Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

door
Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, is maandag geëindigd op een verschrikkelijk drama. In Brussel werden enkele Zweden, schijnbaar supporters, het slachtoffer van beestachtige terreur. De interland tussen België en Zweden werd aan de rust dan ook gestaakt.

Zo'n anderhalf uur voor de aftrap werden op enkele kilometers van het Koning Boudewijn-stadion een drietal personen koelbloedig neergeschoten. Twee daarvan overleden vrijwel meteen. De vermoedelijke dader in kwestie, die nog steeds gezocht wordt, gaf zich uit als 'een strijder van IS'. Al snel werd duidelijk dat de twee dodelijke slachtoffers Zweedse burgers waren. Wellicht supporters van hun nationale ploeg.

Desondanks ging de interland op de Heizel toch van start. Gedurende de eerste helft, die eindigde op 1-1, sijpelde steeds meer nieuws binnen. Aan de rust werden de spelers van beide landen dan ook op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. In samenspraak besloot de Zweedse selectie om niet meer verder te spelen, waar ze meteen in gesteund werden door de Belgische spelers. In de tweede helft werd dan ook niet meer verder gevoetbald.

LEES OOK: Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Stadion geëvacueerd

Tegenover Het Laatste Nieuws gaf Manu Leroy, CEO ad interim bij de Belgische voetbalbond, meer uitleg bij deze beslissing. "Tijdens de rust kregen de spelers van Zweden natuurlijk te horen wat er was gebeurd. Hun aanvoerder is aan Romelu Lukaku komen vertellen dat Zweden niet wenste verder te spelen. Onze ploeg ging meteen akkoord. Daarna was alles in handen van de politie", verklaarde Leroy.

Uit voor de hand liggende veiligheidsoverwegingen werden de supporters en spelers nog een stadion in het stadion gehouden. Uiteindelijk werd overgegaan tot een geleidelijke evacuatie. Die verliep behoorlijk vlot. De Zweedse supporters werden onder politiebegeleiding naar hun hotels gebracht. De Zweedse spelers werden in de loop van de nacht dan weer naar de luchthaven overgebracht om meteen door te reizen naar hun thuisland. Enkele Duivels trokken eveneens huiswaarts, anderen keerden eerst nog naar het basiskamp in Tubeke terug.

Match alsnog afgewerkt?

Hoewel het voetbal slechts een bijzaak is na deze trieste gebeurtenissen, is de vraag wat er nu met de tweede helft zal gebeuren. Volgens de UEFA-reglementen moet die nog steeds afgewerkt worden, in principe zelfs dinsdag achter gesloten deuren. Vermits de Zweden al terug naar huis zijn, de klopjacht nog in volle gang is en ondertussen terreurniveau 4 werd afgekondigd, lijkt die optie echter uitgesloten.

Mogelijk wordt het dus verplaatst naar de volgende interland-periode. Al heeft niemand daar op dit moment echt zin in. "België is al gekwalificeerd, moeten we dan nog wel spelen?", zei de Zweedse aanvoerder Victor Lindelöf. "Of de match kan verder gespeeld worden? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen", aldus Leroy. De zaak lijkt dus in handen van de UEFA te komen, maar eerst hoopt iedereen dat de dader(s) zo snel mogelijk gevat kunnen worden.

De tweede helft kan beter definitief geschrapt worden ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

21
21
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

27
27
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

102
102
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

36
36
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

78
78
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

85
85
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

29
29
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

103
103
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

176
176
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

262
262
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

131
131
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

27
27
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

383
383
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

74
74
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

187
187
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

124
124
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

80
80
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

183
183
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

101
101
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws