Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

201
Vandenbempt geeft Vanhaezebrouck gelijk in VAR-discussie

De tiende speeldag in de Jupiler Pro League heeft alweer heel wat voer voor discussie opgeleverd. Zondag stonden er bijvoorbeeld twee toppers op het programma met Standard-Club Brugge en AA Gent-KRC Genk, maar na beide wedstrijden was er weer heel wat discussie over de VAR.

In die eerste wedstrijd was het de openingsgoal die stof deed opwaaien. Op de beelden was immers te zien hoe de buitenspellijn van Bokadi voorbij die van de laatste verdediger werd getrokken, maar de VAR keurde de goal toch goed omdat de lijnen elkaar aanraakten.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Vanhaezebrouck krijgt gelijk

Na Gent-Genk was Hein Vanhaezebrouck dan weer niet te spreken over de afgekeurde goal van Gift Orban. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", verklaarde hij daarover aan Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk."

Vanhaezebrouck pleitte daarom om te investeren in buitenspel- en doellijntechnologie. Daarbij krijgt hij nu bijval van Peter Vandenbempt. "Over het millimeterwerk in Luik en Gent heeft Vanhaezebrouck gelijk", stelt de analist eveneens bij Sporza. "We dachten altijd dat er geen discussie kon zijn over het oordeel van de VAR, maar vorig seizoen hebben we geleerd dat de plaats van het kruisje van de operator een verschil maakt."

Clubs willen niet investeren

Vandenbempt wijst er wel op dat de clubs zélf verhinderd hebben dat die investeringen er komen. "Dus ja, er is nood aan een semi-automatisch systeem zoals in de Champions League. En er moet ook doellijntechnologie komen. Alleen blijkt dat er op vergaderingen van de Pro League weinig enthousiasme voor is vanwege de hoge kostprijs", merkt hij op.

De clubs zullen de komende maanden dus toch nog eens moeten samenzitten om hun prioriteiten te bepalen. Tot dan zal de controverse over de VAR wellicht een regelmatig terugkeren thema blijven.

Moet de Pro League dringend investeren?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

4
4
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

13
13
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

15
15
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

33
33
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

66
66
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

76
76
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

219
219
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

421
421
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

116
116
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

166
166
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

299
299
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

562
562
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

187
187
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

540
540
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws