Genk-publiek aangepakt na ongepaste spreekkoren: "Dit hoort niet!"

door
Genk-publiek aangepakt na ongepaste spreekkoren:

KRC Genk is er zondagnamiddag andermaal niet in geslaagd om voor eigen volk met de volle buit aan de haal te gaan. Ook tegen hekkensluiter KVC Westerlo bleef de vicekampioen steken op een 3-3-gelijkspel. Al ging het achteraf vooral over de uitsluiting van Christopher Bonsu Baah.

De Limburgers wilden zondag hun eerste thuiszege van het seizoen pakken en leken de match bij een 2-1-voorsprong onder controle te hebben. Maar vlak voor de rust kwam de thuisploeg plots met een mannetje minder te staan. Christopher Bonsu Baah liet in een duel met Thomas Van den Keybus zijn armen te fel molenwieken en raakte zijn tegenstander daarbij in het aangezicht.

Scheidsrechter Wesli De Cremer besloot om meteen rood te trekken. Het ongeloof in het Genkse kamp, en dan vooral bij Bonsu Baah zelf, was bijzonder groot. De Ghanees kon zijn emoties amper onder controle houden. De uitsluiting had in ieder geval een flinke invloed op het wedstrijdverloop, zo kon Westerlo nog terugkomen van 3-1 naar 3-3.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Genkse woede

Achteraf was De Cremer dan ook de gebeten hond in het Genkse kamp. Onder meer coach Wouter Vrancken en spelmaker Bilal El Khannouss haalden in hun reactie behoorlijk scherp uit naar de scheidsrechter van dienst. Maar ook het Genkse publiek liet zich gelden.

Zo werd De Cremer tijdens de match al op de korrel genomen door een deel van de thuisaanhang in de Cegeka Arena. Onder meer 'Wesli janet' werd gescandeerd. Die bedenkelijke spreekkoren kwamen maandagavond ook aan bod tijdens Extra Time.

Regenboogband

Analist Arnar Vidarsson vond het alvast totaal ongepast. "Dit hoort gewoon niet, het is niet nodig. Ook al maakt de scheidsrechter een fout. En wij zijn het zelfs niet eens over die rode kaart, voor de ene is het rood voor de andere niet. Dus het is niet dat hij een grote fout heeft gemaakt", stelt de IJslander.

Gert Verheyen vindt dan weer dat de Pro League strenger moet optreden. "Ik vind niet dat dit nog kan. Zeker omdat de Pro League elk jaar de jongens met een regenboogband laat spelen. Sorry, maar dit zijn momenten waarop je er iets van kan zeggen."

De Pro League moet strenger optreden tegen dit soort spreekkoren ...

Meest recent

'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

4
4
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

84
84
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

75
75
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

173
173
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

106
106
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

26
26
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

343
343
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

162
162
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

107
107
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

37
37
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

73
73
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

248
248
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

113
113
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

380
380
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

228
228
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

115
115
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

264
264
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

135
135
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

139
139

Meer sportnieuws