Hein springt op barricades na VAR-herrie: "Belachelijk"

391 stemmen
Hein springt op barricades na VAR-herrie:

AA Gent is er dan toch niet in geslaagd om de tweede interland-break van het seizoen als leider in te zetten. De Buffalo's bleven zondagavond immers op een 1-1-gelijkspel steken. Al had die eindstand er ook anders kunnen en misschien wel moeten uitzien.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de topper tussen Gent en Genk, beide ploegen slaagden er ook in om grotendeels aan die verwachtingen te voldoen. Er was veel drang naar voren, het tempo lag redelijk hoog en er volgden voldoende kansen aan beide zijden.

De bezoekers konden echter als eerste toeslaan. Na goed een uur spelen zette Andi Zeqiri de Limburgers op voorsprong. Gent kon pas in de slotfase terug langszij komen. Het was uiteindelijk jeugdproduct Matisse Samoise die voor de 1-1 zorgde. Dat bleek meteen ook de eindstand.

LEES OOK: Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Nieuw systeem nodig

Maar de Buffalo's hadden in principe nog een tweede keer gescoord. Vlak na de Genkse treffer leek Gift Orban immers al voor de gelijkmaker te tekenen. De Nigeriaan had echter pech: op aangeven van de VAR werd zijn doelpunt namelijk afgekeurd wegens vermeend buitenspel.

Toch gaven de herhalingen met virtuele buitenspellijn niet echt uitsluitsel. En dat was koren op de molen bij coach Hein Vanhaezebrouck. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk. Eerst en vooral moet de videoref ze van heel ver trekken - het is moeilijk om daardoor details te herkennen."

Financiële inspanning gevraagd

Vanhaezebrouck roept de clubs dan ook ter verantwoording. Een semi-automatisch systeem om buitenspellijnen te trekken, dat in verschillende competities al wordt gebruikt, zou veel nauwkeuriger zijn en minder vatbaar voor menselijke fouten. Maar zoiets vergt een financiële inspanning. "Ook de doellijntechnologie is blijkbaar te duur, terwijl vele andere landen die gebruiken. Maar bij ons is alles te duur. Wij geven liever geld liever uit aan andere zaken in plaats van dingen die de refs helpen.De clubs moeten beseffen dat als ze mee willen doen bij de grootsten, ze ook geld moeten spenderen."

De Pro League moet meer in de arbitrage investeren ...

Meest recent

Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

11
11
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

10
10
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

202
202
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

88
88
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

61
61
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

120
120
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

51
51
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

735
735
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

153
153
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

97
97
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

60
60
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

31
31
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

253
253
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

87
87
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

62
62
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

211
211
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

315
315
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

96
96
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

184
184
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

41
41
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

268
268
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

75
75
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

630
630
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

640
640

Meer sportnieuws