Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

door
Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

De tiende speeldag in de Jupiler Pro League heeft alweer heel wat voer voor discussie opgeleverd. Zondag stonden er bijvoorbeeld twee toppers op het programma met Standard-Club Brugge en AA Gent-KRC Genk, maar na beide wedstrijden was er weer heel wat discussie over de VAR.

In die eerste wedstrijd was het de openingsgoal die stof deed opwaaien. Op de beelden was immers te zien hoe de buitenspellijn van Bokadi voorbij die van de laatste verdediger werd getrokken, maar de VAR keurde de goal toch goed omdat de lijnen elkaar aanraakten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

Vanhaezebrouck krijgt gelijk

Na Gent-Genk was Hein Vanhaezebrouck dan weer niet te spreken over de afgekeurde goal van Gift Orban. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", verklaarde hij daarover aan Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk."

Vanhaezebrouck pleitte daarom om te investeren in buitenspel- en doellijntechnologie. Daarbij krijgt hij nu bijval van Peter Vandenbempt. "Over het millimeterwerk in Luik en Gent heeft Vanhaezebrouck gelijk", stelt de analist eveneens bij Sporza. "We dachten altijd dat er geen discussie kon zijn over het oordeel van de VAR, maar vorig seizoen hebben we geleerd dat de plaats van het kruisje van de operator een verschil maakt."

Clubs willen niet investeren

Vandenbempt wijst er wel op dat de clubs zélf verhinderd hebben dat die investeringen er komen. "Dus ja, er is nood aan een semi-automatisch systeem zoals in de Champions League. En er moet ook doellijntechnologie komen. Alleen blijkt dat er op vergaderingen van de Pro League weinig enthousiasme voor is vanwege de hoge kostprijs", merkt hij op.

De clubs zullen de komende maanden dus toch nog eens moeten samenzitten om hun prioriteiten te bepalen. Tot dan zal de controverse over de VAR wellicht een regelmatig terugkeren thema blijven.

Moet de Pro League dringend investeren?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

43
43
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

31
31
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

52
52
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

67
67
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

97
97
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

28
28
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

76
76
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

265
265
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

90
90
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

90
90
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

351
351
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

236
236
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

333
333
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

306
306
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

444
444
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

375
375

Meer sportnieuws