Genk-publiek aangepakt na ongepaste spreekkoren: "Dit hoort niet!"

door
Genk-publiek aangepakt na ongepaste spreekkoren:

KRC Genk is er zondagnamiddag andermaal niet in geslaagd om voor eigen volk met de volle buit aan de haal te gaan. Ook tegen hekkensluiter KVC Westerlo bleef de vicekampioen steken op een 3-3-gelijkspel. Al ging het achteraf vooral over de uitsluiting van Christopher Bonsu Baah.

De Limburgers wilden zondag hun eerste thuiszege van het seizoen pakken en leken de match bij een 2-1-voorsprong onder controle te hebben. Maar vlak voor de rust kwam de thuisploeg plots met een mannetje minder te staan. Christopher Bonsu Baah liet in een duel met Thomas Van den Keybus zijn armen te fel molenwieken en raakte zijn tegenstander daarbij in het aangezicht.

Scheidsrechter Wesli De Cremer besloot om meteen rood te trekken. Het ongeloof in het Genkse kamp, en dan vooral bij Bonsu Baah zelf, was bijzonder groot. De Ghanees kon zijn emoties amper onder controle houden. De uitsluiting had in ieder geval een flinke invloed op het wedstrijdverloop, zo kon Westerlo nog terugkomen van 3-1 naar 3-3.

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Genkse woede

Achteraf was De Cremer dan ook de gebeten hond in het Genkse kamp. Onder meer coach Wouter Vrancken en spelmaker Bilal El Khannouss haalden in hun reactie behoorlijk scherp uit naar de scheidsrechter van dienst. Maar ook het Genkse publiek liet zich gelden.

Zo werd De Cremer tijdens de match al op de korrel genomen door een deel van de thuisaanhang in de Cegeka Arena. Onder meer 'Wesli janet' werd gescandeerd. Die bedenkelijke spreekkoren kwamen maandagavond ook aan bod tijdens Extra Time.

Regenboogband

Analist Arnar Vidarsson vond het alvast totaal ongepast. "Dit hoort gewoon niet, het is niet nodig. Ook al maakt de scheidsrechter een fout. En wij zijn het zelfs niet eens over die rode kaart, voor de ene is het rood voor de andere niet. Dus het is niet dat hij een grote fout heeft gemaakt", stelt de IJslander.

Gert Verheyen vindt dan weer dat de Pro League strenger moet optreden. "Ik vind niet dat dit nog kan. Zeker omdat de Pro League elk jaar de jongens met een regenboogband laat spelen. Sorry, maar dit zijn momenten waarop je er iets van kan zeggen."

De Pro League moet strenger optreden tegen dit soort spreekkoren ...

Meest recent

Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

2
2
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

61
61
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

130
130
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

133
133
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

112
112
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

78
78
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

243
243
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

9
9
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

69
69
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

79
79
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

185
185
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

102
102
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

60
60
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

75
75
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

166
166
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

37
37
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

164
164
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

32
32
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

147
147
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

250
250
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

74
74
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

336
336
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

223
223
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

193
193
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

134
134

Meer sportnieuws