Opluchting Kompany: Burnley pakt na dol slot eerste zege

238 stemmen
Opluchting Kompany: Burnley pakt na dol slot eerste zege

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar na zeven wedstrijden heeft Vincent Kompany eindelijk zijn eerste zege als trainer in de Premier League beet. Dinsdagavond wist zijn Burnley in een inhaalwedstrijd van de tweede speeldag mede-promovendus Luton Town over de knie te leggen. Na een dolle slotfase werd het 1-2.

Met een schamele één op achttien was Burnley op de voorlaatste plaats beland. Het kon de rode lantaarn enkel vermijden omdat Sheffield United nog een slechter doelsaldo heeft. Met Luton trof het echter een tegenstander met vertrouwen, want zij hadden vorig weekend op Everton hun eerste overwinning geboekt.

Oude bekenden doen het voor Burnley

Maar Kompany kon op Kenilworth Road rekenen op zijn legertje oude bekenden uit de Jupiler Pro League. Zo ging Burnley na een evenwichtige eerste helft toch rusten met een voorsprong met dank aan Lyle Foster. Berge stuurde de ex-spits van Westerlo weg en die werkte zijn derde goal van het seizoen voorbij Rode Duivel Kaminski.

Zes minuten voor tijd leek het nog fout te lopen voor Burnley, want invaller Adebayo bracht Luton plots langszij. Amper een minuut later kon Kompany echter opgelucht ademhalen. De eveneens ingevallen Bruun Larsen, ex-Anderlecht, herstelde met een afstandsschot immers de voorsprong.

Bewogen slotfase

Die bleef uiteindelijk ook tot het einde staan, nadat Kompany in blessuretijd nog Delcroix tussen de lijnen bracht om samen met titularis Al Dakhil de drie punten over de streep te trekken. Daarmee heeft Burnley dus eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen beet.

Daarmee springt het echter nog niet weg uit de gevarenzone. Het wipt wel over Bournemouth maar blijft hangen op de achttiende plaats met vier punten. Dat zijn er evenveel als Luton en Everton, maar die teams hebben nog een beter doelsaldo.

Zal Burnley nu vertrokken zijn?

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

20
20
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

20
20
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

76
76
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

255
255
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

411
411
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

401
401
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

67
67
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

375
375
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

490
490
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

234
234
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

53
53
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

218
218
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

443
443
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

262
262
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

701
701
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

212
212
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

241
241
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

552
552
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

383
383
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

723
723
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

611
611
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

722
722
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws