Hein springt op barricades na VAR-herrie: "Belachelijk"

door
Hein springt op barricades na VAR-herrie:

AA Gent is er dan toch niet in geslaagd om de tweede interland-break van het seizoen als leider in te zetten. De Buffalo's bleven zondagavond immers op een 1-1-gelijkspel steken. Al had die eindstand er ook anders kunnen en misschien wel moeten uitzien.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de topper tussen Gent en Genk, beide ploegen slaagden er ook in om grotendeels aan die verwachtingen te voldoen. Er was veel drang naar voren, het tempo lag redelijk hoog en er volgden voldoende kansen aan beide zijden.

De bezoekers konden echter als eerste toeslaan. Na goed een uur spelen zette Andi Zeqiri de Limburgers op voorsprong. Gent kon pas in de slotfase terug langszij komen. Het was uiteindelijk jeugdproduct Matisse Samoise die voor de 1-1 zorgde. Dat bleek meteen ook de eindstand.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Nieuw systeem nodig

Maar de Buffalo's hadden in principe nog een tweede keer gescoord. Vlak na de Genkse treffer leek Gift Orban immers al voor de gelijkmaker te tekenen. De Nigeriaan had echter pech: op aangeven van de VAR werd zijn doelpunt namelijk afgekeurd wegens vermeend buitenspel.

Toch gaven de herhalingen met virtuele buitenspellijn niet echt uitsluitsel. En dat was koren op de molen bij coach Hein Vanhaezebrouck. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk. Eerst en vooral moet de videoref ze van heel ver trekken - het is moeilijk om daardoor details te herkennen."

Financiële inspanning gevraagd

Vanhaezebrouck roept de clubs dan ook ter verantwoording. Een semi-automatisch systeem om buitenspellijnen te trekken, dat in verschillende competities al wordt gebruikt, zou veel nauwkeuriger zijn en minder vatbaar voor menselijke fouten. Maar zoiets vergt een financiële inspanning. "Ook de doellijntechnologie is blijkbaar te duur, terwijl vele andere landen die gebruiken. Maar bij ons is alles te duur. Wij geven liever geld liever uit aan andere zaken in plaats van dingen die de refs helpen.De clubs moeten beseffen dat als ze mee willen doen bij de grootsten, ze ook geld moeten spenderen."

De Pro League moet meer in de arbitrage investeren ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

78
78
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

15
15
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

32
32
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

56
56
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

374
374
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

305
305
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

253
253
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

82
82
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

607
607
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

573
573
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

305
305
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

111
111
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

156
156
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

56
56
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

83
83
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

425
425
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

58
58
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

62
62
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

143
143
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

47
47
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

181
181
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws