Ophef in dartswereld: Pikachu slaat Van Gerwen helemaal KO

door
Ophef in dartswereld: Pikachu slaat Van Gerwen helemaal KO

Stevige stunt dit weekend in dartsland. Daar won een relatief onbekende Duitser zowaar één van de Euro Tour's, na de Major's toch behorend tot de 'grote' tornooien in het wereldje. Het jonge talent lijkt klaar om de dartswereld te bestormen en dankt dat aan een opvallende reden.

De 28-jarige Ricardo Pietreczko veroverde pas in 2022 zijn Tourkaart op de PDC, de meest professionele dartsbond in de wereld. Daardoor kon hij minimum voor twee jaar de Player Championships (vloertornooien) en de kwalificaties afwerken voor de Major's en de Eurotours (de grotere tornooien). Het eerste jaar van 'Pikachu' was geen hoogvlieger maar in jaargang twee zet hij zijn voet naast de toppers.

Geniale verspreking

Nu zijn er veel van die Eurotours in Duitsland en daardoor mogen steeds een aantal Duitsers meedoen, zonder kwalificaties te spelen. Een groot voordeel, al toonde de Duitser zelf al meermaals dat hij het iedereen moeilijk kan maken. Op het German Darts Championship verraste hij door de finaledag op zondag te halen. Dat op zich is al weinig niet geplaatste spelers gegeven maar Pietreczko pakte ook nog eens de scalp van Bunting (eerder halve finalist op het WK) en torenhoog favoriet Michael Van Gerwen.

In de finale wachtte met Peter Wright een andere voormalig wereldkampioen maar ook die werd volledig van de mat gespeeld, 8-4 waren de harde cijfers met een 100% percentage op de dubbels, indrukwekkend. Zo won Pikachu pas als tweede Duitser ooit een rankingtornooi. De naam van het Pokémon-figuurtje kreeg hij trouwens door een toevallige verspreking op een tornooi, een prachtige bijnaam was geboren. De dartswereld heeft er alvast een nieuwe 'ster' bij.

Bent u fan van darts?

Meest recent

'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

0
0
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

41
41
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

42
42
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

231
231
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

93
93
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

80
80
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

99
99
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

136
136
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

163
163
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

60
60
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

203
203
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

77
77
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

89
89
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

478
478
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

425
425
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

874
874
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

314
314
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

465
465
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

285
285
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1081
1081
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

359
359
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

406
406
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

223
223
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111

Meer sportnieuws