Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

door
Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, is maandag geëindigd op een verschrikkelijk drama. In Brussel werden enkele Zweden, schijnbaar supporters, het slachtoffer van beestachtige terreur. De interland tussen België en Zweden werd aan de rust dan ook gestaakt.

Zo'n anderhalf uur voor de aftrap werden op enkele kilometers van het Koning Boudewijn-stadion een drietal personen koelbloedig neergeschoten. Twee daarvan overleden vrijwel meteen. De vermoedelijke dader in kwestie, die nog steeds gezocht wordt, gaf zich uit als 'een strijder van IS'. Al snel werd duidelijk dat de twee dodelijke slachtoffers Zweedse burgers waren. Wellicht supporters van hun nationale ploeg.

Desondanks ging de interland op de Heizel toch van start. Gedurende de eerste helft, die eindigde op 1-1, sijpelde steeds meer nieuws binnen. Aan de rust werden de spelers van beide landen dan ook op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. In samenspraak besloot de Zweedse selectie om niet meer verder te spelen, waar ze meteen in gesteund werden door de Belgische spelers. In de tweede helft werd dan ook niet meer verder gevoetbald.

LEES OOK: Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Stadion geëvacueerd

Tegenover Het Laatste Nieuws gaf Manu Leroy, CEO ad interim bij de Belgische voetbalbond, meer uitleg bij deze beslissing. "Tijdens de rust kregen de spelers van Zweden natuurlijk te horen wat er was gebeurd. Hun aanvoerder is aan Romelu Lukaku komen vertellen dat Zweden niet wenste verder te spelen. Onze ploeg ging meteen akkoord. Daarna was alles in handen van de politie", verklaarde Leroy.

Uit voor de hand liggende veiligheidsoverwegingen werden de supporters en spelers nog een stadion in het stadion gehouden. Uiteindelijk werd overgegaan tot een geleidelijke evacuatie. Die verliep behoorlijk vlot. De Zweedse supporters werden onder politiebegeleiding naar hun hotels gebracht. De Zweedse spelers werden in de loop van de nacht dan weer naar de luchthaven overgebracht om meteen door te reizen naar hun thuisland. Enkele Duivels trokken eveneens huiswaarts, anderen keerden eerst nog naar het basiskamp in Tubeke terug.

Match alsnog afgewerkt?

Hoewel het voetbal slechts een bijzaak is na deze trieste gebeurtenissen, is de vraag wat er nu met de tweede helft zal gebeuren. Volgens de UEFA-reglementen moet die nog steeds afgewerkt worden, in principe zelfs dinsdag achter gesloten deuren. Vermits de Zweden al terug naar huis zijn, de klopjacht nog in volle gang is en ondertussen terreurniveau 4 werd afgekondigd, lijkt die optie echter uitgesloten.

Mogelijk wordt het dus verplaatst naar de volgende interland-periode. Al heeft niemand daar op dit moment echt zin in. "België is al gekwalificeerd, moeten we dan nog wel spelen?", zei de Zweedse aanvoerder Victor Lindelöf. "Of de match kan verder gespeeld worden? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen", aldus Leroy. De zaak lijkt dus in handen van de UEFA te komen, maar eerst hoopt iedereen dat de dader(s) zo snel mogelijk gevat kunnen worden.

De tweede helft kan beter definitief geschrapt worden ...

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

21
21
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

22
22
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

20
20
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

33
33
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

202
202
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

108
108
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

30
30
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

33
33
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

105
105
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

226
226
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

288
288
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

173
173
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

212
212
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

70
70
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

55
55
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

119
119
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

92
92
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws