Antwerp op puntenjacht: Van Bommel hakt lastige knoop door

152 stemmen
Antwerp op puntenjacht: Van Bommel hakt lastige knoop door

In de Champions League wil Antwerp FC woensdag absoluut zijn eerste punten pakken. De Great Old krijgt dan het bezoek van Shakhtar Donetsk, op papier de grootste concurrent voor plek 3. En dus is het uitkijken naar de basiself van coach Mark van Bommel.

Tijdens zijn eerste match in de poules van de Champions League werd Antwerp meteen met beide voeten op de grond gezet. Zo werd de Belgische kampioen meteen overklast door FC Barcelona. De Spaanse titelverdediger haalde het uiteindelijk met zware 5-0-cijfers.

Dat hoeft evenwel geen drama te zijn voor de Great Old. Barça wordt bestempeld als de absolute favoriet voor groepswinst en lijkt ongenaakbaar in deze poule. De wedstrijd van woensdagavond is dan ook een pak belangrijker voor Van Bommel en zijn manschappen.

Geen De Laet

Shakhtar was jarenlang een vaste subtopper in het kampioenenbal, maar door de oorlogssituatie in Oekraïne is de club heel wat van haar beste spelers verloren. Tijdens de openingsspeeldag gingen de Oekraïners ook meteen met 1-3 onderuit tegen FC Porto.

Indien Antwerp de drie punten thuis kan houden, zou het dus meteen een grote stap zetten richting minstens de derde plaats. De druk op de Belgische kampioen is dan ook behoorlijk groot. Van Bommel zal echter geen beroep kunnen doen op de geblesseerde De Laet en de niet geregistreerde Vines.

Muja moet vrezen

Achterin worden dan ook weinig verrassingen verwacht, allicht kiest Van Bommel voor dezelfde achterhoede als tegen Barcelona. Idem voor het middenveld, waar hij normaliter vasthoudt aan de driehoek met Vermeeren, Keita en Ekkelenkamp. Voorin tot slot, moet de trainer wel nog knopen doorhakken. Naar verwachting is het dit keer Kerk die de voorkeur krijgt op Muja naast Balikwisha en Janssen.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Vermeeren, Keita, Ekkelenkamp; Kerk, Janssen, Muja

Thuis tegen Shakhtar pakt Antwerp ...

Meest recent

Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

11
11
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

8
8
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

15
15
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

14
14
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

123
123
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

66
66
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

45
45
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

147
147
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

263
263
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

76
76
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

141
141
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

35
35
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

222
222
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

66
66
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

578
578
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

559
559
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

280
280
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

151
151
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

299
299
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

160
160
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

190
190
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114

Meer sportnieuws