Afscheid van een icoon: Di Maria stopt bij Argentinië

door
Afscheid van een icoon: Di Maria stopt bij Argentinië

Afgelopen weekend veroverde Argentinië nog de wereldtitel in Qatar, door na een zinderende finale Frankrijk na strafschoppen over de knie te leggen. Ongeveer tien maanden na die triomf kondigt één van de wereldkampioenen aan dat hij het voor bekeken houdt bij de nationale ploeg.

Angel Di Maria laat immers weten dat hij bezig is aan zijn laatste maanden bij de Albiceleste. Hij zal er immers de brui aan geven in de zomer van 2024, na de volgende editie van de Copa America. Daar gaat de 35-jarige linkerflankspeler dus nog op zoek naar een laatste prijs met Argentinië.

Beslissend in WK-finale

Di Maria debuteerde al in 2008 als international en verzamelde sindsdien maar liefst 134 caps, waarmee hij op de vierde plaats aller tijden staat in de Argentijnse ranking. Enkel Javier Zanetti, Javier Mascherano en Lionel Messi speelden vaker voor de nationale ploeg. Di Maria vond daarbij ook 29 keer de weg naar de netten, goed voor een zevende plaats op de topschutterslijst aller tijden.

Komende zomer speelt Di Maria nog zijn zevende Copa America, terwijl hij ook maar liefst vier wereldbekers meemaakte. Hij was er telkens bij in 2010, 2014, 2018 en 2022. Dat betekent dus dat hij twee WK-finales meegemaakt heeft, al kwam hij in die van 2014 niet van de bank. Vorige winter was hij wel beslissend in de finale door de penalty voor de 1-0 uit te lokken.

Verder bij Benfica

In zijn internationale prijzenkast staat naast de wereldbeker ook nog de Copa America van 2021, het WK U20 van 2007 en de Olympische gouden medaille uit 2008. In dat laatste toernooi scoorde Di Maria ook de winnende goal in de finale.

Met zijn pensioen als international zal Di Maria ongetwijfeld hopen om zijn carrière op clubniveau te verlengen. Sinds vorige zomer speelt hij weer voor Benfica, de club waar hij zijn eerste stapjes in Europa zette. Verder verdedigde Di Maria ook nog de kleuren van Rosario Central, Real Madrid, Manchester United, PSG en Juventus.

🔥 Wat iedereen nu leest

"Een monster"-Luca Brecel laat Genk-fans in shock achter

Jammer dat hij stopt?

Meest recent

Bergen pakt meteen uit met grote naam als opvolger Ferrera

Er vond dit weekend een zeer opmerkelijk tafereel plaats bij RAEC Mons, de herrezen traditieclub die ...

11
11
'Over en uit: AA Gent stuurt flop ongenadig door'

AA Gent slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen en blijft zo achter ...

34
34
Napoli bevestigt enorme blessuredomper voor Lukaku

In de Serie A begint het nieuwe seizoen volgend weekend en het wordt onder meer uitkijken naar ...

97
97
'Nieuwe bom: megaclaim van 65 miljoen tegen KBVB en FIFA'

De laatste maanden borrelen enkele zaken die de voetbalwereld weleens fundamenteel kunnen gaan ...

216
216
'Charleroi heeft straffe JPL-miljoenendeal helemaal beet'

Sporting Charleroi slaagt er voorlopig niet in om verder te bouwen op de straffe prestaties van ...

54
54
'Titanenstrijd Lammens kent straffe wending'

Antwerp moest zondag vrede nemen met een puntje op Mambourg, maar is na vier speeldagen wel nog ...

532
532
Erik Van Looy verrast met onthulling die inslaat als een bom

Erik Van Looy is al jarenlang één van de meest populaire BV's. De man maakte furore ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt opnieuw uit, Bayern hoopt op topper'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste maand begonnen, maar er staat nog heel wat te ...

301
301
Flinke opsteker(s) Anderlecht voor clash tegen AEK Athene

RSC Anderlecht neemt het in de voorronde van de Conference League op tegen AEK Athene. Een straffe ...

287
287
Jelle Van Damme verbluft iedereen: "Nooit dat gevoel gehad"

Jelle Van Damme is een naam die nog steeds als een klok klinkt in het Belgische voetbal. De robuuste ...

99
99
Saelemaekers steelt de spotlight van Jashari bij AC Milan

Alexis Saelemaekers speelde afgelopen seizoen op huurbasis bij AS Roma, maar het jeugdproduct van ...

153
153
Club Brugge zwiert met miljoenen: topaankoop officieel

Club Brugge is druk in de weer deze zomermercato. Blauw-Zwart moest al afscheid nemen van ...

504
504
Vandenbempt voorspelt: nog “dwaze” leegloop Antwerp

Royal Antwerp FC is met een 6 op 12 nog ongeslagen in de Jupiler Pro League. The Great Old zal daar ...

406
406
Emilio en Manu Ferrera clashen: na drie maanden al ontslag

Emilio en Manu Ferrera werden drie maanden geleden met veel bombarie binnengehaald bij RAEC Mons. De ...

82
82
Leko slaat op tafel bij KAA Gent: “Ik ben het beu”

KAA Gent kent een wisselvallige competitiestart, maar er is beterschap op komst. De Buffalo’s ...

609
609
"Een monster"-Luca Brecel laat Genk-fans in shock achter

Luca Brecel kondigde onlangs aan dat hij een tijdelijke snookerpauze pakt vanwege ...

313
313
Bizar salaris: zoveel verdient Ronaldo per minuut

Cristiano Ronaldo is nog steeds één van de grootste voetbalnamen ter wereld. De ...

85
85
Debast laat monden openvallen: "Één van de beste ter wereld"

Zeno Debast ging van RSC Anderlecht naar Sporting en na een twijfelende start in Portugal heeft de ...

303
303
6 miljoen door de plee: Rigaux zwaar afgerekend op flop

Ludovit Reis werd deze zomer voor 6 miljoen euro dé grote middenveldaanwinst van Club Brugge, ...

795
795
De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs

Kevin De Bruyne maakte deze zomer transfervrij de overstap naar Napoli. Na tien jaar Manchester City ...

627
627
'Club laat miljoenen rollen: nog twéé topaanwinsten'

Nog een drietal weken te gaan en de transfermarkt gaat opnieuw achter slot en grendel. Verschillende ...

1211
1211
Standard genekt door rode kaart? Ex-ref geeft uitsluitsel

Na vier speeldagen is ook de eerste nederlaag van Standard een feit. De Rouches moesten zaterdag ...

201
201
Historische blamage: Neymar in tranen van het veld

Even werd hij gelinkt aan een terugkeer naar de Europese velden, maar Neymar Jr. besloot deze zomer ...

104
104
Club Brugge met flinke opsteker richting Glasgow

Club Brugge KV staat in de komende dagen voor twee levensbelangrijke matchen. Tegen Rangers FC wil ...

631
631
'Hasi valt van zijn stoel: Anderlecht haalt droomspeler'

Besnik Hasi blaast Anderlecht nieuw leven in met zijn energieke en agressieve coaching. Nu zou een ...

901
901

Meer sportnieuws