Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

door
Laatste ontwikkelingen na pikzwarte avond: België-Zweden afgewerkt?

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, is maandag geëindigd op een verschrikkelijk drama. In Brussel werden enkele Zweden, schijnbaar supporters, het slachtoffer van beestachtige terreur. De interland tussen België en Zweden werd aan de rust dan ook gestaakt.

Zo'n anderhalf uur voor de aftrap werden op enkele kilometers van het Koning Boudewijn-stadion een drietal personen koelbloedig neergeschoten. Twee daarvan overleden vrijwel meteen. De vermoedelijke dader in kwestie, die nog steeds gezocht wordt, gaf zich uit als 'een strijder van IS'. Al snel werd duidelijk dat de twee dodelijke slachtoffers Zweedse burgers waren. Wellicht supporters van hun nationale ploeg.

Desondanks ging de interland op de Heizel toch van start. Gedurende de eerste helft, die eindigde op 1-1, sijpelde steeds meer nieuws binnen. Aan de rust werden de spelers van beide landen dan ook op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. In samenspraak besloot de Zweedse selectie om niet meer verder te spelen, waar ze meteen in gesteund werden door de Belgische spelers. In de tweede helft werd dan ook niet meer verder gevoetbald.

LEES OOK: Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Stadion geëvacueerd

Tegenover Het Laatste Nieuws gaf Manu Leroy, CEO ad interim bij de Belgische voetbalbond, meer uitleg bij deze beslissing. "Tijdens de rust kregen de spelers van Zweden natuurlijk te horen wat er was gebeurd. Hun aanvoerder is aan Romelu Lukaku komen vertellen dat Zweden niet wenste verder te spelen. Onze ploeg ging meteen akkoord. Daarna was alles in handen van de politie", verklaarde Leroy.

Uit voor de hand liggende veiligheidsoverwegingen werden de supporters en spelers nog een stadion in het stadion gehouden. Uiteindelijk werd overgegaan tot een geleidelijke evacuatie. Die verliep behoorlijk vlot. De Zweedse supporters werden onder politiebegeleiding naar hun hotels gebracht. De Zweedse spelers werden in de loop van de nacht dan weer naar de luchthaven overgebracht om meteen door te reizen naar hun thuisland. Enkele Duivels trokken eveneens huiswaarts, anderen keerden eerst nog naar het basiskamp in Tubeke terug.

Match alsnog afgewerkt?

Hoewel het voetbal slechts een bijzaak is na deze trieste gebeurtenissen, is de vraag wat er nu met de tweede helft zal gebeuren. Volgens de UEFA-reglementen moet die nog steeds afgewerkt worden, in principe zelfs dinsdag achter gesloten deuren. Vermits de Zweden al terug naar huis zijn, de klopjacht nog in volle gang is en ondertussen terreurniveau 4 werd afgekondigd, lijkt die optie echter uitgesloten.

Mogelijk wordt het dus verplaatst naar de volgende interland-periode. Al heeft niemand daar op dit moment echt zin in. "België is al gekwalificeerd, moeten we dan nog wel spelen?", zei de Zweedse aanvoerder Victor Lindelöf. "Of de match kan verder gespeeld worden? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen", aldus Leroy. De zaak lijkt dus in handen van de UEFA te komen, maar eerst hoopt iedereen dat de dader(s) zo snel mogelijk gevat kunnen worden.

De tweede helft kan beter definitief geschrapt worden ...

Meest recent

'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

58
58
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

34
34
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

141
141
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

87
87
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

26
26
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

424
424
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

53
53
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

221
221
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

76
76
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

183
183
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

186
186
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

442
442
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

44
44
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

73
73
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

651
651
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

114
114
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

107
107
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

156
156
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

159
159
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

274
274
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

131
131
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

1035
1035
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

550
550
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

85
85

Meer sportnieuws