Derde zondebok bij Antwerp: "Snap de woede bij Butez"

door
Derde zondebok bij Antwerp:

Na twee speeldagen staat de teller nog steeds op nul punten voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdag leek de landskampioen nochtans op weg naar een overwinning. Maar in een dramatische tweede helft werd alles nog uit handen gegeven tegen Shakhtar Donetsk.

In de eerste helft was Antwerp heer en meester voor eigen volk. Onder impuls van uitblinker Arthur Vermeeren, goed voor twee assists, kwam de Great Old op een dubbele voorsprong te staan. Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha waren de afwerkers van dienst.

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Blunder Butez, pech Alderweireld

De aanvoerder trapte zijn elfmeter erg zwakjes naast het doel. Opvallend, want Alderweireld heeft wel degelijk een goede traptechniek. "Zijn poging was on-Alderweirelds. Normaal heeft Toby zo'n gave traptechniek en nu was het schot onbegrijpelijk slap. Symbolisch voor de tweede helft van Antwerp eigenlijk", reageerde radio-commentator Tom Boudeweel bij Sporza.

Alderweireld was echter niet de enige sterkhouder met boter op het hoofd. Jean Butez bijvoorbeeld, ging grandioos in de fout bij de derde tegentreffer. In een poging om een corner te voorkomen, werkte hij de bal in de voeten van een tegenstander. "Niemand begreep het. Dacht hij dat er sprake was van een terugspeelbal?", trok ook Boudeweel grote ogen.

Nonchalante Balikwisha

Er was evenwel nog een derde zondebok. Bij de gelijkmaker van Shakhtar devieerde Balikwisha een vrije trap immers voorbij Butez. Een ongelukkige actie van de aanvaller, al had hij in die bewuste fase ook veel beter kunnen doen. "Als profvoetballer wéét je toch dat je op zo'n moment van de bal moet blijven? En dan steekt hij zijn been nog op een bijzonder nonchalante manier uit ook. Zo hou je echt geen bal tegen, ik snapte de woede van Butez", aldus Boudeweel.

Wie maakte de grootste fout?

Meest recent

'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

141
141
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

217
217
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

107
107
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

61
61
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

45
45
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

223
223
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

394
394
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

228
228
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

132
132
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

383
383
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

196
196
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

382
382
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

163
163
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

93
93
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

651
651
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

311
311
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

741
741
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

512
512
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

307
307
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

197
197
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

162
162
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

123
123
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

109
109

Meer sportnieuws