Hein springt op barricades na VAR-herrie: "Belachelijk"

door
Hein springt op barricades na VAR-herrie:

AA Gent is er dan toch niet in geslaagd om de tweede interland-break van het seizoen als leider in te zetten. De Buffalo's bleven zondagavond immers op een 1-1-gelijkspel steken. Al had die eindstand er ook anders kunnen en misschien wel moeten uitzien.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de topper tussen Gent en Genk, beide ploegen slaagden er ook in om grotendeels aan die verwachtingen te voldoen. Er was veel drang naar voren, het tempo lag redelijk hoog en er volgden voldoende kansen aan beide zijden.

De bezoekers konden echter als eerste toeslaan. Na goed een uur spelen zette Andi Zeqiri de Limburgers op voorsprong. Gent kon pas in de slotfase terug langszij komen. Het was uiteindelijk jeugdproduct Matisse Samoise die voor de 1-1 zorgde. Dat bleek meteen ook de eindstand.

LEES OOK: Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

Nieuw systeem nodig

Maar de Buffalo's hadden in principe nog een tweede keer gescoord. Vlak na de Genkse treffer leek Gift Orban immers al voor de gelijkmaker te tekenen. De Nigeriaan had echter pech: op aangeven van de VAR werd zijn doelpunt namelijk afgekeurd wegens vermeend buitenspel.

Toch gaven de herhalingen met virtuele buitenspellijn niet echt uitsluitsel. En dat was koren op de molen bij coach Hein Vanhaezebrouck. "We moeten dringend iets doen aan ons systeem van buitenspel-lijnen trekken", werd hij geciteerd bij Sporza. "Als ik die lijn zie, dan lijkt mij dat belachelijk. Eerst en vooral moet de videoref ze van heel ver trekken - het is moeilijk om daardoor details te herkennen."

Financiële inspanning gevraagd

Vanhaezebrouck roept de clubs dan ook ter verantwoording. Een semi-automatisch systeem om buitenspellijnen te trekken, dat in verschillende competities al wordt gebruikt, zou veel nauwkeuriger zijn en minder vatbaar voor menselijke fouten. Maar zoiets vergt een financiële inspanning. "Ook de doellijntechnologie is blijkbaar te duur, terwijl vele andere landen die gebruiken. Maar bij ons is alles te duur. Wij geven liever geld liever uit aan andere zaken in plaats van dingen die de refs helpen.De clubs moeten beseffen dat als ze mee willen doen bij de grootsten, ze ook geld moeten spenderen."

De Pro League moet meer in de arbitrage investeren ...

Meest recent

'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

64
64
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

273
273
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

182
182
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

127
127
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

83
83
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

46
46
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

116
116
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

46
46
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

62
62
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

90
90
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

94
94
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

280
280
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

76
76
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

165
165
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

176
176
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

121
121
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

177
177
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

207
207
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

249
249
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

79
79
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

161
161
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

256
256
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

334
334
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

502
502

Meer sportnieuws