Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

door
Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, is maandag geëindigd op een verschrikkelijk drama. In Brussel werden enkele Zweden, schijnbaar supporters, het slachtoffer van beestachtige terreur. De interland tussen België en Zweden werd aan de rust dan ook gestaakt.

Zo'n anderhalf uur voor de aftrap werden op enkele kilometers van het Koning Boudewijn-stadion een drietal personen koelbloedig neergeschoten. Twee daarvan overleden vrijwel meteen. De vermoedelijke dader in kwestie, die nog steeds gezocht wordt, gaf zich uit als 'een strijder van IS'. Al snel werd duidelijk dat de twee dodelijke slachtoffers Zweedse burgers waren. Wellicht supporters van hun nationale ploeg.

Desondanks ging de interland op de Heizel toch van start. Gedurende de eerste helft, die eindigde op 1-1, sijpelde steeds meer nieuws binnen. Aan de rust werden de spelers van beide landen dan ook op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. In samenspraak besloot de Zweedse selectie om niet meer verder te spelen, waar ze meteen in gesteund werden door de Belgische spelers. In de tweede helft werd dan ook niet meer verder gevoetbald.

LEES OOK: Waar op tv kan je naar Liechtenstein-België kijken?

Stadion geëvacueerd

Tegenover Het Laatste Nieuws gaf Manu Leroy, CEO ad interim bij de Belgische voetbalbond, meer uitleg bij deze beslissing. "Tijdens de rust kregen de spelers van Zweden natuurlijk te horen wat er was gebeurd. Hun aanvoerder is aan Romelu Lukaku komen vertellen dat Zweden niet wenste verder te spelen. Onze ploeg ging meteen akkoord. Daarna was alles in handen van de politie", verklaarde Leroy.

Uit voor de hand liggende veiligheidsoverwegingen werden de supporters en spelers nog een stadion in het stadion gehouden. Uiteindelijk werd overgegaan tot een geleidelijke evacuatie. Die verliep behoorlijk vlot. De Zweedse supporters werden onder politiebegeleiding naar hun hotels gebracht. De Zweedse spelers werden in de loop van de nacht dan weer naar de luchthaven overgebracht om meteen door te reizen naar hun thuisland. Enkele Duivels trokken eveneens huiswaarts, anderen keerden eerst nog naar het basiskamp in Tubeke terug.

Match alsnog afgewerkt?

Hoewel het voetbal slechts een bijzaak is na deze trieste gebeurtenissen, is de vraag wat er nu met de tweede helft zal gebeuren. Volgens de UEFA-reglementen moet die nog steeds afgewerkt worden, in principe zelfs dinsdag achter gesloten deuren. Vermits de Zweden al terug naar huis zijn, de klopjacht nog in volle gang is en ondertussen terreurniveau 4 werd afgekondigd, lijkt die optie echter uitgesloten.

Mogelijk wordt het dus verplaatst naar de volgende interland-periode. Al heeft niemand daar op dit moment echt zin in. "België is al gekwalificeerd, moeten we dan nog wel spelen?", zei de Zweedse aanvoerder Victor Lindelöf. "Of de match kan verder gespeeld worden? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen", aldus Leroy. De zaak lijkt dus in handen van de UEFA te komen, maar eerst hoopt iedereen dat de dader(s) zo snel mogelijk gevat kunnen worden.

De tweede helft kan beter definitief geschrapt worden ...

Meest recent

Onverwachte gevolgen: DAZN zorgt voor catastrofe

Wie de Belgische wedstrijden op televisie wil volgen, wacht op de beslissing van DAZN, dat nog ...

13
13
Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

50
50
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

50
50
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

188
188
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

131
131
Superster genaaid: Anderlecht speelt vuil spel

Mihajlo Cvetkovic, hét Servisch toptalent dat Manchester City kon kiezen, belandde bij ...

1016
1016
Waar op tv kan je naar Liechtenstein-België kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

410
410
Dit opvallend viertal moet Rode Duivels redden

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Liechtenstein. Enkele dagen later volgt Kazachstan. Dat mag ...

90
90
Albert slaat alarm: dit is het grote Anderlecht-probleem

RSC Anderlecht is slecht begonnen aan het seizoen. Sommigen halen aan dat het tegen Union SG best ...

162
162
"De grootste miskoop in de geschiedenis van Club Brugge"

Club Brugge haalde Carlos Forbs in huis. Daar waren veel twijfels over, ook de geluiden die wij ...

967
967
‘Paniek bij Anderlecht: drie transferdossiers lopen fout’

Olivier Renard heeft nog heel veel werk de komende dagen. Voorlopig is de zomermercato allerminst ...

405
405
'Basisploeg Duivels: zorgt Garcia voor deze verrassingen?'

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Liechtenstein. Dat moet een zeer vlotte zege opleveren, ...

129
129
Schok bij Rode Duivels? 'Nieuw wit konijn op komst'

De Rode Duivels nemen het tijdens de komende dagen op tegen Liechtenstein en Kazachstan. In principe ...

551
551
'Transferbommetje Mitrovic: jaarsalaris van 10 miljoen'

In de grote Europese voetballanden zit de zomerse transferperiode er alweer op, maar in ...

211
211
Oud-scheids doet boekje open: Anderlecht dubbel genekt op Union?

De (bestuurlijke) crisis bij RSC Anderlecht is sinds afgelopen weekend compleet. De nederlaag op het ...

518
518
Garcia dropt eerste naam uit basisploeg Rode Duivels

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. In principe mag ...

183
183
'Transferbelofte gemaakt: volgende superdeal Club Brugge'

Hoewel de Belgische clubs nog enkele dagen transfers kunnen doen, lijkt de zomermercato bij Club ...

1725
1725
'Enorme plannen Barça: twee wereldtoppers in 2026

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

237
237
Populaire tv-ster wijst Johan Derksen keihard de deur

Bij Vandaag Inside gebeurt nooit iets zonder vuurwerk, maar deze keer liep het anders dan Derksen ...

114
114
'Coucke onder grote druk: één uitweg in Anderlecht-malaise'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

1009
1009
Verbazing na keuze Garcia: "Verwachtte hém als kapitein"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

252
252
'Onthuld: met dit plan wil Anderlecht Dolberg doen vergeten'

RSC Anderlecht heeft dan toch afscheid genomen van Kasper Dolberg, die voor zo'n 10 miljoen euro ...

1874
1874
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

594
594
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

142
142
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

663
663

Meer sportnieuws