Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

173 stemmen
Dit is wat Eden Hazard speciaal maakte: in een wereld voor ego’s

10 oktober 2023. Het is voor eeuwig en altijd de dag dat het voetbal afscheid nam van Eden Hazard. Op amper 32-jarige leeftijd. De voetballer Hazard was in zijn topperiode een absoluut fenomeen zoals we er in België zelden hebben gezien. ‘Hazardinho’ heeft België naar de wereldtop gebracht.

Eden Hazard was eigenlijk al een aantal jaren niet meer echt een voetballer. Vorig jaar speelde hij 392 minuten voor Real Madrid, het jaar voordien 903 en het seizoen voordien 896 minuten. Eigenlijk was het game over na de trap van Thomas Meunier op 27 november 2019. Sindsdien werd Hazard nooit meer de oude, net toen hij even weer zijn topniveau leek te gaan halen. Sindsdien werkte het lichaam niet meer mee. De enkelblessure bleef lang aanslepen. Nadien was het over en out. Hij geraakte nooit meer in een goed ritme en Hazard was nooit de speler die die extra stap zou zetten om nog eens all inn te gaan. Het is de reden waarom Carlo Ancelotti hem nadien negeerde, al had de Italiaan dat ook ‘eerlijker’ kunnen aanpakken.

LEES OOK: 'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Eén van de beste ooit

Toch neemt dat niet weg dat het Belgische en internationale voetbal een tiental jaar heeft kunnen genieten van het geniale talent van Hazard. Stein Huysegems was erbij toen Hazard zijn debuut maakte voor de Rode Duivels. "Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", zei hij enkele maanden geleden aan onze redactie.

Vital Borkelmans zei het volgende: "Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld", aldus de ex-T2 van de Rode Duivels. Ex-bondscoach Georges Leekens was ook altijd lovend. "Een speler als Hazard zullen we niet snel nog zien." Die woorden over de voetballer en de mens Hazard hoor je vaak terug. 

Hazard is inzake pure talent wellicht de Belgische voetballer ooit. Hij kon voor een aanvallende speler bijna alles: dribbelen, scoren, assists uitdelen, sterk in de duels, diepgang zonder bal, een goede trap… Enkel koppen stond niet in zijn pakket. Hij speelde de Premier League op een hoopje. De Ligue 1. En hij was op het WK 2018 simpelweg de beste voetballer van dat toernooi.

Reclame voor België

België zal Hazard eeuwig dankbaar zijn. Als ondergetekende de afgelopen jaren op reis ging, van Australië tot Chili, overal weerklonk de naam Eden Hazard als het over voetbal en België ging. Hazard werd reclame voor heel het land. Van onschatbare waarde.

Hazard was een old school speler. In een tijd van soms overdreven veel data, zorgde hij met zijn manier van spelen voor wat voetbal moet zijn: amusement. Dat Hazard daardoor geen Lionel Messi of Cristiano Ronaldo werd, is geen probleem. Hij heeft zoveel plezier gegeven.

Borkelmans kwam enkele maanden geleden met een leuke anekdote. "Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilnisbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook."

Hazard was zeer geliefd bij zijn ploegmaats. In een wereld vol ego’s, was hij nog altijd die jongen die op de pleintjes wat voetbalde met zijn vrienden. Net daarom moeten we hem koesteren. Op 6 juli 2018 speelde Eden Hazard op een ‘voetbalpleintje’ in Kazan. Niemand kon hem afstoppen. Daarom hieronder nog eens de samenvatting van de dag dat Hazard Brazilië op een hoopje speelde. Het Belgische voetbal dankt Eden Hazard. Merci! 

CR

🚀

De meest klassevolle Belgische speler ooit?

Meest recent

Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

60
60
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

270
270
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

600
600
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

321
321
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

64
64
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

270
270
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

58
58
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

173
173
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

276
276
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

424
424
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

385
385
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

292
292
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

204
204
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

139
139
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

96
96
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

287
287
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

141
141
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

840
840
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

177
177
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

219
219
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

68
68
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

649
649
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

287
287
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

512
512
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

120
120

Meer sportnieuws