Vinger op Genkse wonde gelegd: "Daar knelt het schoentje"

534 stemmen
Vinger op Genkse wonde gelegd:

Nu de focus gericht is op de nationale ploegen, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League een balans opmaken van het eerste seizoensluik. Bij een aantal ploegen dreigt die balans echter negatief uit te draaien. Ook KRC Genk kan niet geheel tevreden zijn. 

Racing legde vorig seizoen beslag op de tweede plaats in de eindstand en kreeg daardoor de kans om zich te plaatsen voor de Champions League. Maar in de eerste voorronde liep het al meteen fout. En ook kwalificatie voor de Europa League zat er niet. Uiteindelijk kon Genk zich wel op de valreep plaatsen voor de poules van de Conference League.

In eigen land presteerde de ploeg van coach Wouter Vrancken ook veel te wisselvallig, met name dan in de thuiswedstrijden. Van de tien competitieduels tot dusver kon Genk er ook maar drie winnen. Daar tegenover werd al zes keer gelijkgespeeld. Bijgevolg staat Racing momenteel slechts zevende in het JPL-klassement.

LEES OOK: Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Gebrek aan offensieve efficiëntie

Genk kreeg in de voorbije weken dan ook behoorlijk wat kritiek te slikken. Op de verdediging bijvoorbeeld, zo werden te makkelijk doelpunten weggegeven. Maar analist Jacky Mathijssen is het daar niet helemaal mee eens. "Ik vind die kritiek niet terecht", stelt hij in Het Belang van Limburg.

Volgens Mathijssen situeert het probleem zich vooral in het gebrek aan efficiëntie bij de aanvallers. "Als je voor het soort voetbal van Genk kiest, weet je dat je regelmatig op counters loopt en dat die wel eens fataal kunnen zijn. Dat moet normaal gecompenseerd worden door doelpunten aan de overkant, maar daar knelt het schoentje."

Voldoende kwaliteit

Desondanks is de analist ervan overtuigd dat Genk zich zal herpakken in de komende weken en maanden. "In de Europese voorrondes hebben ze dit seizoen al afgezien, vooral mentaal. Maar ik heb het gevoel dat ze er binnen de club goed mee omgaan. De kwaliteit van het spel is goed, de rest zal binnenkort wel volgen."

Genk blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

128
128
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

29
29
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

30
30
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

97
97
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

93
93
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

67
67
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

122
122
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

51
51
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

152
152
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

129
129
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

23
23
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

168
168
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

381
381
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

250
250
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

73
73
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

805
805
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

499
499
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

540
540
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

384
384
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

704
704
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

347
347
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

537
537
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

140
140
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2224
2224
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

194
194

Meer sportnieuws