Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

door
Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

10 oktober 2023. Het is voor eeuwig en altijd de dag dat het voetbal afscheid nam van Eden Hazard. Op amper 32-jarige leeftijd. De voetballer Hazard was in zijn topperiode een absoluut fenomeen zoals we er in België zelden hebben gezien. ‘Hazardinho’ heeft België naar de wereldtop gebracht.

Eden Hazard was eigenlijk al een aantal jaren niet meer echt een voetballer. Vorig jaar speelde hij 392 minuten voor Real Madrid, het jaar voordien 903 en het seizoen voordien 896 minuten. Eigenlijk was het game over na de trap van Thomas Meunier op 27 november 2019. Sindsdien werd Hazard nooit meer de oude, net toen hij even weer zijn topniveau leek te gaan halen. Sindsdien werkte het lichaam niet meer mee. De enkelblessure bleef lang aanslepen. Nadien was het over en out. Hij geraakte nooit meer in een goed ritme en Hazard was nooit de speler die die extra stap zou zetten om nog eens all inn te gaan. Het is de reden waarom Carlo Ancelotti hem nadien negeerde, al had de Italiaan dat ook ‘eerlijker’ kunnen aanpakken.

LEES OOK: 'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Eén van de beste ooit

Toch neemt dat niet weg dat het Belgische en internationale voetbal een tiental jaar heeft kunnen genieten van het geniale talent van Hazard. Stein Huysegems was erbij toen Hazard zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. "Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Vital Borkelmans zei het volgende: "Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld", aldus de ex-T2 van de Rode Duivels. Ex-bondscoach Georges Leekens was ook altijd lovend. "Een speler als Hazard zullen we niet snel nog zien." Die woorden over de voetballer en de mens Hazard hoor je vaak terug. 

Hazard is inzake pure talent wellicht de Belgische voetballer ooit. Hij kon voor een aanvallende speler bijna alles: dribbelen, scoren, assists uitdelen, sterk in de duels, diepgang zonder bal, een goede trap… Enkel koppen stond niet in zijn pakket. Hij speelde de Premier League op een hoopje. De Ligue 1. En hij was op het WK 2018 simpelweg de beste voetballer van dat toernooi.

Reclame voor België

België zal Hazard eeuwig dankbaar zijn. Als ondergetekende de afgelopen jaren op reis ging, van Australië tot Chili, overal weerklonk de naam Eden Hazard als het over voetbal en België ging. Hazard werd reclame voor heel het land. Van onschatbare waarde.

Hazard was een old school speler. In een tijd van soms overdreven veel data, zorgde hij met zijn manier van spelen voor wat voetbal moet zijn: amusement. Dat Hazard daardoor geen Lionel Messi of Cristiano Ronaldo werd, is geen probleem. Hij heeft zoveel plezier gegeven.

Borkelmans kwam enkele maanden geleden met een leuke anekdote. "Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilnisbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook."

Hazard was zeer geliefd bij zijn ploegmaats. In een wereld vol ego’s, was hij nog altijd die jongen die op de pleintjes wat voetbalde met zijn vrienden. Net daarom moeten we hem koesteren. Op 6 juli 2018 speelde Eden Hazard op een ‘voetbalpleintje’ in Kazan. Niemand kon hem afstoppen. Daarom hieronder nog eens de samenvatting van de dag dat Hazard Brazilië op een hoopje speelde. Het Belgische voetbal dankt Eden Hazard. Merci! 

CR

De meest klassevolle Belgische speler ooit?

Meest recent

'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

48
48
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

64
64
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

105
105
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

76
76
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

329
329
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

354
354
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

31
31
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

284
284
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

143
143
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

190
190
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

159
159
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

356
356
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

486
486
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

130
130
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

108
108
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

59
59
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

67
67
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

230
230
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1673
1673
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

296
296
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

168
168
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

48
48
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126

Meer sportnieuws