België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

1338 stemmen
België-Zweden: vier opties voor vervolg gestaakte interland

De EK-kwalificatiepartij tussen België en Zweden is maandagavond op bedroevende wijze tot een einde gekomen. Door terreurdaden in Brussel, waarbij Zweedse supporters getroffen werden, werd de partij aan de rust gestaakt. En dus is de vraag wat er moet gebeuren met de restant van de wedstrijd.

Enkele Zweedse supporters werden in de hoofdstad het slachtoffer van vreselijke terreur. In de buurt van de Heizel werden drie van hun neergeschoten met een oorlogswapen, twee slachtoffers overleefden de aanslag niet. De dader in kwestie, die inmiddels werd gevat, beweerde in enkele videoboodschappen dat hij deze wansmakelijke daad verrichtte wegens religieuze motieven en bewust Zweden viseerde.

Toen het nieuws de Zweedse spelersgroep aan de rust bereikte, werd dan ook collectief beslist om de interland stop te zetten. In de loop van de nacht reisde de Zweedse delegatie al huiswaarts. Hoewel de supporters uiteindelijk nog uren in het stadion werden gehouden uit veiligheidsoverwegingen, werd snel duidelijk dat de tweede helft afwerken geen optie was. 

LEES OOK: Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Herspelen op latere datum

Op het moment dat de wedstrijd gestaakt werd, stond het 1-1. Hoe het nu verder moet, is voorlopig koffiedik kijken. Uiteindelijk zal de Europese voetbalbond UEFA daarover een beslissing moeten nemen. Bij Sporza weet men dat een viertal opties op tafel liggen.

Volgens de UEFA-reglementen zou de match wel degelijk volledig afgewerkt moeten worden, liefst zo snel mogelijk. Maar hoewel de dader inmiddels gevat werd, lijkt dat gezien de huidige omstandigheden onmogelijk. Het terreurniveau in ons land is nog steeds hoog. Bovendien reisden de Zweedse spelers inmiddels terug naar hun thuisland.

De tweede optie is om de wedstrijd af te werken op een later moment. Maar gezien de propvolle kalender wordt dat allesbehalve evident, bovendien volgt de loting voor groepsfase al begin december. De kans is dus reëel dat eenmalig wordt afgeweken van de regels.

Forfait of 1-1-eindstand

Maar ook dan wordt een consensus vinden niet evident. Omdat de match werd stilgelegd op vraag van de Zweedse spelers, zouden de Scandinaviërs een forfaitnederlaag kunnen krijgen. Gezien de omstandigheden is dat echter onwaarschijnlijk. Tot slot kan men de 1-1-tussenstand ook als eindstand aannemen. Dat zou dan weer nefast zijn voor de Belgen, die nog volop voor groepswinst en een gunstige loting strijden. Het laatste woord is dus duidelijk nog niet gezegd.

Wat is volgens u de beste optie?

Meest recent

'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

35
35
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

151
151
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

56
56
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

194
194
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

41
41
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

43
43
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

123
123
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

129
129
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

77
77
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

144
144
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

56
56
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

164
164
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

145
145
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

25
25
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

181
181
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

408
408
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

272
272
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

78
78
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

872
872
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

515
515
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

570
570
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

395
395
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

721
721
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

354
354
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

552
552

Meer sportnieuws