Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

543 stemmen
Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

De wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden is halfweg bij een 1-1 tussenstand gestaakt. Bij het begin van de confrontatie sijpelde langzaam het nieuws door over een schietpartij op Zweedse supporters in Brussel-stad. Door het verhoogde terreurniveau en details die stilaan naar boven komen, werd beslist om geen verder risico te nemen en de wedstrijd te staken.

Een paar dagen na de kwalificatie voor het Europees Kampioenschap van volgend jaar in Duitsland, moesten de Rode Duivels opnieuw aan de bak tegen Zweden. Een zege bezorgde België alvast de groepswinst en zo zou het team van Tedesco wel heel dicht bij een reekshoofdstatus komen. Met onder meer Tielemans en De Ketelaere kwamen een paar nieuwe namen in het elftal bij de duivels. Bij de start van de wedstrijd sijpelde het nieuws binnen over de schietpartij op Zweedse supporters in Brussel.

LEES OOK: Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

Zweeds wonderdoelpunt, Big Rom biedt weerwoord

Na een slome openingsfase waren het zowaar de Zweden die op het kwartier de voorsprong namen in het Koning Boudewijnstadion: Gyökeres mocht vanaf de middellijn oprukken, schakelde een te wild tackelende Vertonghen eenvoudig uit en schoot de 0-1 knap in doel. Ook nadien bleven de bezoekers kansen afdwingen, een chaotisch voetballend nationaal elftal mocht niet mopperen dat het niet meer doelpunten incasseerde. Halfweg de eerste periode trapte Lukaku iets te zwak in de handen van doelman Olsen.

Op het halfuur kregen de Rode Duivels wat hulp van de Zweden. Na een knappe pas van Tielemans werd Mangala onderuit gehaald in de zestien meter. Met een rake strafschop zette Lukaku (wie anders) België weer op 1-1. De manschappen van Tedesco kwamen nadien nog meermaals dicht bij bij de voorsprong maar ontsnapten op slag van rust nog aan de 1-2 toen Forsberg de bal prachtig op de lat krulde en even later Sels op zijn weg vond. Halfweg stond het na een amusante eerste helft nog gelijk.

Tijdens de rust was er veelvuldig contact omtrent het al dan niet staken van de wedstrijd. Zeker aangezien er (volgens nog niet bevestigde berichten) wapens waren gevonden in de buurt van de Heizel en drie verdachten zich zouden verplaatsen in Belgische tenues (Bron: VTM Nieuws). 

Scoreverloop:

0-1 (15') Gyökeres, 1-1 (31') Lukaku (p)

Een juiste beslissing?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

16
16
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

25
25
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

68
68
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

58
58
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

39
39
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

189
189
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

148
148
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

153
153
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

281
281
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

427
427
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

71
71
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

227
227
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

143
143
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

269
269
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

148
148
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

432
432
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

194
194
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

154
154
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

309
309
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

134
134
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

258
258
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

771
771
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

150
150
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

774
774
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

321
321

Meer sportnieuws