België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

door
België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

De EK-kwalificatiepartij tussen België en Zweden is maandagavond op bedroevende wijze tot een einde gekomen. Door terreurdaden in Brussel, waarbij Zweedse supporters getroffen werden, werd de partij aan de rust gestaakt. En dus is de vraag wat er moet gebeuren met de restant van de wedstrijd.

Enkele Zweedse supporters werden in de hoofdstad het slachtoffer van vreselijke terreur. In de buurt van de Heizel werden drie van hun neergeschoten met een oorlogswapen, twee slachtoffers overleefden de aanslag niet. De dader in kwestie, die inmiddels werd gevat, beweerde in enkele videoboodschappen dat hij deze wansmakelijke daad verrichtte wegens religieuze motieven en bewust Zweden viseerde.

Toen het nieuws de Zweedse spelersgroep aan de rust bereikte, werd dan ook collectief beslist om de interland stop te zetten. In de loop van de nacht reisde de Zweedse delegatie al huiswaarts. Hoewel de supporters uiteindelijk nog uren in het stadion werden gehouden uit veiligheidsoverwegingen, werd snel duidelijk dat de tweede helft afwerken geen optie was. 

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Herspelen op latere datum

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel liggen.

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin december. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

1
1
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

11
11
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

16
16
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

30
30
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

52
52
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

117
117
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

88
88
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

128
128
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

118
118
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

26
26
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

293
293
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

95
95
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

400
400
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

313
313
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

128
128
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

210
210
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

432
432
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

113
113
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

290
290
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

216
216
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

284
284
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

471
471
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192

Meer sportnieuws