Kranten tonen geen genade voor zondebok Antwerp

door
Kranten tonen geen genade voor zondebok Antwerp

Na twee speeldagen staat de teller nog steeds op nul punten voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdag leek de landskampioen nochtans op weg naar een overwinning. Maar in een dramatische tweede helft werd alles nog uit handen gegeven tegen Shakhtar Donetsk.

In de eerste helft was Antwerp heer en meester voor eigen volk. Onder impuls van uitblinker Arthur Vermeeren, goed voor twee assists, kwam de Great Old op een dubbele voorsprong te staan. Arbnor Muja en Michel-Ange Balikwisha waren de afwerkers van dienst.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht raast door, Club Brugge wil toptalent’

Maar na de pauze liep het alsnog helemaal mis. Een ontbolsterd Shakhtar wist de dubbele achterstand al snel weg te werken. En uiteindelijk kwamen de Oekraïners ook op 2-3. Toby Alderweireld leek nog een puntje uit de brand te slepen, maar miste in de slotseconden een penalty.

Peperdure blunder

Toch werd de aanvoerder niet de antiheld van de avond. Die bedenkelijke 'eer' kwam Jean Butez toe. De Antwerpse doelman ging bij de winnende treffer van Shakhtar gruwelijk in de fout: in een poging om een corner te voorkomen leverde hij de bal zomaar aan de tegenstander in.

Op de krantenwebsites zijn de commentaren aan het adres van het sluitstuk dan ook behoorlijk scherp. "Lag met een snelle relance aan de basis van de 2-0. Moest meer doen bij de 1-2 en de 2-3 mag hij helemaal op zijn conto schrijven. Een blunder met gróte gevolgen", schrijft men bijvoorbeeld bij Het Nieuwsblad.

Van redder naar antiheld

LEES OOK Anderlecht of Antwerp in finale? "Zij hebben 55 procent kans"

Bij SudPresse heeft men het dan weer over 'een enorme fout die Antwerp een nederlaag kost'. "Vaak redder in nood, maar deze keer de antiheld. Misrekende zich bij de eerste tegentreffer op een hoge bal en ging compleet de mist in bij de 2-3, toen hij de bal zonder druk in de voeten van een aanvaller duwde", besluit men dan weer bij Het Laatste Nieuws.

POLL: Butez was de zwakste schakel bij Antwerp ...

Meest recent

Club Brugge hoopt op Skov Olsen: 120 miljoen, toch een vloek

Club Brugge heeft Andreas Skov Olsen voor 14 miljoen euro verkocht. De Deen heeft financieel geen ...

11
11
Beerschot blijft geloven: "Volgende week spoken op Kiel"

Voor Beerschot blijft het zeer moeilijk om wedstrijden te winnen. De rode lantaarn heeft zaterdag ...

72
72
Club maakt het zichzelf lastig: "Dat was het probleem"

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht op de 22ste speeldag van de Jupiler Pro League tot een goed ...

137
137
Napoli doet gouden zaak: Lukaku beslist topper

In de Serie A heeft Napoli een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de titel. Het trok aan het ...

74
74
Veredelde B-ploeg Club rekent probleemloos af met Beerschot

Club Brugge heeft zijn ongeslagen reeks zaterdag nog wat uitgebreid. Tegen Beerschot koos Nicky ...

200
200
Mbangula krijgt grote lof na glansprestatie

De voorbije maanden kwamen weer een aantal Belgische talenten bovendrijven. De grootste verrassing ...

47
47
Futures verrassen La Louvière, Beveren kan niet winnen

In de Challenger Pro League hebben de zaterdagwedstrijden geen winnaars opgeleverd. La ...

84
84
Mechelen zakt weg: "Niet meer ploeg van maanden geleden"

Van zijn laatste tien officiële wedstrijden heeft KV Mechelen er amper eentje gewonnen. Daar ...

108
108
'Dreyer verlaat Anderlecht: transfersom bekend'

Anderlecht was deze winter al zeer actief op de transfermarkt en zaterdag viel er opnieuw ...

857
857
Fink ziet kritiekpuntje: "Als topploeg moet je dat doen"

KRC Genk blijft netjes op zijn elan doorgaan in de Jupiler Pro League. Ondanks de nederlaag van ...

179
179
Verrassende afwezige bij Anderlecht: transfer in de maak

Anderlecht veroverde deze week een goede uitgangspositie in de halve finale van de Croky Cup, maar ...

525
525
Tielemans en VAR bezorgen Arsenal stevige kater

Liverpool ziet zijn voorsprong in de Premier League nog wat verder oplopen. Eerste achtervolger ...

48
48
Weerbaar Racing Genk duwt Malinwa nog dieper in moeras

Krijgt Malinwa stilaan degradatiezorgen? Rood-Geel greep Racing Genk vandaag meteen naar de keel ...

81
81
Mbangula zet Juventus op weg naar zege in Italiaanse kraker

Juventus heeft zaterdag stevig vertrouwen getankt voor de wedstrijd tegen Club Brugge van volgende ...

28
28
Club Brugge - Beerschot: Hayen roteert heel stevig

Club Brugge speelt vanavond een thuisduel tegen Beerschot. Dat moet een hapklare brok zijn voor de ...

217
217
Leko velt oordeel: "Meer is niet haalbaar op transfermarkt"

Standard heeft amper tot geen geld. De Luikenaars moeten daarom heel creatief zijn. Trainer Ivan ...

158
158
Boskamp: "Snap niet dat Anderlecht hem niet haalde"

RSC Anderlecht is aan een wisselvallig seizoen bezig. De Brusselaars wisselen goed met pover af en ...

579
579
Club Brugge rondt volgende uitgaande transfer af

Club Brugge heeft een van zijn spelers van NXT van de hand gedaan. Dat maakten ze officieel bekend. ...

283
283
Vanderhaeghe kondigt transfers aan: "Met die twee bezig"

KV Kortrijk speelt zondag om 13u30 tegen RSC Anderlecht. De Kerels kunnen elk punt gebruiken, maar ...

398
398
Antwerp zet puntjes op de i over jaarrekening

Royal Antwerp FC heeft weer een verlies van 12 miljoen euro geboekt. Ondanks het feit dat de club 25 ...

268
268

Meer sportnieuws