Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

1371 stemmen
Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

KRC Genk staat zondagavond voor een lastige verplaatsing op het veld van AA Gent. Coach Wouter Vrancken zal dan toch beroep kunnen doen op Christopher Bonsu Baah. Die is dan toch niet geschorst na zijn rode kaart van afgelopen weekend tegen Westerlo.

Flashback naar een maandje geleden. In de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht krijgt Bonsu Baah de kans van coach Wouter Vrancken om zich vanaf de aftrap te bewijzen. Maar al snel pakt de jonge aanvaller een gele kaart na slaande beweging en een akkefietje met RSCA-aanvoerder Jan Vertonghen.

Enkele minuten later gaat hij echter te stevig door op zijn tegenstander, waarna hij na amper een kwartiertje spelen zijn tweede gele kaart incasseert. Bonsu Baah druipt in zak en as af naar de kleedkamers, zijn ploeg blijft uiteindelijk op een 1-1-gelijkspel steken.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Déja vu tegen Westerlo

Een maand later krijgt de aanvaller tegen Westerlo opnieuw een kans in de basiself. Maar wederom loopt het fout. Tijdens een duel met Thomas Van den Keybus maakt hij te veel gebruik van zijn armen, waarna scheidsrechter Wesli De Cremer hem meteen van het veld stuurt.

Bonsu Baah is quasi ontroostbaar, reserve-doelman Hendrik Van Crombrugge moet hem zelfs naar de kleedkamer begeleiden en heeft alle moeite om hem getroost te krijgen. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws heeft de Genkse zomeraanwinst nu ook gereageerd na beide incidenten.

Totaal verkeerd beeld

Zo geeft Bonsu Baah aan dat hij na de hetze met Vertonghen diep in de put zat. "Bij die fase met Vertonghen deed ik toch helemaal niet zoveel? Maar oké, het was mijn eigen fout door zo te reageren", klinkt het. "Ik was zo zó down, man. Je wilt het niet weten. Ze hebben me moeten troosten toen. Ik kon niet slapen. Het maakt deel uit van het opgroeien als prof, zeker?"

Tegen Westerlo liep het echter opnieuw fout. Maar dat zijn schorsing werd opgeheven, wil uiteraard veel zeggen. "Daar ben ik heel blij mee. Het doet me plezier dat de ref heeft toegegeven dat hij de situatie verkeerd heeft ingeschat. Die twee rode kaarten op zo'n korte tijd geven een totaal vertekend beeld van de persoon die ik ben."

Bonsu Baah wordt op termijn een smaakmaker in de JPL ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

10
10
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

37
37
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

95
95
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

16
16
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

30
30
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

46
46
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

86
86
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

72
72
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

159
159
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

200
200
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

442
442
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

198
198
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

306
306
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

31
31
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

43
43
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

173
173
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

204
204
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

498
498
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

189
189
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

46
46
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

132
132

Meer sportnieuws