Vrancken verbaast met debutant in Europese basiself

107 stemmen
Vrancken verbaast met debutant in Europese basiself

KRC Genk is bezig aan een erg wisselvallige reeks. Zo bleven de Limburgers in hun vier voorbije duels telkens op een gelijkspel steken. Daar moet donderdagavond verandering in komen, in de Conference League staat dan een bezoek aan FC Cukaricki op het programma.

Sinds de zege op het veld van Union SG vlak na de voorbije interland-break, kon Genk geen wedstrijd meer winnen. In vier opeenvolgende duels bleef Racing telkens steken op een gelijkspel. Afgelopen weekend nog geraakte de vicekampioen op eigen veld niet voorbij hekkensluiter Westerlo (3-3).

En dus is het dringend tijd om een einde te maken aan dat reeksje draws. De wedstrijd van donderdag lijkt daar alvast ideaal voor. Zo gaat Genk in de Conference League op bezoek bij FK Cukaricki. De Servische subtopper is op papier het zwakkere broertje in de poule.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Debuut Van Crombrugge

Tijdens de openingsspeeldag verloor Cukaricki alvast met 3-1 op het veld van Ferencvaros, terwijl Genk erin slaagde om groepsfavoriet ACF Fiorentina in bedwang te houden (2-2). Bij een zege lijkt de ploeg van coach Vrancken dus meteen een concurrent uit te schakelen voor de eerste twee plekjes.

In aanloop naar de aftrap was het dan ook uitkijken naar de elf starters die Vrancken tussen de lijnen bracht. En de coach heeft toch enkele verrassingen voorzien. In doel bijvoorbeeld, maakt Van Crombrugge zijn officiële debuut namens de vicekampioen.

Heynen & McKenzie

Wat de veldspelers betreft, voert Vrancken eveneens enkele wissels door. Met McKenzie en Heynen keren wel twee sterkhouders na een blessure terug in de basiself. Voorin start Genk dan weer met dezelfde namen als afgelopen weekend. Arokodare behoudt dus de voorkeur op Zeqiri en Bonsu Baah krijgt een nieuwe kans na zijn veelbesproken rode kaart. 

Opstelling Genk:

Van Crombrugge; Munoz, Cuesta, McKenzie, Kayembe; Hrosovsky, Heynen; Bonsu Baah, El Khannouss, Paintsil; Arokodare

Wie wint?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

60
60
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

182
182
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

120
120
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

63
63
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

208
208
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

78
78
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

252
252
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

65
65
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

43
43
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

490
490
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

92
92
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

82
82
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws