Thorgan Hazard: "Dan had Eden wél nog verder gespeeld"

door
Thorgan Hazard:

Dat Eden Hazard zijn afscheid zou aankondigen lag in de lijn der verwachtingen. De 32-jarige ex-Rode Duivel had al enkele jaren geen plezier meer op het veld. Broer Thorgan is uiteraard niet verrast dat Eden zijn schoenen aan de haak hing.

Eden vertelde al eerder tegen Thorgan dat hij zou gaan stoppen. "Volgens mij vertelde hij ons al twee maanden geleden dat hij ging stoppen", aldus de huidige middenvelder van Anderlecht bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Exit Real Madrid

De eerste geluiden vielen toen in Spanje al te horen. Hij verbrak zijn contract bij Real Madrid, wat een teken aan de wand was. "Het begon toen hij een akkoord bereikte met Real Madrid voor het laatste jaar van zijn contract. Daarna denk ik dat hij niet meer wilde voetballen. Ik kan de redenen waarom hij stopte niet geven, maar dat is wat hij mij vertelde."

Thorgan probeerde hem niet op andere gedachten te brengen. "Ik bemoeide me niet te veel met zijn zaken. Hij had een globale visie op zijn situatie. Als hij alleenstaand was geweest en geen kinderen had, had hij bijvoorbeeld een exotischer avontuur geprobeerd, maar hij wilde genieten van zijn gezinsleven."

Exotisch avontuur

Eden Hazard was een geweldige voetballer, maar de afgelopen jaren kwam hij nog heel weinig aan spelen toe bij Real Madrid. Door dat gebrek aan wedstrijdritme ebde het plezier weg en het zou ook zeer moeilijk geweest zijn om nog een goed niveau te halen.

Het was nog maar een vraagtekenen of Hazard na het blessureleed en door dat gebrek aan ritme nog steeds een niveau zou halen waardoor hij nog plezier zou hebben in het spelletje.

Lees ook: Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

Maakte Hazard uiteindelijk de juiste keuze?

Meest recent

'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

1
1
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

38
38
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

49
49
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

45
45
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

11
11
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

177
177
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

33
33
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

35
35
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

64
64
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

89
89
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

196
196
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

437
437
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

201
201
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

352
352
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

225
225
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

132
132
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

364
364
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

598
598
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

240
240
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

273
273
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

116
116
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

171
171
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

425
425
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

749
749
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

380
380

Meer sportnieuws