België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

1338 stemmen
België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

De EK-kwalificatiepartij tussen België en Zweden is maandagavond op bedroevende wijze tot een einde gekomen. Door terreurdaden in Brussel, waarbij Zweedse supporters getroffen werden, werd de partij aan de rust gestaakt. En dus is de vraag wat er moet gebeuren met de restant van de wedstrijd.

Enkele Zweedse supporters werden in de hoofdstad het slachtoffer van vreselijke terreur. In de buurt van de Heizel werden drie van hun neergeschoten met een oorlogswapen, twee slachtoffers overleefden de aanslag niet. De dader in kwestie, die inmiddels werd gevat, beweerde in enkele videoboodschappen dat hij deze wansmakelijke daad verrichtte wegens religieuze motieven en bewust Zweden viseerde.

Toen het nieuws de Zweedse spelersgroep aan de rust bereikte, werd dan ook collectief beslist om de interland stop te zetten. In de loop van de nacht reisde de Zweedse delegatie al huiswaarts. Hoewel de supporters uiteindelijk nog uren in het stadion werden gehouden uit veiligheidsoverwegingen, werd snel duidelijk dat de tweede helft afwerken geen optie was. 

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Herspelen op latere datum

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel liggen.

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin december. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

33
33
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

71
71
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

29
29
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

27
27
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

100
100
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

99
99
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

37
37
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

315
315
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

259
259
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

63
63
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

244
244
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

317
317
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

100
100
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

59
59
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

391
391
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

58
58
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

251
251
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

480
480
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

138
138
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

768
768
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

308
308
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

391
391
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

649
649

Meer sportnieuws