Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

door
Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

De wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden is halfweg bij een 1-1 tussenstand gestaakt. Bij het begin van de confrontatie sijpelde langzaam het nieuws door over een schietpartij op Zweedse supporters in Brussel-stad. Door het verhoogde terreurniveau en details die stilaan naar boven komen, werd beslist om geen verder risico te nemen en de wedstrijd te staken.

Een paar dagen na de kwalificatie voor het Europees Kampioenschap van volgend jaar in Duitsland, moesten de Rode Duivels opnieuw aan de bak tegen Zweden. Een zege bezorgde België alvast de groepswinst en zo zou het team van Tedesco wel heel dicht bij een reekshoofdstatus komen. Met onder meer Tielemans en De Ketelaere kwamen een paar nieuwe namen in het elftal bij de duivels. Bij de start van de wedstrijd sijpelde het nieuws binnen over de schietpartij op Zweedse supporters in Brussel.

LEES OOK: Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Zweeds wonderdoelpunt, Big Rom biedt weerwoord

Na een slome openingsfase waren het zowaar de Zweden die op het kwartier de voorsprong namen in het Koning Boudewijnstadion: Gyökeres mocht vanaf de middellijn oprukken, schakelde een te wild tackelende Vertonghen eenvoudig uit en schoot de 0-1 knap in doel. Ook nadien bleven de bezoekers kansen afdwingen, een chaotisch voetballend nationaal elftal mocht niet mopperen dat het niet meer doelpunten incasseerde. Halfweg de eerste periode trapte Lukaku iets te zwak in de handen van doelman Olsen.

Op het halfuur kregen de Rode Duivels wat hulp van de Zweden. Na een knappe pas van Tielemans werd Mangala onderuit gehaald in de zestien meter. Met een rake strafschop zette Lukaku (wie anders) België weer op 1-1. De manschappen van Tedesco kwamen nadien nog meermaals dicht bij bij de voorsprong maar ontsnapten op slag van rust nog aan de 1-2 toen Forsberg de bal prachtig op de lat krulde en even later Sels op zijn weg vond. Halfweg stond het na een amusante eerste helft nog gelijk.

Tijdens de rust was er veelvuldig contact omtrent het al dan niet staken van de wedstrijd. Zeker aangezien er (volgens nog niet bevestigde berichten) wapens waren gevonden in de buurt van de Heizel en drie verdachten zich zouden verplaatsen in Belgische tenues (Bron: VTM Nieuws). 

Scoreverloop:

0-1 (15') Gyökeres, 1-1 (31') Lukaku (p)

Een juiste beslissing?

Meest recent

De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

6
6
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

9
9
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

32
32
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

84
84
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

284
284
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

96
96
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

145
145
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

268
268
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

328
328
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

69
69
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

120
120
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

481
481
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

142
142
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

99
99
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

268
268
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

913
913
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

285
285
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

309
309
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

315
315
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

199
199
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

311
311
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

262
262

Meer sportnieuws