Standard-eigenaars zwaar onder vuur: "Massale fraude"

door
Standard-eigenaars zwaar onder vuur:

De voorbije jaren kwam Standard in financieel zwaar weer terecht, nadat enkele beslissingen van eigenaar Bruno Venanzi helemaal verkeerd uitpakten. Uiteindelijk was hij in de zomer van 2022 genoodzaakt om de club te verkopen en zo kon het Amerikaanse 777 Partners zijn intrede maken op Sclessin.

Daarmee werd Standard lid van een uitgebreid netwerk, want 777 heeft ook nog het Italiaanse Genoa, het Franse Red Star FC, het Duitse Hertha BSC en het Braziliaanse Vasco da Gama in handen, terwijl ze ook minderheidsaandeelhouder zijn bij Sevilla FC en het Australische Melbourne Victory.

LEES OOK: Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Weerstand tegen overname Everton

Daar zou binnenkort ook nog Everton bij moeten komen, want de Engelse club kondigde onlangs aan dat eigenaar Farhad Moshiri een akkoord bereikt heeft met 777 om diens aandelen in de club over te nemen. Sindsdien rees er echter heel wat weerstand tegen 777, want onbesproken is het bedrijf niet.

Het is vooral niet duidelijk waar 777 zijn centen haalt, want sterke mannen Josh Wander en Steve Pasko zijn geen miljardairs. Bovendien kenden ze al financiële problemen bij Genoa en Vasco, waar miljoenenverliezen genoteerd werden en er soms problemen waren met betalingen.

Zware beschuldigingen

Het onderzoeksmagazine Josimar onthult nu ook dat er eind september in de Verenigde Staten een explosieve klacht neergelegd werd tegen 777. In die zaak wordt het bedrijf ervan beschuldigd slechts een dekmantel te zijn om massale fraude te verbergen.

"Dat ze geen simpele boekhouding bijhouden en weigeren om documenten vrij te geven, kan alleen maar zijn om wanpraktijken te verbergen", staat er onder meer te lezen in de aanklacht. "Activa en zelfs hele bedrijven veranderen van eigenaar of verdwijnen zelfs zonder documentatie of verklaring. Hoge bestuursposities worden ingevuld of gewijzigd zonder goedkeuring van de raad van bestuur."

777 ligt dus zwaar onder vuur. In Engeland wordt er intussen serieus getwijfeld of hun overname van Everton wel goedgekeurd zal worden. Ongetwijfeld is het laatste woord over het Amerikaanse bedrijf nog niet gezegd. Afwachten welke gevolgen dat ook voor Standard zal hebben...

Denk je dat Standard vrij zal blijven van problemen?

Meest recent

'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

48
48
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

32
32
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

42
42
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

206
206
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

148
148
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

175
175
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

142
142
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

137
137
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

252
252
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

156
156
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

134
134
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

351
351
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

598
598
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

399
399
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

234
234
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

347
347
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

509
509
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

78
78
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

321
321
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

131
131
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

706
706
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

159
159
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

937
937
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

840
840
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

264
264

Meer sportnieuws