Tedesco wel zéér enthousiast: "Dat is niet normaal"

door
Tedesco wel zéér enthousiast:

Domenico Tedesco wist zijn eerste doel als bondscoach van België te halen: het EK bereiken. Dat deed hij in een degelijke groep, maar er zat geen groot land tussen. De bondscoach was op zijn perspraatje zeer gelukkig met de kwalificatie.

"Zes maanden geleden moesten we een hele nieuwe ploeg bouwen, want veel internationals zwaaiden af. Ik ben heel trots op het feit dat we al gekwalificeerd zijn, dat is niet normaal. Deze groep was heel lastig”, vertelde Tedesco.

LEES OOK: Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Oostenrijk en Zweden

Dat is uiteraard ook niet volledig waar. Oostenrijk is het beste team na België, maar zij tellen al jaren niet echt mee in het internationale voetbal. Hun laatste WK-deelname was in 1998, het EK in 2020 eindigde in de achtste finale. 

Zweden is een degelijk elftal en staat 23ste op de FIFA-ranking. Zij presteerden de afgelopen jaren wel niet onaardig op toernooien, maar stelden verrassend teleur in deze campagne. Andere tegenstanders als Estland en Azerbeidzjan mogen nooit problemen vormen. Met de kwaliteit die België ook nu nog heeft, was kwalificatie een logisch gevolg tegen landen die niet die kwaliteiten hebben. 

Goede omkadering

Tedesco was ook lovend voor de omkadering bij de Rode Duivels. “Het is onmogelijk voor een coach om alles alleen te doen. We doen dit als een groep en ik ben blij om dat te zien. De samenwerking verloopt op alle vlakken heel vlot en open op alle niveaus, zoals bijvoorbeeld ook met Franky Vercauteren. Daar hou ik van", zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Eens met Tedesco?

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

13
13
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

53
53
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

55
55
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

68
68
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

38
38
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

36
36
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

85
85
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

59
59
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

301
301
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

282
282
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

242
242
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

93
93
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

209
209
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

95
95
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

68
68
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

233
233
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

360
360
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

87
87
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

295
295
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

288
288
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

331
331
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

293
293
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws