Kranten tonen geen genade voor zondebok Antwerp

1313 stemmen
Kranten tonen geen genade voor zondebok Antwerp

Na twee speeldagen staat de teller nog steeds op nul punten voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdag leek de landskampioen nochtans op weg naar een overwinning. Maar in een dramatische tweede helft werd alles nog uit handen gegeven tegen Shakhtar Donetsk.

In de eerste helft was Antwerp heer en meester voor eigen volk. Onder impuls van uitblinker Arthur Vermeeren, goed voor twee assists, kwam de Great Old op een dubbele voorsprong te staan. Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha waren de afwerkers van dienst.

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Peperdure blunder

Toch werd de aanvoerder niet de antiheld van de avond. Die bedenkelijke 'eer' kwam Jean Butez toe. De Antwerpse doelman ging bij de winnende treffer van Shakhtar gruwelijk in de fout: in een poging om een corner te voorkomen leverde hij de bal zomaar aan de tegenstander in.

Op de krantenwebsites zijn de commentaren aan het adres van het sluitstuk dan ook behoorlijk scherp. "Lag met een snelle relance aan de basis van de 2-0. Moest meer doen bij de 1-2 en de 2-3 mag hij helemaal op zijn conto schrijven. Een blunder met gróte gevolgen", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Nieuwsblad.

Van redder naar antiheld

Bij SudPresse heeft men het dan weer over 'een enorme fout die Antwerp een nederlaag kost'. "Vaak redder in nood, maar deze keer de antiheld. Misrekende zich bij de eerste tegentreffer op een hoge bal en ging compleet de mist in bij de 2-3, toen hij de bal zonder druk in de voeten van een aanvaller duwde", besluit men dan weer bij Het Laatste Nieuws.

Butez was de zwakste schakel bij Antwerp ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

33
33
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

37
37
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

236
236
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

233
233
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

276
276
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

129
129
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

581
581
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

183
183
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

504
504
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

728
728
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

776
776
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

528
528
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1277
1277
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

476
476
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

486
486

Meer sportnieuws