Thorgan Hazard: "Dan had Eden wél nog verder gespeeld"

451 stemmen
Thorgan Hazard:

Dat Eden Hazard zijn afscheid zou aankondigen lag in de lijn der verwachtingen. De 32-jarige ex-Rode Duivel had al enkele jaren geen plezier meer op het veld. Broer Thorgan is uiteraard niet verrast dat Eden zijn schoenen aan de haak hing.

Eden vertelde al eerder tegen Thorgan dat hij zou gaan stoppen. "Volgens mij vertelde hij ons al twee maanden geleden dat hij ging stoppen", aldus de huidige middenvelder van Anderlecht bij La Dernière Heure.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Exit Real Madrid

De eerste geluiden vielen toen in Spanje al te horen. Hij verbrak zijn contract bij Real Madrid, wat een teken aan de wand was. "Het begon toen hij een akkoord bereikte met Real Madrid voor het laatste jaar van zijn contract. Daarna denk ik dat hij niet meer wilde voetballen. Ik kan de redenen waarom hij stopte niet geven, maar dat is wat hij mij vertelde."

Thorgan probeerde hem niet op andere gedachten te brengen. "Ik bemoeide me niet te veel met zijn zaken. Hij had een globale visie op zijn situatie. Als hij alleenstaand was geweest en geen kinderen had, had hij bijvoorbeeld een exotischer avontuur geprobeerd, maar hij wilde genieten van zijn gezinsleven."

Exotisch avontuur

Eden Hazard was een geweldige voetballer, maar de afgelopen jaren kwam hij nog heel weinig aan spelen toe bij Real Madrid. Door dat gebrek aan wedstrijdritme ebde het plezier weg en het zou ook zeer moeilijk geweest zijn om nog een goed niveau te halen.

Het was nog maar een vraagtekenen of Hazard na het blessureleed en door dat gebrek aan ritme nog steeds een niveau zou halen waardoor hij nog plezier zou hebben in het spelletje.

Lees ook: Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

Maakte Hazard uiteindelijk de juiste keuze?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

12
12
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

330
330
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

107
107
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

170
170
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

50
50
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

554
554
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

356
356
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

107
107
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

363
363
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

378
378
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

59
59
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

82
82
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

149
149
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

49
49
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

432
432
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

427
427
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

146
146
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

66
66
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

576
576
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

139
139
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

173
173
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

164
164

Meer sportnieuws