Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

281 stemmen
Pro League grijpt meteen in na zware kritiek Vanhaezebrouck

Het is eigenlijk maar zelden stil rond de arbitrage in de Jupiler Pro League en dat was ook na de tiende speeldag niet anders. Deze keer was er heel wat te doen over de buitenspellijn die de VAR trekt, na controversiële beslissingen in de toppers Standard-Club Brugge en AA Gent-Genk.

In die eerste match leek Bokadi buitenspel te staan, maar werd zijn goal toch goedgekeurd omdat de twee buitenspellijnen elkaar raakten. Gent zag dan weer een goal van Orban zeer nipt afgekeurd worden. Hein Vanhaezebrouck toonde zich achteraf zeer kritisch voor de manier waarop de lijn daarbij getrokken werd.

Pro League grijpt in

De Gentse trainer riep aarbij ook op om eindelijk te gaan investeren in een semi-automatische buitenspellijn, zoals die ook in de Champions League getrokken wordt. Daarnaast wil hij ook doellijntechnologie ingevoerd zien. Hij kreeg voor die oproep ook bijval van Peter Vandenbempt.

De Pro League is ook niet blind voor de discussie. CEO Lorin Parys geeft aan dat er zelfs al ingegrepen is. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt hij dat er al een project loopt rond de technologie die de buitenspellijn moet trekken.

Pas volgend seizoen resultaat

"In het verleden zijn kosten-batenanalyses rond nieuwe technologieën negatief uitgevallen", zegt Parys daarover. "Maar na constructieve discussies - iedereen heeft hetzelfde doel voor ogen - kan ik bevestigen dat we daar volgend seizoen de vruchten van zullen plukken. Dan kunnen we rekenen op snellere en juistere scheidsrechterlijke beslissingen."

Er is dus beterschap op komst, maar Vanhaezebrouck en co zullen dus wel nog enkele maanden geduld moeten komen. Vanaf volgend seizoen zullen de resultaten immers pas te zien zijn.

Moet het project indien mogelijk versneld worden?

Meest recent

'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

7
7
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

124
124
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

17
17
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

56
56
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

70
70
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

65
65
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

467
467
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

87
87
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

172
172
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

245
245
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

64
64
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

132
132
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

109
109
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

177
177
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

105
105
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

138
138
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

360
360
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

163
163
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

160
160
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

95
95
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

176
176

Meer sportnieuws