Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

door
Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

KRC Genk staat zondagavond voor een lastige verplaatsing op het veld van AA Gent. Coach Wouter Vrancken zal dan toch beroep kunnen doen op Christopher Bonsu Baah. Die is dan toch niet geschorst na zijn rode kaart van afgelopen weekend tegen Westerlo.

Flashback naar een maandje geleden. In de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht krijgt Bonsu Baah de kans van coach Wouter Vrancken om zich vanaf de aftrap te bewijzen. Maar al snel pakt de jonge aanvaller een gele kaart na slaande beweging en een akkefietje met RSCA-aanvoerder Jan Vertonghen.

Enkele minuten later gaat hij echter te stevig door op zijn tegenstander, waarna hij na amper een kwartiertje spelen zijn tweede gele kaart incasseert. Bonsu Baah druipt in zak en as af naar de kleedkamers, zijn ploeg blijft uiteindelijk op een 1-1-gelijkspel steken.

LEES OOK: 'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

Déja vu tegen Westerlo

Een maand later krijgt de aanvaller tegen Westerlo opnieuw een kans in de basiself. Maar wederom loopt het fout. Tijdens een duel met Thomas Van den Keybus maakt hij te veel gebruik van zijn armen, waarna scheidsrechter Wesli De Cremer hem meteen van het veld stuurt.

Bonsu Baah is quasi ontroostbaar, reserve-doelman Hendrik Van Crombrugge moet hem zelfs naar de kleedkamer begeleiden en heeft alle moeite om hem getroost te krijgen. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws heeft de Genkse zomeraanwinst nu ook gereageerd na beide incidenten.

Totaal verkeerd beeld

Zo geeft Bonsu Baah aan dat hij na de hetze met Vertonghen diep in de put zat. "Bij die fase met Vertonghen deed ik toch helemaal niet zoveel? Maar oké, het was mijn eigen fout door zo te reageren", klinkt het. "Ik was zo zó down, man. Je wilt het niet weten. Ze hebben me moeten troosten toen. Ik kon niet slapen. Het maakt deel uit van het opgroeien als prof, zeker?"

Tegen Westerlo liep het echter opnieuw fout. Maar dat zijn schorsing werd opgeheven, wil uiteraard veel zeggen. "Daar ben ik heel blij mee. Het doet me plezier dat de ref heeft toegegeven dat hij de situatie verkeerd heeft ingeschat. Die twee rode kaarten op zo'n korte tijd geven een totaal vertekend beeld van de persoon die ik ben."

Bonsu Baah wordt op termijn een smaakmaker in de JPL ...

Meest recent

Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

6
6
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

10
10
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

92
92
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

242
242
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

256
256
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

29
29
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

542
542
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

630
630
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

47
47
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

148
148
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

218
218
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

319
319
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

206
206
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

205
205
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

65
65
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

636
636
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

419
419
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

106
106
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

115
115
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

925
925
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

346
346
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

47
47
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

142
142
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

173
173

Meer sportnieuws