Genk kookt van woede: "De match is kapot gefloten"

door
Genk kookt van woede:

KRC Genk is er zondagnamiddag andermaal niet in geslaagd om voor eigen volk met de volle buit aan de haal te gaan. Ook tegen hekkensluiter KVC Westerlo bleef de vicekampioen steken op een 3-3-gelijkspel. Al ging het achteraf vooral over de uitsluiting van Christopher Bonsu Baah.

De Limburgers wilden zondag hun eerste thuiszege van het seizoen pakken en leken de match bij een 2-1-voorsprong onder controle te hebben. Maar vlak voor de rust kwam de thuisploeg plots met een mannetje minder te staan. Christopher Bonsu Baah liet in een duel met Thomas Van den Keybus zijn armen te fel molenwieken en raakte zijn tegenstander daarbij in het aangezicht.

Scheidsrechter Wesli De Cremer besloot om meteen rood te trekken. Het ongeloof in het Genkse kamp, en dan vooral bij Bonsu Baah zelf, was bijzonder groot. De Ghanees kon zijn emoties amper onder controle houden. De uitsluiting had in ieder geval een flinke invloed op het wedstrijdverloop.

LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

Reactie op fout

Genk kwam na de pauze eerst nog op 3-1 te staan, maar naarmate de match vorderde kon Westerlo het numerieke overwicht toch uitbuiten. Zo konden de Kemphanen alsnog een 3-3-gelijkspel afdwingen, waardoor Racing achterblijft met een povere 4 op 15 in de competitiematchen op eigen veld.

Achteraf werd de beslissing van De Cremer dan ook serieus in vraag gesteld. "Die scheidsrechter fluit de match kapot", sakkerde Bilal El Khannouss bij Het Laatste Nieuws. "Kijk, de overtreding wordt eigenlijk op Bonsu gemaakt. Als die gewoon gefloten wordt, is er niks aan de hand. De ref laat doorspelen en er komt dan een reactie. Bewust of niet, dat weet ik niet."

Rood tegen Anderlecht

Voor Bonsu Baah was het al zijn tweede uitsluiting op enkele weken tijd na zijn dubbele gele kaart tegen Anderlecht. En dat speelde blijkbaar een rol in de beslissing. "De Cremer zei ook nog: 'Heeft die jongen onlangs nog geen rood gehad tegen Anderlecht?' Wat heeft dat er nu mee te maken? Dan vraag ik me af: werd hij daarom extra geviseerd? We moeten Bonsu nu vooral steunen", aldus coach Wouter Vrancken.

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

1
1
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

7
7
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

41
41
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

28
28
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

21
21
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

97
97
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

192
192
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

43
43
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

141
141
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

156
156
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

200
200
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

218
218
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

297
297
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

178
178
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

523
523
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

396
396
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

315
315
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

654
654
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

657
657
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109

Meer sportnieuws