Genk kookt van woede: "De match is kapot gefloten"

door
Genk kookt van woede:

KRC Genk is er zondagnamiddag andermaal niet in geslaagd om voor eigen volk met de volle buit aan de haal te gaan. Ook tegen hekkensluiter KVC Westerlo bleef de vicekampioen steken op een 3-3-gelijkspel. Al ging het achteraf vooral over de uitsluiting van Christopher Bonsu Baah.

De Limburgers wilden zondag hun eerste thuiszege van het seizoen pakken en leken de match bij een 2-1-voorsprong onder controle te hebben. Maar vlak voor de rust kwam de thuisploeg plots met een mannetje minder te staan. Christopher Bonsu Baah liet in een duel met Thomas Van den Keybus zijn armen te fel molenwieken en raakte zijn tegenstander daarbij in het aangezicht.

Scheidsrechter Wesli De Cremer besloot om meteen rood te trekken. Het ongeloof in het Genkse kamp, en dan vooral bij Bonsu Baah zelf, was bijzonder groot. De Ghanees kon zijn emoties amper onder controle houden. De uitsluiting had in ieder geval een flinke invloed op het wedstrijdverloop.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Reactie op fout

Genk kwam na de pauze eerst nog op 3-1 te staan, maar naarmate de match vorderde kon Westerlo het numerieke overwicht toch uitbuiten. Zo konden de Kemphanen alsnog een 3-3-gelijkspel afdwingen, waardoor Racing achterblijft met een povere 4 op 15 in de competitiematchen op eigen veld.

Achteraf werd de beslissing van De Cremer dan ook serieus in vraag gesteld. "Die scheidsrechter fluit de match kapot", sakkerde Bilal El Khannouss bij Het Laatste Nieuws. "Kijk, de overtreding wordt eigenlijk op Bonsu gemaakt. Als die gewoon gefloten wordt, is er niks aan de hand. De ref laat doorspelen en er komt dan een reactie. Bewust of niet, dat weet ik niet."

Rood tegen Anderlecht

Voor Bonsu Baah was het al zijn tweede uitsluiting op enkele weken tijd na zijn dubbele gele kaart tegen Anderlecht. En dat speelde blijkbaar een rol in de beslissing. "De Cremer zei ook nog: 'Heeft die jongen onlangs nog geen rood gehad tegen Anderlecht?' Wat heeft dat er nu mee te maken? Dan vraag ik me af: werd hij daarom extra geviseerd? We moeten Bonsu nu vooral steunen", aldus coach Wouter Vrancken.

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

57
57
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

46
46
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

33
33
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

52
52
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

232
232
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

94
94
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

284
284
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

287
287
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

155
155
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

250
250
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

69
69
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

51
51
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

83
83
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

765
765
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

150
150
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

447
447
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

309
309
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

160
160
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

260
260
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

130
130
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

605
605
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

240
240

Meer sportnieuws