Vinger op Genkse wonde gelegd: "Daar knelt het schoentje"

door stemmen
Vinger op Genkse wonde gelegd:

Nu de focus gericht is op de nationale ploegen, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League een balans opmaken van het eerste seizoensluik. Bij een aantal ploegen dreigt die balans echter negatief uit te draaien. Ook KRC Genk kan niet geheel tevreden zijn. 

Racing legde vorig seizoen beslag op de tweede plaats in de eindstand en kreeg daardoor de kans om zich te plaatsen voor de Champions League. Maar in de eerste voorronde liep het al meteen fout. En ook kwalificatie voor de Europa League zat er niet. Uiteindelijk kon Genk zich wel op de valreep plaatsen voor de poules van de Conference League.

In eigen land presteerde de ploeg van coach Wouter Vrancken ook veel te wisselvallig, met name dan in de thuiswedstrijden. Van de tien competitieduels tot dusver kon Genk er ook maar drie winnen. Daar tegenover werd al zes keer gelijkgespeeld. Bijgevolg staat Racing momenteel slechts zevende in het JPL-klassement.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Gebrek aan offensieve efficiëntie

Genk kreeg in de voorbije weken dan ook behoorlijk wat kritiek te slikken. Op de verdediging bijvoorbeeld, zo werden te makkelijk doelpunten weggegeven. Maar analist Jacky Mathijssen is het daar niet helemaal mee eens. "Ik vind die kritiek niet terecht", stelt hij in Het Belang van Limburg.

Volgens Mathijssen situeert het probleem zich vooral in het gebrek aan efficiëntie bij de aanvallers. "Als je voor het soort voetbal van Genk kiest, weet je dat je regelmatig op counters loopt en dat die wel eens fataal kunnen zijn. Dat moet normaal gecompenseerd worden door doelpunten aan de overkant, maar daar knelt het schoentje."

Voldoende kwaliteit

Desondanks is de analist ervan overtuigd dat Genk zich zal herpakken in de komende weken en maanden. "In de Europese voorrondes hebben ze dit seizoen al afgezien, vooral mentaal. Maar ik heb het gevoel dat ze er binnen de club goed mee omgaan. De kwaliteit van het spel is goed, de rest zal binnenkort wel volgen."

Genk blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

45
45
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

65
65
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

509
509
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

40
40
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

46
46
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

150
150
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

163
163
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

127
127
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

215
215
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

228
228
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

163
163
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

137
137
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

531
531
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

761
761
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

421
421
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

224
224
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

128
128
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

83
83
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

426
426
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

105
105
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

37
37
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

314
314
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

283
283

Meer sportnieuws