Standard-eigenaars zwaar onder vuur: "Massale fraude"

693 stemmen
Standard-eigenaars zwaar onder vuur:

De voorbije jaren kwam Standard in financieel zwaar weer terecht, nadat enkele beslissingen van eigenaar Bruno Venanzi helemaal verkeerd uitpakten. Uiteindelijk was hij in de zomer van 2022 genoodzaakt om de club te verkopen en zo kon het Amerikaanse 777 Partners zijn intrede maken op Sclessin.

Daarmee werd Standard lid van een uitgebreid netwerk, want 777 heeft ook nog het Italiaanse Genoa, het Franse Red Star FC, het Duitse Hertha BSC en het Braziliaanse Vasco da Gama in handen, terwijl ze ook minderheidsaandeelhouder zijn bij Sevilla FC en het Australische Melbourne Victory.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Weerstand tegen overname Everton

Daar zou binnenkort ook nog Everton bij moeten komen, want de Engelse club kondigde onlangs aan dat eigenaar Farhad Moshiri een akkoord bereikt heeft met 777 om diens aandelen in de club over te nemen. Sindsdien rees er echter heel wat weerstand tegen 777, want onbesproken is het bedrijf niet.

Het is vooral niet duidelijk waar 777 zijn centen haalt, want sterke mannen Josh Wander en Steve Pasko zijn geen miljardairs. Bovendien kenden ze al financiële problemen bij Genoa en Vasco, waar miljoenenverliezen genoteerd werden en er soms problemen waren met betalingen.

Zware beschuldigingen

Het onderzoeksmagazine Josimar onthult nu ook dat er eind september in de Verenigde Staten een explosieve klacht neergelegd werd tegen 777. In die zaak wordt het bedrijf ervan beschuldigd slechts een dekmantel te zijn om massale fraude te verbergen.

"Dat ze geen simpele boekhouding bijhouden en weigeren om documenten vrij te geven, kan alleen maar zijn om wanpraktijken te verbergen", staat er onder meer te lezen in de aanklacht. "Activa en zelfs hele bedrijven veranderen van eigenaar of verdwijnen zelfs zonder documentatie of verklaring. Hoge bestuursposities worden ingevuld of gewijzigd zonder goedkeuring van de raad van bestuur."

777 ligt dus zwaar onder vuur. In Engeland wordt er intussen serieus getwijfeld of hun overname van Everton wel goedgekeurd zal worden. Ongetwijfeld is het laatste woord over het Amerikaanse bedrijf nog niet gezegd. Afwachten welke gevolgen dat ook voor Standard zal hebben...

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
37

Denk je dat Standard vrij zal blijven van problemen?

Meest recent

'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

7
7
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

397
397
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

46
46
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

121
121
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

119
119
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

355
355
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

363
363
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

128
128
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

272
272
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

37
37
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

177
177
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

446
446
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

600
600
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

122
122
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

342
342
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

54
54
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

132
132
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

626
626
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

496
496
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

202
202

Meer sportnieuws