Vinger op Genkse wonde gelegd: "Daar knelt het schoentje"

door
Vinger op Genkse wonde gelegd:

Nu de focus gericht is op de nationale ploegen, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League een balans opmaken van het eerste seizoensluik. Bij een aantal ploegen dreigt die balans echter negatief uit te draaien. Ook KRC Genk kan niet geheel tevreden zijn. 

Racing legde vorig seizoen beslag op de tweede plaats in de eindstand en kreeg daardoor de kans om zich te plaatsen voor de Champions League. Maar in de eerste voorronde liep het al meteen fout. En ook kwalificatie voor de Europa League zat er niet. Uiteindelijk kon Genk zich wel op de valreep plaatsen voor de poules van de Conference League.

In eigen land presteerde de ploeg van coach Wouter Vrancken ook veel te wisselvallig, met name dan in de thuiswedstrijden. Van de tien competitieduels tot dusver kon Genk er ook maar drie winnen. Daar tegenover werd al zes keer gelijkgespeeld. Bijgevolg staat Racing momenteel slechts zevende in het JPL-klassement.

LEES OOK: 'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Gebrek aan offensieve efficiëntie

Genk kreeg in de voorbije weken dan ook behoorlijk wat kritiek te slikken. Op de verdediging bijvoorbeeld, zo werden te makkelijk doelpunten weggegeven. Maar analist Jacky Mathijssen is het daar niet helemaal mee eens. "Ik vind die kritiek niet terecht", stelt hij in Het Belang van Limburg.

Volgens Mathijssen situeert het probleem zich vooral in het gebrek aan efficiëntie bij de aanvallers. "Als je voor het soort voetbal van Genk kiest, weet je dat je regelmatig op counters loopt en dat die wel eens fataal kunnen zijn. Dat moet normaal gecompenseerd worden door doelpunten aan de overkant, maar daar knelt het schoentje."

Voldoende kwaliteit

Desondanks is de analist ervan overtuigd dat Genk zich zal herpakken in de komende weken en maanden. "In de Europese voorrondes hebben ze dit seizoen al afgezien, vooral mentaal. Maar ik heb het gevoel dat ze er binnen de club goed mee omgaan. De kwaliteit van het spel is goed, de rest zal binnenkort wel volgen."

Genk blijft een titelkandidaat ...

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

192
192
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

75
75
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

36
36
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

40
40
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

325
325
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

57
57
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

441
441
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

219
219
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

398
398
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

339
339
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

334
334
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1315
1315
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

430
430
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

728
728
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

320
320
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

408
408
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1057
1057
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

472
472
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

488
488
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

96
96
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

366
366
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

148
148
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

133
133
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws