Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

door
Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

10 oktober 2023. Het is voor eeuwig en altijd de dag dat het voetbal afscheid nam van Eden Hazard. Op amper 32-jarige leeftijd. De voetballer Hazard was in zijn topperiode een absoluut fenomeen zoals we er in België zelden hebben gezien. ‘Hazardinho’ heeft België naar de wereldtop gebracht.

Eden Hazard was eigenlijk al een aantal jaren niet meer echt een voetballer. Vorig jaar speelde hij 392 minuten voor Real Madrid, het jaar voordien 903 en het seizoen voordien 896 minuten. Eigenlijk was het game over na de trap van Thomas Meunier op 27 november 2019. Sindsdien werd Hazard nooit meer de oude, net toen hij even weer zijn topniveau leek te gaan halen. Sindsdien werkte het lichaam niet meer mee. De enkelblessure bleef lang aanslepen. Nadien was het over en out. Hij geraakte nooit meer in een goed ritme en Hazard was nooit de speler die die extra stap zou zetten om nog eens all inn te gaan. Het is de reden waarom Carlo Ancelotti hem nadien negeerde, al had de Italiaan dat ook ‘eerlijker’ kunnen aanpakken.

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Eén van de beste ooit

Toch neemt dat niet weg dat het Belgische en internationale voetbal een tiental jaar heeft kunnen genieten van het geniale talent van Hazard. Stein Huysegems was erbij toen Hazard zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. "Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Vital Borkelmans zei het volgende: "Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld", aldus de ex-T2 van de Rode Duivels. Ex-bondscoach Georges Leekens was ook altijd lovend. "Een speler als Hazard zullen we niet snel nog zien." Die woorden over de voetballer en de mens Hazard hoor je vaak terug. 

Hazard is inzake pure talent wellicht de Belgische voetballer ooit. Hij kon voor een aanvallende speler bijna alles: dribbelen, scoren, assists uitdelen, sterk in de duels, diepgang zonder bal, een goede trap… Enkel koppen stond niet in zijn pakket. Hij speelde de Premier League op een hoopje. De Ligue 1. En hij was op het WK 2018 simpelweg de beste voetballer van dat toernooi.

Reclame voor België

België zal Hazard eeuwig dankbaar zijn. Als ondergetekende de afgelopen jaren op reis ging, van Australië tot Chili, overal weerklonk de naam Eden Hazard als het over voetbal en België ging. Hazard werd reclame voor heel het land. Van onschatbare waarde.

Hazard was een old school speler. In een tijd van soms overdreven veel data, zorgde hij met zijn manier van spelen voor wat voetbal moet zijn: amusement. Dat Hazard daardoor geen Lionel Messi of Cristiano Ronaldo werd, is geen probleem. Hij heeft zoveel plezier gegeven.

Borkelmans kwam enkele maanden geleden met een leuke anekdote. "Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilnisbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook."

Hazard was zeer geliefd bij zijn ploegmaats. In een wereld vol ego’s, was hij nog altijd die jongen die op de pleintjes wat voetbalde met zijn vrienden. Net daarom moeten we hem koesteren. Op 6 juli 2018 speelde Eden Hazard op een ‘voetbalpleintje’ in Kazan. Niemand kon hem afstoppen. Daarom hieronder nog eens de samenvatting van de dag dat Hazard Brazilië op een hoopje speelde. Het Belgische voetbal dankt Eden Hazard. Merci! 

CR

De meest klassevolle Belgische speler ooit?

Meest recent

'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

15
15
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

253
253
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

43
43
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

216
216
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

107
107
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

76
76
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

425
425
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

122
122
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

310
310
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

179
179
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

751
751
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

420
420
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

409
409
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

333
333
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

451
451
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

84
84
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

112
112
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

780
780
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

167
167
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

349
349
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

409
409
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

540
540
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

398
398

Meer sportnieuws