Vrancken verbaast met debutant in Europese basiself

door
Vrancken verbaast met debutant in Europese basiself

KRC Genk is bezig aan een erg wisselvallige reeks. Zo bleven de Limburgers in hun vier voorbije duels telkens op een gelijkspel steken. Daar moet donderdagavond verandering in komen, in de Conference League staat dan een bezoek aan FC Cukaricki op het programma.

Sinds de zege op het veld van Union SG vlak na de voorbije interland-break, kon Genk geen wedstrijd meer winnen. In vier opeenvolgende duels bleef Racing telkens steken op een gelijkspel. Afgelopen weekend nog geraakte de vicekampioen op eigen veld niet voorbij hekkensluiter Westerlo (3-3).

En dus is het dringend tijd om een einde te maken aan dat reeksje draws. De wedstrijd van donderdag lijkt daar alvast ideaal voor. Zo gaat Genk in de Conference League op bezoek bij FK Cukaricki. De Servische subtopper is op papier het zwakkere broertje in de poule.

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Debuut Van Crombrugge

Tijdens de openingsspeeldag verloor Cukaricki alvast met 3-1 op het veld van Ferencvaros, terwijl Genk erin slaagde om groepsfavoriet ACF Fiorentina in bedwang te houden (2-2). Bij een zege lijkt de ploeg van coach Vrancken dus meteen een concurrent uit te schakelen voor de eerste twee plekjes.

In aanloop naar de aftrap was het dan ook uitkijken naar de elf starters die Vrancken tussen de lijnen bracht. En de coach heeft toch enkele verrassingen voorzien. In doel bijvoorbeeld, maakt Van Crombrugge zijn officiële debuut namens de vicekampioen.

Heynen & McKenzie

Wat de veldspelers betreft, voert Vrancken eveneens enkele wissels door. Met McKenzie en Heynen keren wel twee sterkhouders na een blessure terug in de basiself. Voorin start Genk dan weer met dezelfde namen als afgelopen weekend. Arokodare behoudt dus de voorkeur op Zeqiri en Bonsu Baah krijgt een nieuwe kans na zijn veelbesproken rode kaart. 

Opstelling Genk:

Van Crombrugge; Munoz, Cuesta, McKenzie, Kayembe; Hrosovsky, Heynen; Bonsu Baah, El Khannouss, Paintsil; Arokodare

Wie wint?

Meest recent

Frisse wind bij Antwerp: Oosting doet oproep aan fans

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

23
23
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

196
196
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

39
39
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

243
243
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

76
76
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

144
144
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

120
120
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

104
104
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

301
301
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

122
122
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

539
539
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

177
177
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

187
187
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

220
220
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

131
131
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

326
326
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

203
203
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

260
260
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

368
368
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

256
256
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

439
439
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

185
185
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

195
195
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

124
124

Meer sportnieuws