Hein springt op barricades na VAR-herrie: "Belachelijk"

door
Hein springt op barricades na VAR-herrie:

AA Gent is er dan toch niet in geslaagd om de tweede interland-break van het seizoen als leider in te zetten. De Buffalo's bleven zondagavond immers op een 1-1-gelijkspel steken. Al had die eindstand er ook anders kunnen en misschien wel moeten uitzien.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de topper tussen Gent en Genk, beide ploegen slaagden er ook in om grotendeels aan die verwachtingen te voldoen. Er was veel drang naar voren, het tempo lag redelijk hoog en er volgden voldoende kansen aan beide zijden.

De bezoekers konden echter als eerste toeslaan. Na goed een uur spelen zette Andi Zeqiri de Limburgers op voorsprong. Gent kon pas in de slotfase terug langszij komen. Het was uiteindelijk jeugdproduct Matisse Samoise die voor de 1-1 zorgde. Dat bleek meteen ook de eindstand.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Nieuw systeem nodig

Maar de Buffalo's hadden in principe nog een tweede keer gescoord. Vlak na de Genkse treffer leek Gift Orban immers al voor de gelijkmaker te tekenen. De Nigeriaan had echter pech: op aangeven van de VAR werd zijn doelpunt namelijk afgekeurd wegens vermeend buitenspel.

Toch gaven de herhalingen met virtuele buitenspellijn niet echt uitsluitsel. En dat was koren op de molen bij coach Hein Vanhaezebrouck. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk. Eerst en vooral moet de videoref ze van heel ver trekken - het is moeilijk om daardoor details te herkennen."

Financiële inspanning gevraagd

Vanhaezebrouck roept de clubs dan ook ter verantwoording. Een semi-automatisch systeem om buitenspellijnen te trekken, dat in verschillende competities al wordt gebruikt, zou veel nauwkeuriger zijn en minder vatbaar voor menselijke fouten. Maar zoiets vergt een financiële inspanning. "Ook de doellijntechnologie is blijkbaar te duur, terwijl vele andere landen die gebruiken. Maar bij ons is alles te duur. Wij geven liever geld liever uit aan andere zaken in plaats van dingen die de refs helpen.De clubs moeten beseffen dat als ze mee willen doen bij de grootsten, ze ook geld moeten spenderen."

De Pro League moet meer in de arbitrage investeren ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

53
53
'Topdeal Club Brugge: AS Roma klopt aan'

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

24
24
Anderlecht: deze kern heeft nog toekomst in Brussel

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

23
23
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

42
42
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

61
61
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

214
214
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

89
89
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

85
85
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

137
137
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

247
247
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

166
166
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

214
214
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

406
406
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

231
231
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

579
579
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

123
123
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

40
40
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

225
225
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

221
221
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

150
150
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

196
196
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

47
47
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

157
157
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

641
641

Meer sportnieuws