Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

451 stemmen
Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, is maandag geëindigd op een verschrikkelijk drama. In Brussel werden enkele Zweden, schijnbaar supporters, het slachtoffer van beestachtige terreur. De interland tussen België en Zweden werd aan de rust dan ook gestaakt.

Zo'n anderhalf uur voor de aftrap werden op enkele kilometers van het Koning Boudewijn-stadion een drietal personen koelbloedig neergeschoten. Twee daarvan overleden vrijwel meteen. De vermoedelijke dader in kwestie, die nog steeds gezocht wordt, gaf zich uit als 'een strijder van IS'. Al snel werd duidelijk dat de twee dodelijke slachtoffers Zweedse burgers waren. Wellicht supporters van hun nationale ploeg.

Desondanks ging de interland op de Heizel toch van start. Gedurende de eerste helft, die eindigde op 1-1, sijpelde steeds meer nieuws binnen. Aan de rust werden de spelers van beide landen dan ook op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. In samenspraak besloot de Zweedse selectie om niet meer verder te spelen, waar ze meteen in gesteund werden door de Belgische spelers. In de tweede helft werd dan ook niet meer verder gevoetbald.

LEES OOK: Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Stadion geëvacueerd

Tegenover Het Laatste Nieuws gaf Manu Leroy, CEO ad interim bij de Belgische voetbalbond, meer uitleg bij deze beslissing. "Tijdens de rust kregen de spelers van Zweden natuurlijk te horen wat er was gebeurd. Hun aanvoerder is aan Romelu Lukaku komen vertellen dat Zweden niet wenste verder te spelen. Onze ploeg ging meteen akkoord. Daarna was alles in handen van de politie", verklaarde Leroy.

Uit voor de hand liggende veiligheidsoverwegingen werden de supporters en spelers nog een stadion in het stadion gehouden. Uiteindelijk werd overgegaan tot een geleidelijke evacuatie. Die verliep behoorlijk vlot. De Zweedse supporters werden onder politiebegeleiding naar hun hotels gebracht. De Zweedse spelers werden in de loop van de nacht dan weer naar de luchthaven overgebracht om meteen door te reizen naar hun thuisland. Enkele Duivels trokken eveneens huiswaarts, anderen keerden eerst nog naar het basiskamp in Tubeke terug.

Match alsnog afgewerkt?

Hoewel het voetbal slechts een bijzaak is na deze trieste gebeurtenissen, is de vraag wat er nu met de tweede helft zal gebeuren. Volgens de UEFA-reglementen moet die nog steeds afgewerkt worden, in principe zelfs dinsdag achter gesloten deuren. Vermits de Zweden al terug naar huis zijn, de klopjacht nog in volle gang is en ondertussen terreurniveau 4 werd afgekondigd, lijkt die optie echter uitgesloten.

Mogelijk wordt het dus verplaatst naar de volgende interland-periode. Al heeft niemand daar op dit moment echt zin in. "België is al gekwalificeerd, moeten we dan nog wel spelen?", zei de Zweedse aanvoerder Victor Lindelöf. "Of de match kan verder gespeeld worden? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen", aldus Leroy. De zaak lijkt dus in handen van de UEFA te komen, maar eerst hoopt iedereen dat de dader(s) zo snel mogelijk gevat kunnen worden.

De tweede helft kan beter definitief geschrapt worden ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

56
56
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

13
13
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

44
44
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

31
31
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

176
176
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

248
248
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

20
20
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

55
55
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

137
137
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

61
61
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

115
115
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

85
85
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

429
429
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

198
198
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

200
200
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

246
246
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

67
67
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

297
297
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

173
173
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

569
569
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

125
125
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

116
116
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

457
457
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

144
144
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

868
868

Meer sportnieuws