België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

door
België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

De EK-kwalificatiepartij tussen België en Zweden is maandagavond op bedroevende wijze tot een einde gekomen. Door terreurdaden in Brussel, waarbij Zweedse supporters getroffen werden, werd de partij aan de rust gestaakt. En dus is de vraag wat er moet gebeuren met de restant van de wedstrijd.

Enkele Zweedse supporters werden in de hoofdstad het slachtoffer van vreselijke terreur. In de buurt van de Heizel werden drie van hun neergeschoten met een oorlogswapen, twee slachtoffers overleefden de aanslag niet. De dader in kwestie, die inmiddels werd gevat, beweerde in enkele videoboodschappen dat hij deze wansmakelijke daad verrichtte wegens religieuze motieven en bewust Zweden viseerde.

Toen het nieuws de Zweedse spelersgroep aan de rust bereikte, werd dan ook collectief beslist om de interland stop te zetten. In de loop van de nacht reisde de Zweedse delegatie al huiswaarts. Hoewel de supporters uiteindelijk nog uren in het stadion werden gehouden uit veiligheidsoverwegingen, werd snel duidelijk dat de tweede helft afwerken geen optie was. 

LEES OOK: Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Herspelen op latere datum

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel liggen.

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin december. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

32
32
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

47
47
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

91
91
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

93
93
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

71
71
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

39
39
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

207
207
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

321
321
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

75
75
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

505
505
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

266
266
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

103
103
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

392
392
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

329
329
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

298
298
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

295
295
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

284
284
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

43
43
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws