Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

173 stemmen
Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

10 oktober 2023. Het is voor eeuwig en altijd de dag dat het voetbal afscheid nam van Eden Hazard. Op amper 32-jarige leeftijd. De voetballer Hazard was in zijn topperiode een absoluut fenomeen zoals we er in België zelden hebben gezien. ‘Hazardinho’ heeft België naar de wereldtop gebracht.

Eden Hazard was eigenlijk al een aantal jaren niet meer echt een voetballer. Vorig jaar speelde hij 392 minuten voor Real Madrid, het jaar voordien 903 en het seizoen voordien 896 minuten. Eigenlijk was het game over na de trap van Thomas Meunier op 27 november 2019. Sindsdien werd Hazard nooit meer de oude, net toen hij even weer zijn topniveau leek te gaan halen. Sindsdien werkte het lichaam niet meer mee. De enkelblessure bleef lang aanslepen. Nadien was het over en out. Hij geraakte nooit meer in een goed ritme en Hazard was nooit de speler die die extra stap zou zetten om nog eens all inn te gaan. Het is de reden waarom Carlo Ancelotti hem nadien negeerde, al had de Italiaan dat ook ‘eerlijker’ kunnen aanpakken.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Eén van de beste ooit

Toch neemt dat niet weg dat het Belgische en internationale voetbal een tiental jaar heeft kunnen genieten van het geniale talent van Hazard. Stein Huysegems was erbij toen Hazard zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. "Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Vital Borkelmans zei het volgende: "Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld", aldus de ex-T2 van de Rode Duivels. Ex-bondscoach Georges Leekens was ook altijd lovend. "Een speler als Hazard zullen we niet snel nog zien." Die woorden over de voetballer en de mens Hazard hoor je vaak terug. 

Hazard is inzake pure talent wellicht de Belgische voetballer ooit. Hij kon voor een aanvallende speler bijna alles: dribbelen, scoren, assists uitdelen, sterk in de duels, diepgang zonder bal, een goede trap… Enkel koppen stond niet in zijn pakket. Hij speelde de Premier League op een hoopje. De Ligue 1. En hij was op het WK 2018 simpelweg de beste voetballer van dat toernooi.

Reclame voor België

België zal Hazard eeuwig dankbaar zijn. Als ondergetekende de afgelopen jaren op reis ging, van Australië tot Chili, overal weerklonk de naam Eden Hazard als het over voetbal en België ging. Hazard werd reclame voor heel het land. Van onschatbare waarde.

Hazard was een old school speler. In een tijd van soms overdreven veel data, zorgde hij met zijn manier van spelen voor wat voetbal moet zijn: amusement. Dat Hazard daardoor geen Lionel Messi of Cristiano Ronaldo werd, is geen probleem. Hij heeft zoveel plezier gegeven.

Borkelmans kwam enkele maanden geleden met een leuke anekdote. "Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilnisbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook."

Hazard was zeer geliefd bij zijn ploegmaats. In een wereld vol ego’s, was hij nog altijd die jongen die op de pleintjes wat voetbalde met zijn vrienden. Net daarom moeten we hem koesteren. Op 6 juli 2018 speelde Eden Hazard op een ‘voetbalpleintje’ in Kazan. Niemand kon hem afstoppen. Daarom hieronder nog eens de samenvatting van de dag dat Hazard Brazilië op een hoopje speelde. Het Belgische voetbal dankt Eden Hazard. Merci! 

CR

De meest klassevolle Belgische speler ooit?

Meest recent

‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

83
83
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

27
27
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

68
68
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

45
45
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

122
122
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

212
212
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

207
207
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

185
185
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

102
102
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

220
220
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

40
40
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

195
195
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

644
644
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

633
633
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

114
114
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

207
207
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

297
297
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

399
399
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

220
220
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

95
95
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

84
84
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

765
765
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

155
155
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1401
1401
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

345
345

Meer sportnieuws