Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

door
Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

Daags na de vreselijke terreurdaden jegens enkele Zweedse voetbalsupporters, lijkt de dader gevat. Verschillende bronnen melden namelijk dat de verdachte is neergeschoten tijdens een interventie in Schaarbeek. Inmiddels werd bevestigd dat de man ook overleden is.

Maandagavond werd in het Koning Boudewijn-stadion de interland tussen België en Zweden afgewerkt. In de marge van die wedstrijd vonden echter vreselijke gebeurtenissen plaats in de buurt van het stadion. Zo werden drie Zweden, naar alle waarschijnlijkheid supporters, neergeschoten. Twee van hen overleefden de aanslag niet.

Op de sociale media deelde de vermoedelijke dader enkele videoboodschappen vlak na zijn daden. Daarin werd ook expliciet verwezen naar de Zweedse nationaliteit van zijn slachtoffers. Bovendien omschrijft de man in kwestie zich als 'een strijder van IS'. Het blijkt dus wel degelijk om een daad van terreur te gaan.

LEES OOK: ‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

Illegale Tunesiër 

Ondanks de gebeurtenissen werd België-Zweden gewoon afgetrapt. Aan de pauze werd de match echter stopgezet en werd het stadion uiteindelijk geëvacueerd. "De dader had het gemunt op Zweedse supporters", verklaarde premier Alexander De Croo dinsdagochtend op zijn persconferentie.

De interland werd aan de rust dan ook gestaakt. De supporters en spelers moesten uit veiligheidsoverwegingen nog enkele uren in het stadion blijven. De klopjacht naar de dader, een 45-jarige Tunesiër die illegaal in België verbleef, draaide immers nog op volle toeren.

Schietpartij op café

Maar dinsdagochtend zou de man in kwestie, Abdeslam Lassoued, dan toch gevat. Zo werd hij gespot in een café in Schaarbeek. Toen de ordediensten daar arriveerden, zou een vuurgevecht zijn ontstaan. Daarbij vielen verschillende slachtoffers, Lassoued zelf is omgekomen.

Het vatten van de Tunesïer werd inmiddels bevestigd door het ministerie van Binnenlandse Zaken, al wordt zijn identiteit nog officieel vastgesteld. Ook het wapen dat werd gebruikt bij de aanslagen werd ter plekke gevonden.

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

2
2
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

6
6
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

92
92
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

43
43
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

112
112
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

100
100
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

106
106
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

204
204
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

266
266
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

107
107
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

328
328
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

277
277
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

404
404
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

256
256
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

267
267
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

406
406
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

507
507
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

117
117
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

71
71

Meer sportnieuws