Genk kookt van woede: "De match is kapot gefloten"

706 stemmen
Genk kookt van woede:

KRC Genk is er zondagnamiddag andermaal niet in geslaagd om voor eigen volk met de volle buit aan de haal te gaan. Ook tegen hekkensluiter KVC Westerlo bleef de vicekampioen steken op een 3-3-gelijkspel. Al ging het achteraf vooral over de uitsluiting van Christopher Bonsu Baah.

De Limburgers wilden zondag hun eerste thuiszege van het seizoen pakken en leken de match bij een 2-1-voorsprong onder controle te hebben. Maar vlak voor de rust kwam de thuisploeg plots met een mannetje minder te staan. Christopher Bonsu Baah liet in een duel met Thomas Van den Keybus zijn armen te fel molenwieken en raakte zijn tegenstander daarbij in het aangezicht.

Scheidsrechter Wesli De Cremer besloot om meteen rood te trekken. Het ongeloof in het Genkse kamp, en dan vooral bij Bonsu Baah zelf, was bijzonder groot. De Ghanees kon zijn emoties amper onder controle houden. De uitsluiting had in ieder geval een flinke invloed op het wedstrijdverloop.

LEES OOK: Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Reactie op fout

Genk kwam na de pauze eerst nog op 3-1 te staan, maar naarmate de match vorderde kon Westerlo het numerieke overwicht toch uitbuiten. Zo konden de Kemphanen alsnog een 3-3-gelijkspel afdwingen, waardoor Racing achterblijft met een povere 4 op 15 in de competitiematchen op eigen veld.

Achteraf werd de beslissing van De Cremer dan ook serieus in vraag gesteld. "Die scheidsrechter fluit de match kapot", sakkerde Bilal El Khannouss bij Het Laatste Nieuws. "Kijk, de overtreding wordt eigenlijk op Bonsu gemaakt. Als die gewoon gefloten wordt, is er niks aan de hand. De ref laat doorspelen en er komt dan een reactie. Bewust of niet, dat weet ik niet."

Rood tegen Anderlecht

Voor Bonsu Baah was het al zijn tweede uitsluiting op enkele weken tijd na zijn dubbele gele kaart tegen Anderlecht. En dat speelde blijkbaar een rol in de beslissing. "De Cremer zei ook nog: 'Heeft die jongen onlangs nog geen rood gehad tegen Anderlecht?' Wat heeft dat er nu mee te maken? Dan vraag ik me af: werd hij daarom extra geviseerd? We moeten Bonsu nu vooral steunen", aldus coach Wouter Vrancken.

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

654
654
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

172
172
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws