Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

201 stemmen
Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

De tiende speeldag in de Jupiler Pro League heeft alweer heel wat voer voor discussie opgeleverd. Zondag stonden er bijvoorbeeld twee toppers op het programma met Standard-Club Brugge en AA Gent-KRC Genk, maar na beide wedstrijden was er weer heel wat discussie over de VAR.

In die eerste wedstrijd was het de openingsgoal die stof deed opwaaien. Op de beelden was immers te zien hoe de buitenspellijn van Bokadi voorbij die van de laatste verdediger werd getrokken, maar de VAR keurde de goal toch goed omdat de lijnen elkaar aanraakten.

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

Vanhaezebrouck krijgt gelijk

Na Gent-Genk was Hein Vanhaezebrouck dan weer niet te spreken over de afgekeurde goal van Gift Orban. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", verklaarde hij daarover aan Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk."

Vanhaezebrouck pleitte daarom om te investeren in buitenspel- en doellijntechnologie. Daarbij krijgt hij nu bijval van Peter Vandenbempt. "Over het millimeterwerk in Luik en Gent heeft Vanhaezebrouck gelijk", stelt de analist eveneens bij Sporza. "We dachten altijd dat er geen discussie kon zijn over het oordeel van de VAR, maar vorig seizoen hebben we geleerd dat de plaats van het kruisje van de operator een verschil maakt."

Clubs willen niet investeren

Vandenbempt wijst er wel op dat de clubs zélf verhinderd hebben dat die investeringen er komen. "Dus ja, er is nood aan een semi-automatisch systeem zoals in de Champions League. En er moet ook doellijntechnologie komen. Alleen blijkt dat er op vergaderingen van de Pro League weinig enthousiasme voor is vanwege de hoge kostprijs", merkt hij op.

De clubs zullen de komende maanden dus toch nog eens moeten samenzitten om hun prioriteiten te bepalen. Tot dan zal de controverse over de VAR wellicht een regelmatig terugkeren thema blijven.

Moet de Pro League dringend investeren?

Meest recent

'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

9
9
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

298
298
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

102
102
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

61
61
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

570
570
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

149
149
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

56
56
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

433
433
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

155
155
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

383
383
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

210
210
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

248
248
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

975
975
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

535
535
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

309
309
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

278
278
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

136
136
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

160
160
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

622
622
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

241
241
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

125
125
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

414
414

Meer sportnieuws