Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

door
Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

Het is eigenlijk maar zelden stil rond de arbitrage in de Jupiler Pro League en dat was ook na de tiende speeldag niet anders. Deze keer was er heel wat te doen over de buitenspellijn die de VAR trekt, na controversiële beslissingen in de toppers Standard-Club Brugge en AA Gent-Genk.

In die eerste match leek Bokadi buitenspel te staan, maar werd zijn goal toch goedgekeurd omdat de twee buitenspellijnen elkaar raakten. Gent zag dan weer een goal van Orban zeer nipt afgekeurd worden. Hein Vanhaezebrouck toonde zich achteraf zeer kritisch voor de manier waarop de lijn daarbij getrokken werd.

Pro League grijpt in

De Gentse trainer riep aarbij ook op om eindelijk te gaan investeren in een semi-automatische buitenspellijn, zoals die ook in de Champions League getrokken wordt. Daarnaast wil hij ook doellijntechnologie ingevoerd zien. Hij kreeg voor die oproep ook bijval van Peter Vandenbempt.

De Pro League is ook niet blind voor de discussie. CEO Lorin Parys geeft aan dat er zelfs al ingegrepen is. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt hij dat er al een project loopt rond de technologie die de buitenspellijn moet trekken.

Pas volgend seizoen resultaat

"In het verleden zijn kosten-batenanalyses rond nieuwe technologieën negatief uitgevallen", zegt Parys daarover. "Maar na constructieve discussies - iedereen heeft hetzelfde doel voor ogen - kan ik bevestigen dat we daar volgend seizoen de vruchten van zullen plukken. Dan kunnen we rekenen op snellere en juistere scheidsrechterlijke beslissingen."

Er is dus beterschap op komst, maar Vanhaezebrouck en co zullen dus wel nog enkele maanden geduld moeten komen. Vanaf volgend seizoen zullen de resultaten immers pas te zien zijn.

Moet het project indien mogelijk versneld worden?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

27
27
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

80
80
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

176
176
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

60
60
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

308
308
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

80
80
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

582
582
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

205
205
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

177
177
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

403
403
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

60
60
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

239
239
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

117
117
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

466
466
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

270
270
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

359
359
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

804
804
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

664
664
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

373
373

Meer sportnieuws