België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

door
België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

De EK-kwalificatiepartij tussen België en Zweden is maandagavond op bedroevende wijze tot een einde gekomen. Door terreurdaden in Brussel, waarbij Zweedse supporters getroffen werden, werd de partij aan de rust gestaakt. En dus is de vraag wat er moet gebeuren met de restant van de wedstrijd.

Enkele Zweedse supporters werden in de hoofdstad het slachtoffer van vreselijke terreur. In de buurt van de Heizel werden drie van hun neergeschoten met een oorlogswapen, twee slachtoffers overleefden de aanslag niet. De dader in kwestie, die inmiddels werd gevat, beweerde in enkele videoboodschappen dat hij deze wansmakelijke daad verrichtte wegens religieuze motieven en bewust Zweden viseerde.

Toen het nieuws de Zweedse spelersgroep aan de rust bereikte, werd dan ook collectief beslist om de interland stop te zetten. In de loop van de nacht reisde de Zweedse delegatie al huiswaarts. Hoewel de supporters uiteindelijk nog uren in het stadion werden gehouden uit veiligheidsoverwegingen, werd snel duidelijk dat de tweede helft afwerken geen optie was. 

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Herspelen op latere datum

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel liggen.

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin december. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

29
29
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

29
29
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

186
186
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

88
88
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

76
76
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

96
96
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

136
136
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

161
161
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

59
59
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

202
202
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

75
75
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

88
88
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

476
476
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

422
422
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

870
870
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

311
311
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

464
464
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

284
284
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1077
1077
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

358
358
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

405
405
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

223
223
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

680
680

Meer sportnieuws