Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

door
Einde klopjacht: dader terreurdaden neergeschoten in Schaarbeek

Daags na de vreselijke terreurdaden jegens enkele Zweedse voetbalsupporters, lijkt de dader gevat. Verschillende bronnen melden namelijk dat de verdachte is neergeschoten tijdens een interventie in Schaarbeek. Inmiddels werd bevestigd dat de man ook overleden is.

Maandagavond werd in het Koning Boudewijn-stadion de interland tussen België en Zweden afgewerkt. In de marge van die wedstrijd vonden echter vreselijke gebeurtenissen plaats in de buurt van het stadion. Zo werden drie Zweden, naar alle waarschijnlijkheid supporters, neergeschoten. Twee van hen overleefden de aanslag niet.

Op de sociale media deelde de vermoedelijke dader enkele videoboodschappen vlak na zijn daden. Daarin werd ook expliciet verwezen naar de Zweedse nationaliteit van zijn slachtoffers. Bovendien omschrijft de man in kwestie zich als 'een strijder van IS'. Het blijkt dus wel degelijk om een daad van terreur te gaan.

LEES OOK: Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

Illegale Tunesiër 

Ondanks de gebeurtenissen werd België-Zweden gewoon afgetrapt. Aan de pauze werd de match echter stopgezet en werd het stadion uiteindelijk geëvacueerd. "De dader had het gemunt op Zweedse supporters", verklaarde premier Alexander De Croo dinsdagochtend op zijn persconferentie.

De interland werd aan de rust dan ook gestaakt. De supporters en spelers moesten uit veiligheidsoverwegingen nog enkele uren in het stadion blijven. De klopjacht naar de dader, een 45-jarige Tunesiër die illegaal in België verbleef, draaide immers nog op volle toeren.

Schietpartij op café

Maar dinsdagochtend zou de man in kwestie, Abdeslam Lassoued, dan toch gevat. Zo werd hij gespot in een café in Schaarbeek. Toen de ordediensten daar arriveerden, zou een vuurgevecht zijn ontstaan. Daarbij vielen verschillende slachtoffers, Lassoued zelf is omgekomen.

Het vatten van de Tunesïer werd inmiddels bevestigd door het ministerie van Binnenlandse Zaken, al wordt zijn identiteit nog officieel vastgesteld. Ook het wapen dat werd gebruikt bij de aanslagen werd ter plekke gevonden.

Meest recent

'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

17
17
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

70
70
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

122
122
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

83
83
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

138
138
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

264
264
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

52
52
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

61
61
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

54
54
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

346
346
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

253
253
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

271
271
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

358
358
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

488
488
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

201
201
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

212
212
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

600
600
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

198
198
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

258
258
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

701
701
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

266
266

Meer sportnieuws