Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

door
Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

De wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden is halfweg bij een 1-1 tussenstand gestaakt. Bij het begin van de confrontatie sijpelde langzaam het nieuws door over een schietpartij op Zweedse supporters in Brussel-stad. Door het verhoogde terreurniveau en details die stilaan naar boven komen, werd beslist om geen verder risico te nemen en de wedstrijd te staken.

Een paar dagen na de kwalificatie voor het Europees Kampioenschap van volgend jaar in Duitsland, moesten de Rode Duivels opnieuw aan de bak tegen Zweden. Een zege bezorgde België alvast de groepswinst en zo zou het team van Tedesco wel heel dicht bij een reekshoofdstatus komen. Met onder meer Tielemans en De Ketelaere kwamen een paar nieuwe namen in het elftal bij de duivels. Bij de start van de wedstrijd sijpelde het nieuws binnen over de schietpartij op Zweedse supporters in Brussel.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Zweeds wonderdoelpunt, Big Rom biedt weerwoord

Na een slome openingsfase waren het zowaar de Zweden die op het kwartier de voorsprong namen in het Koning Boudewijnstadion: Gyökeres mocht vanaf de middellijn oprukken, schakelde een te wild tackelende Vertonghen eenvoudig uit en schoot de 0-1 knap in doel. Ook nadien bleven de bezoekers kansen afdwingen, een chaotisch voetballend nationaal elftal mocht niet mopperen dat het niet meer doelpunten incasseerde. Halfweg de eerste periode trapte Lukaku iets te zwak in de handen van doelman Olsen.

Op het halfuur kregen de Rode Duivels wat hulp van de Zweden. Na een knappe pas van Tielemans werd Mangala onderuit gehaald in de zestien meter. Met een rake strafschop zette Lukaku (wie anders) België weer op 1-1. De manschappen van Tedesco kwamen nadien nog meermaals dicht bij bij de voorsprong maar ontsnapten op slag van rust nog aan de 1-2 toen Forsberg de bal prachtig op de lat krulde en even later Sels op zijn weg vond. Halfweg stond het na een amusante eerste helft nog gelijk.

Tijdens de rust was er veelvuldig contact omtrent het al dan niet staken van de wedstrijd. Zeker aangezien er (volgens nog niet bevestigde berichten) wapens waren gevonden in de buurt van de Heizel en drie verdachten zich zouden verplaatsen in Belgische tenues (Bron: VTM Nieuws). 

Scoreverloop:

0-1 (15') Gyökeres, 1-1 (31') Lukaku (p)

Een juiste beslissing?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

18
18
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

117
117
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

223
223
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

27
27
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

180
180
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

209
209
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

347
347
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

91
91
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

244
244
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

277
277
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

161
161
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

285
285
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

636
636
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

211
211
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

240
240
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

457
457
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

293
293

Meer sportnieuws