Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

173
Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

10 oktober 2023. Het is voor eeuwig en altijd de dag dat het voetbal afscheid nam van Eden Hazard. Op amper 32-jarige leeftijd. De voetballer Hazard was in zijn topperiode een absoluut fenomeen zoals we er in België zelden hebben gezien. ‘Hazardinho’ heeft België naar de wereldtop gebracht.

Eden Hazard was eigenlijk al een aantal jaren niet meer echt een voetballer. Vorig jaar speelde hij 392 minuten voor Real Madrid, het jaar voordien 903 en het seizoen voordien 896 minuten. Eigenlijk was het game over na de trap van Thomas Meunier op 27 november 2019. Sindsdien werd Hazard nooit meer de oude, net toen hij even weer zijn topniveau leek te gaan halen. Sindsdien werkte het lichaam niet meer mee. De enkelblessure bleef lang aanslepen. Nadien was het over en out. Hij geraakte nooit meer in een goed ritme en Hazard was nooit de speler die die extra stap zou zetten om nog eens all inn te gaan. Het is de reden waarom Carlo Ancelotti hem nadien negeerde, al had de Italiaan dat ook ‘eerlijker’ kunnen aanpakken.

LEES OOK: Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Eén van de beste ooit

Toch neemt dat niet weg dat het Belgische en internationale voetbal een tiental jaar heeft kunnen genieten van het geniale talent van Hazard. Stein Huysegems was erbij toen Hazard zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. "Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Vital Borkelmans zei het volgende: "Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld", aldus de ex-T2 van de Rode Duivels. Ex-bondscoach Georges Leekens was ook altijd lovend. "Een speler als Hazard zullen we niet snel nog zien." Die woorden over de voetballer en de mens Hazard hoor je vaak terug. 

Hazard is inzake pure talent wellicht de Belgische voetballer ooit. Hij kon voor een aanvallende speler bijna alles: dribbelen, scoren, assists uitdelen, sterk in de duels, diepgang zonder bal, een goede trap… Enkel koppen stond niet in zijn pakket. Hij speelde de Premier League op een hoopje. De Ligue 1. En hij was op het WK 2018 simpelweg de beste voetballer van dat toernooi.

Reclame voor België

België zal Hazard eeuwig dankbaar zijn. Als ondergetekende de afgelopen jaren op reis ging, van Australië tot Chili, overal weerklonk de naam Eden Hazard als het over voetbal en België ging. Hazard werd reclame voor heel het land. Van onschatbare waarde.

Hazard was een old school speler. In een tijd van soms overdreven veel data, zorgde hij met zijn manier van spelen voor wat voetbal moet zijn: amusement. Dat Hazard daardoor geen Lionel Messi of Cristiano Ronaldo werd, is geen probleem. Hij heeft zoveel plezier gegeven.

Borkelmans kwam enkele maanden geleden met een leuke anekdote. "Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilnisbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook."

Hazard was zeer geliefd bij zijn ploegmaats. In een wereld vol ego’s, was hij nog altijd die jongen die op de pleintjes wat voetbalde met zijn vrienden. Net daarom moeten we hem koesteren. Op 6 juli 2018 speelde Eden Hazard op een ‘voetbalpleintje’ in Kazan. Niemand kon hem afstoppen. Daarom hieronder nog eens de samenvatting van de dag dat Hazard Brazilië op een hoopje speelde. Het Belgische voetbal dankt Eden Hazard. Merci! 

CR

De meest klassevolle Belgische speler ooit?

Meest recent

Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

4
4
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

56
56
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

64
64
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

17
17
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

142
142
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

99
99
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

89
89
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

232
232
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

251
251
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

803
803
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

274
274
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

531
531
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

147
147
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

252
252
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

304
304
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

398
398
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

120
120
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

479
479
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

372
372
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

160
160
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

47
47
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

596
596
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

188
188
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

311
311

Meer sportnieuws