Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

1371
Bonsu Baah doet boekje open over Vertonghen-relletje

KRC Genk staat zondagavond voor een lastige verplaatsing op het veld van AA Gent. Coach Wouter Vrancken zal dan toch beroep kunnen doen op Christopher Bonsu Baah. Die is dan toch niet geschorst na zijn rode kaart van afgelopen weekend tegen Westerlo.

Flashback naar een maandje geleden. In de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht krijgt Bonsu Baah de kans van coach Wouter Vrancken om zich vanaf de aftrap te bewijzen. Maar al snel pakt de jonge aanvaller een gele kaart na slaande beweging en een akkefietje met RSCA-aanvoerder Jan Vertonghen.

Enkele minuten later gaat hij echter te stevig door op zijn tegenstander, waarna hij na amper een kwartiertje spelen zijn tweede gele kaart incasseert. Bonsu Baah druipt in zak en as af naar de kleedkamers, zijn ploeg blijft uiteindelijk op een 1-1-gelijkspel steken.

LEES OOK: Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Déja vu tegen Westerlo

Een maand later krijgt de aanvaller tegen Westerlo opnieuw een kans in de basiself. Maar wederom loopt het fout. Tijdens een duel met Thomas Van den Keybus maakt hij te veel gebruik van zijn armen, waarna scheidsrechter Wesli De Cremer hem meteen van het veld stuurt.

Bonsu Baah is quasi ontroostbaar, reserve-doelman Hendrik Van Crombrugge moet hem zelfs naar de kleedkamer begeleiden en heeft alle moeite om hem getroost te krijgen. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws heeft de Genkse zomeraanwinst nu ook gereageerd na beide incidenten.

Totaal verkeerd beeld

Zo geeft Bonsu Baah aan dat hij na de hetze met Vertonghen diep in de put zat. "Bij die fase met Vertonghen deed ik toch helemaal niet zoveel? Maar oké, het was mijn eigen fout door zo te reageren", klinkt het. "Ik was zo zó down, man. Je wilt het niet weten. Ze hebben me moeten troosten toen. Ik kon niet slapen. Het maakt deel uit van het opgroeien als prof, zeker?"

Tegen Westerlo liep het echter opnieuw fout. Maar dat zijn schorsing werd opgeheven, wil uiteraard veel zeggen. "Daar ben ik heel blij mee. Het doet me plezier dat de ref heeft toegegeven dat hij de situatie verkeerd heeft ingeschat. Die twee rode kaarten op zo'n korte tijd geven een totaal vertekend beeld van de persoon die ik ben."

Bonsu Baah wordt op termijn een smaakmaker in de JPL ...

Meest recent

Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

32
32
Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard

Zondag staan in de Jupiler Pro League heel wat fraai duels op het programma. Het is de klassieker ...

20
20
Uren voor El Clasico: Real meldt forse afknapper Courtois

In voetbalminnend Spanje en ver daarbuiten zijn de ogen zondagavond op Camp Nou gericht. Daar nemen ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'JPL-toptransfer Ementa, comeback Noa Lang'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Mirisola onthult pijnlijke KRC Genk-klap: “Traantje gelaten”

Robin Mirisola heeft de ban gebroken bij OHL. De huurling van KRC Genk scoorde tegen Lommel zijn ...

71
71
Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

74
74
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

65
65
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

187
187
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

155
155
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

151
151
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

30
30
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

124
124
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

64
64
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

406
406
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

169
169
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

590
590
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

99
99
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

62
62
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

302
302
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

667
667
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

195
195
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

263
263
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

72
72
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

137
137
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

521
521

Meer sportnieuws