er soms problemen waren met betalingen.

Zware beschuldigingen

Het onderzoeksmagazine Josimar onthult nu ook dat er eind september in de Verenigde Staten een explosieve klacht neergelegd werd tegen 777. In die zaak wordt het bedrijf ervan beschuldigd slechts een dekmantel te zijn om massale fraude te verbergen.

"Dat ze geen simpele boekhouding bijhouden en weigeren om documenten vrij te geven, kan alleen maar zijn om wanpraktijken te verbergen", staat er onder meer te lezen in de aanklacht. "Activa en zelfs hele bedrijven veranderen van eigenaar of verdwijnen zelfs zonder documentatie of verklaring. Hoge bestuursposities worden ingevuld of gewijzigd zonder goedkeuring van de raad van bestuur."

777 ligt dus zwaar onder vuur. In Engeland wordt er intussen serieus getwijfeld of hun overname van Everton wel goedgekeurd zal worden. Ongetwijfeld is het laatste woord over het Amerikaanse bedrijf nog niet gezegd. Afwachten welke gevolgen dat ook voor Standard zal hebben...

🚀

Denk je dat Standard vrij zal blijven van problemen?

Meest recent

Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

8
8
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

37
37
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

9
9
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

106
106
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

31
31
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

21
21
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

418
418
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

340
340
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

57
57
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

128
128
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

254
254
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

136
136
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

175
175
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

106
106
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

68
68
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

73
73
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

537
537
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

250
250
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

320
320
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

317
317
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

82
82
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1084
1084
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

350
350

Meer sportnieuws