Franse topminister: "Benzema heeft banden met terreurorganisatie"

303
Franse topminister:

Het gewapende conflict tussen Israël en Hamas blijft ook in de voetbalwereld de gemoederen bedaren. In Frankrijk bijvoorbeeld, zorgde Karim Benzema voor ophef met een reactie op het sociale medium 'X'. Daarmee kwam de uitredende Ballon d'Or in het oog van een storm terecht.

Benzema verhuisde afgelopen zomer van Real Madrid naar Saudi-Arabië, waar regerend kampioen Al-Ittihad een monstercontract voor hem klaarlegde. Inmiddels is hij ook definitief afgezwaaid als international. Desondanks blijft de 35-jarige topaanvaller de gemoederen in Frankrijk bedaren.

Steun aan Palestijnen

Via X uitte Benzema enkele dagen geleden zijn medeleven aan het Palestijnse volk na de bombardementen door Israël. "Al onze gebeden voor de inwoners van Gaza, die opnieuw het slachtoffer zijn van deze onrechtvaardige bombardementen, waarbij geen vrouwen of kinderen worden gespaard", klonk het.

Hoewel hij het naliet om de walgelijke acties van Hamas te veroordelen en de situatie dus behoorlijk eenzijdig bekeek, leek er in eerste instantie weinig mis met deze reactie. Desondanks wordt er in Frankrijk bijzonder zwaar aan getild. Zelfs in de hoogste politieke kringen.

Zware aantijgingen

Gérald Darmanin, ministen van Binnenlandse Zaken, liet zich bij CNews zelfs verleiden tot een wel heel markante uitspraak. "Zoals we allemaal weten, heeft mijnheer Karim Benzema beruchte banden met de Moslimbroederschap", maakte de politicus zich sterk.

De 'Moslimbroederschap' is een islamitische beweging met een radicaal randje. In Frankrijk staat de groepering zelfs gecatalogeerd als een terreurorganisatie. Behoorlijk zware beschuldigingen dus van Darmanin. Voorlopig kwam er nog geen officiële reactie vanuit het kamp-Benzema op deze beweringen.

Voetballers kunnen politiek geladen statements best achterwege laten ...

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

13
13
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

39
39
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

108
108
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

26
26
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

13
13
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

26
26
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

87
87
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

190
190
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

107
107
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

40
40
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

147
147
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

398
398
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

58
58
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

363
363
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

659
659
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

139
139
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

63
63
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

736
736
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

305
305
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws