Paris Saint-Germain beleefde woensdag een zeer pijnlijke avond in de Champions League. Het werd op alle vlakken overklast door een gretig Newcastle United, dat zijn eerste thuismatch in 20 jaar in het kampioenenbal opluisterde met een klinkende 4-1-overwinning. Daar kon ook Kylian Mbappé niets aan veranderen.
De absolute vedette van PSG was vrijwel onzichtbaar in het St. James' Park. Hij was amper in het spel betrokken, creëerde zo goed als geen gevaar en slenterde vooral over het veld. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de Britse pers vrolijk de spot met hem dreef en hij in Frankrijk absoluut afgemaakt werd.
LEES OOK: 'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'
Mbappé feestkoning van ParijsZo bedacht L'Equipe zijn wedstrijd met een schamele 2 op 10. Maar de hardste kritiek kwam misschien wel van journalist Daniel Riolo. Hij waarschuwt bij RMC Sport dat er binnenkort weleens een bommetje zou kunnen gaan barsten rond Mbappé, die zijn imago van ideale schoonzoon almaar meer ziet afbrokkelen.
"Ik herinner me nog zijn fameuze uitspraak van vorig jaar richting Neymar: 'We moeten goed eten en goed slapen'. Mbappé heeft een matige voorbereiding gehad doordat hij uit de kern verbannen werd. Dan moet je extra hard werken om te presteren. Maar in plaats daarvan lijkt Mbappé eerder de koning van de wildste feestjes in Parijs te worden", sneerde Riolo.
Zware reputatieschade
Mbappé bracht de zomer door in de B-kern van PSG omdat hij aankondigde de optie in zijn contract niet te zullen lichten, waardoor hij na dit seizoen transfervrij kan vertrekken. Uiteindelijk werd hij toch weer in de armen gesloten, maar de focus van Mbappé lijkt nu elders te liggen.
"Het is meer dan problematisch", aldus Riolo. "Met de feestjes die Mbappé dezer dagen in Parijs bouwt en de reputatie die hij in de stad aan het opbouwen is, moet hij oppassen. Dat zou zware gevolgen kunnen hebben. Ik had daar al voor gewaarschuwd. Pas op voor de persoon die Mbappé aan het worden is en let goed op wat de mensen overal over hem beginnen te zeggen."
Jannick Lanckriet