Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

door
Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

Het is eigenlijk maar zelden stil rond de arbitrage in de Jupiler Pro League en dat was ook na de tiende speeldag niet anders. Deze keer was er heel wat te doen over de buitenspellijn die de VAR trekt, na controversiële beslissingen in de toppers Standard-Club Brugge en AA Gent-Genk.

In die eerste match leek Bokadi buitenspel te staan, maar werd zijn goal toch goedgekeurd omdat de twee buitenspellijnen elkaar raakten. Gent zag dan weer een goal van Orban zeer nipt afgekeurd worden. Hein Vanhaezebrouck toonde zich achteraf zeer kritisch voor de manier waarop de lijn daarbij getrokken werd.

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Pro League grijpt in

De Gentse trainer riep aarbij ook op om eindelijk te gaan investeren in een semi-automatische buitenspellijn, zoals die ook in de Champions League getrokken wordt. Daarnaast wil hij ook doellijntechnologie ingevoerd zien. Hij kreeg voor die oproep ook bijval van Peter Vandenbempt.

De Pro League is ook niet blind voor de discussie. CEO Lorin Parys geeft aan dat er zelfs al ingegrepen is. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt hij dat er al een project loopt rond de technologie die de buitenspellijn moet trekken.

Pas volgend seizoen resultaat

"In het verleden zijn kosten-batenanalyses rond nieuwe technologieën negatief uitgevallen", zegt Parys daarover. "Maar na constructieve discussies - iedereen heeft hetzelfde doel voor ogen - kan ik bevestigen dat we daar volgend seizoen de vruchten van zullen plukken. Dan kunnen we rekenen op snellere en juistere scheidsrechterlijke beslissingen."

Er is dus beterschap op komst, maar Vanhaezebrouck en co zullen dus wel nog enkele maanden geduld moeten komen. Vanaf volgend seizoen zullen de resultaten immers pas te zien zijn.

Moet het project indien mogelijk versneld worden?

Meest recent

Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

30
30
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

34
34
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

23
23
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

107
107
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

41
41
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

97
97
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

89
89
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

19
19
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

55
55
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

269
269
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

70
70
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

284
284
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

35
35
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

77
77
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

98
98
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

306
306
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

206
206
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

536
536
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

495
495
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

112
112
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

179
179
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

221
221
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

206
206
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

330
330

Meer sportnieuws